Aktuální zprávy z klubu
st 10.12.2014 | Jan Vavřina

Tři hráči Mountfieldu obléknou před Vánoci reprezentační dres

Předvánoční období je spojeno s reprezentační pauzou, které pro tři hradecké borce znamená příjemnou povinnost – reprezentovat svůj národní tým na chystaných turnajích. Česká repre se utká v rámci Channell One Cupu se Švédskem v Praze, poté zamíří do Soči, kde ji čekají další dva zápasy. U těchto duelů nebude chybět Martin Pláněk a Tomáš Mertl. Peter Mikuš se zase zúčastní se slovenským nároďákem Arosa Cupu ve Švýcarsku. Tak ať se Vám daří, hoši!

Martin Pláněk – 3 zápasy, 0 bodů

Obránce, který letos odehrál za Mountfield všech 28 zápasů, ve kterých si připsal čtyři body (2+2), již zkušenosti z národního týmu má. Kromě toho, že si prošel všemi mládežnickými výběry, ho povolal trenér Vladimír Růžička na Karlaja Cup, který byl na programu v listopadu. Pláněk na něm odehrál, v obraně s Michalem Kempným, všechny tři zápasy a do statistik si připsal dva plusové body. Jestli si připíše i první kanadský, bude známo ještě před Vánoci.

Tomáš Mertl – 0 zápasů, 0 bodů

První hradecký centr byl ve výběrech do osmnácti a dvaceti let a nevedl si v nich vůbec špatně. Vždyť ve své premiérové reprezentační mládežnické sezóně, v roce 2003, si za pět zápasů připsal čtyři body (3+1). Od roku 2006 na sobě ale nejcennější dres neměl a oblékne ho až nyní, po osmi letech. V roce 2011 ho sice Alois Hadamczik povolal na zápasy Euro Hockey Challange, jenže Mertl do ostrých bojů nezasáhl. Svými letošními kvalitními a poctivými výkony na sebe ale dostatečně upozornil a zažije tak premiérový start za Českou republiku.

Peter Mikuš – 20 zápasů, 3 body (1+2)

Do slovenského výběru byl povolán ještě jeden hradecký hráč, Peter Mikuš. Ten si v sezóně 2004/05 zahrál na světovém šampionátu juniorů, kde si připsal dvě asistence. Od té doby se ve slovenském dresu objevuje, i když dost nepravidelně. Na kontě má dvacet startů a jeden gól ze sezóny 2011/12. Naposledy přetáhl dres slovenské reprezentace přes hlavu v loňské sezóně, a to ve třech zápasech, v nichž se bodově neprosadil. Tak snad to změní po polovině prosince ve Švýcarsku.

Nominace české reprezentace na Channell One Cup 2014

Brankáři:
Jakub Kovář (Jekatěrinburg, KHL), Pavel Francouz (HC VERVA Litvínov).

Obránci:
Ondřej Němec (Atlant, KHL), Lukáš Krajíček (Dynamo Minsk, KHL), Jan Kolář (Vladivostok, KHL), Petr Zámorský (Espoo, Finsko), Adam Polášek, Vladimír Eminger (oba Sparta Praha), Vojtěch Mozík (HC Škoda Plzeň), Ondřej Vitásek (Bílí Tygři Liberec), Michal Kempný (HC Kometa Brno), Martin Pláněk (Mountfield HK).

Útočníci:
Roman Červenka (Petrohrad, KHL), Vladimír Sobotka (Omsk, KHL), Jan Kovář (Magnitogorsk, KHL), Martin Zaťovič (Togliatti, KHL), Roman Horák (Viťaz Podolsk, KHL), Radek Smoleňák (Turku, Finsko), Michal Birner (Kuopio, Finsko), Michal Řepík (Lahti, Finsko), Jakub Klepiš, Erik Hrňa (oba Třinec), Lukáš Radil (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Jakub Valský, Tomáš Filippi (oba Bílí Tygři Liberec), Tomáš Mertl (Mountfield HK), Dominik Simon (HC Škoda Plzeň).

Program turnaje Channell One Cup 2014:

Čtvrtek 18. prosince:
17:00 Rusko - Finsko (Soči)
18:30 Česká republika - Švédsko (Praha, O2 arena, ČT Sport)

Sobota 20. prosince:
12:00 Rusko – Švédsko (Soči, ČT Sport)
16:00 Česká republika - Finsko (Soči, ČT Sport)

Neděle 21. prosince:
12:00 Rusko – Česká republika (Soči, ČT Sport)
16:00 Švédsko – Finsko (Soči, ČT Sport)