Akademie ČH
po 31.3.2014 | Martin Voltr

Tomáš Vomáčka nejlepším brankářem, Radovan Pavlík nejužitečnějším hráčem MČR

Mladší dorostenci dokázali na mistrovství republiky urvat tu nejcennější trofej – pohár pro celkového vítěze. Kromě toho se ale také dva hokejisté dočkali ocenění za individuální výkony. Cenu pro nejlepšího brankáře šampionátu si vysloužil Tomáš Vomáčka, který korunoval své představení čistým kontem ve „finálovém“ souboji, a vůbec nejužitečnějším hráčem celého mistrovství byl vyhlášen hradecký kapitán Radovan Pavlík!

Tomáš Vomáčka: Hvězdná forma v pravý čas

Marně byste nejlepšího gólmana turnaje hledali mezi hokejisty dorazového ročníku 1998. Tomáš Vomáčka je o rok mladší! Během sezóny svými čísly možná tolik neoslňoval, nicméně ty nejlepší výkony si nechal na nejdůležitější chvíle.

Když Hradečtí prohrávali s Kometou v semifinále 0:2 na zápasy, neuvěřitelně se semkli – a navíc za sebou v následujících domácích duelech měli zeď. Vomáčka pustil za víkend dohromady jediný gól a jelo se na mistrovství. Tam během pěti utkání inkasoval pouze sedmkrát a v tom klíčovém proti Třinci fantasticky vychytal všechny střelce Ocelářů! Na finálovém turnaji měl hvězdnou úspěšnost zákroků 96,30 %.

Radovan Pavlík: Nezastavitelný stroj na góly

To hradecký kapitán byl vůdčí osobností mužstva od samého začátku sezóny. Radovan Pavlík vyhrál v základní části kanadské bodování celé extraligové skupiny, v semifinále pak ukončil prodloužení třetího duelu i rozhodující nastavení celé série, čímž odšpuntoval obrovskou vlnu euforie.

A na téhle vlně dojeli Královští lvi až do cíle! Pavlík si ve Zlíně připsal devět bodů za sedm gólů a dvě asistence, přihrávkou se podílel i na poslední trefě turnaje, kterou tři minuty před koncem zápasu s Třincem obstaral Patrik Hidveghy. Jméno kapitána a lídra Královských lvů bylo na mistrovství právem tím nejčastěji skloňovaným.

Další fotografie ze závěrečného ceremoniálu mistrovství republiky naleznete ve fotogalerii.