Akademie ČH
st 30.1.2019 | Klára Petrásková

Tři duely venku, jeden doma. Mládež pokračuje v nadstavbě

Junioři i dorostenci poměřili síly se soupeři už v úterý, o víkendu budou v nabitém týdenním programu pokračovat. Zatímco mladší kategorie si jednou zahraje na domácím ledě, tu starší čeká dvoudenní trip. Za zápasy zamíří až do Olomouce a Havířova.

Juniorka se vydá na víkendový výjezd

Šest zápasů zbývá juniorům odehrát v nadstavbě. K rozuzlení postupového klíče však tabulka stále poskytuje pramálo informací, i nadále totiž zůstává více než vyrovnaná. Prvních sedm mužstev totiž od sebe dělí jenom osm bodů a v posledních týdnech se tedy dá očekávat tuhý boj o každý jednotlivý bodík.

Hradečtí mladíci se jich budou snažit urvat co nejvíce už tento týden na venkovním tripu. Jako první narazí na Olomouc, která se sice pohybuje s 56 body na 9. příčce, to však neznamená, že bude jednoduchým soupeřem. Do bitvy s Hradcem totiž půjde posilněná výhrou 4:1 nad Přerovem, ovšem také Lvi budou ve vítězné náladě. naposledy totiž zdolali 5:2 Havlíčkův Brod.

Hned po utkání s Kohouty se přesune Mountfield do Havířova, kde se v sobotu střetne s tamním AZ. A tento duel bude obzvlášť důležitý, neboť Havířovští ztrácejí na Východočechy v tabulce pouhé čtyři body a navíc mají o jeden odehraný zápas méně. Urputný hokej přislibuje také minulé vzájemné klání, které Hradec ovládl těsně 5:4 až v nastaveném čase.

Dorost čeká souboj s lídrem skupiny

Po delší zápasové pauze se vrátili dorostenci do extraligového kolotoče vítězně. Napodobili sobotní derby A-týmu, 60 vteřin před třetí sirénou vstřelili vítěznou branku a Litvínov udolali těsně 2:1. To jim také pomohlo poskočit na 2. místo, kde se nyní nachází právě před Vervou a jen bod za vedoucím Kladnem.

S tím se také tento týden střetnou, jako první ale narazí na indiány. Plzeňští po své nadvládě v základní části sbírají v nadstavbě více porážek, i kvůli tomu jim ve skupioně patří s 10 body až poslední 6. místo. V dalším souboji s Hradcem ale budou chtít na celek z východu Čech konečně najít recept, neboť v předhozích dvou střetnutích dominovali vždy Lvi, kteří zvítězili dvakrát 3:1.

Po jednodenním odpočinku bude následovat již zmiňovaný souboj s lídrem tabulky, Kladnem. Rytíři mají na kontě úctyhodnou sérii pěti vítězství v řadě, mezi těmito triumfy navíc najdeme také výhru 5:2 nad hradeckým Mountfieldem. Právě tuto porážku budou chtít Hradečtí svému soupeři vrátit, pomoci jim k tomu může i domácí prostředí.

Dorost: 29. kolo, čt 31.1.2019
HC Škoda Plzeň Plzeň - Mountfield HK Mountfield HK
17:00
Junioři: 37. kolo, pá 1.2.2019
HC Olomouc Olomouc - Mountfield HK Mountfield HK
13:00
Dorost: 30. kolo, so 2.2.2019
Mountfield HK Mountfield HK - Rytíři Kladno Kladno
12:00
Junioři: 38. kolo, so 2.2.2019
AZ Havířov Havířov - Mountfield HK Mountfield HK
13:45