Akademie ČH
st 26.2.2020 | Klára Petrásková

Tři zápasy venku, jeden doma. Které týmy čekají na mládež?

Aktuálně probíhající části sezóny se oběma kategoriím blíží ke konci, je tedy třeba zařadit nejvyšší rychlostní stupeň. Zatímco dorostenci se pokusí vytěžit maximum bodů pouze na kluzištích soupeřů, juniory můžete přijít proti Liberci podpořit pod Bílou věž. A podporu budou rozhodně potřebovat, při boji o play off totiž potřebují získat každý bod!

Juniorka bude chtít urvat plný počet bodů

Půlku superpohárové skupiny C mají junioři už za sebou, tu druhou načnou právě tento týden. A budou si z ní chtít odnést podstatně více bodů, po čtyřech zápasech jich totiž Lvi mají na kontě jen pět. Pokud chtějí postoupit do vyřazovací části, další ztráty si po třech porážkách z minulých týdnů už nemohou dovolit.

Ve čtvrtek vyzvou Hradečtí hokejisty Olomouce, kteří si v Superpoháru vedou prakticky opačně – z pěti klání čtyři vyhráli a s 11 body vedou skupinu. Moře se navíc letos proti Východočechům daří, kromě vítězství z probíhající soutěže je totiž porazili ještě dvakrát v uplynulém turnaji O Pohár DHL.

Po Moravanech přivítají Hradečtí doma Liberec, jenž je na tom v tabulce jako jediný ještě hůř než Mountfield. Bílí Tygři totiž v Superpoháru zaznamenali čtyři porážky v řadě, první výhru si připsali až minulý týden proti Ocelářům. Zatímco Severočeši tedy budou chtít na tento úspěch navázat, Lvi se pokusí porazit je také ve druhém vzájemném superpohárovém mači.

Dorostenci vyjedou na dvojzápas do Slezska

Zatímco v prvních měsících sezóny se hradeckým dorostencům dařilo na výbornou, aktuální forma tak oslnivá není. Východočeši totiž od začátku roku rozdělili své duely přesně napůl mezi výhry a porážky, i tak jim ale stále díky 55 bodům patří 4. místo. Dva zápasy v řadě ovládli Lvi naposledy na začátku ledna, šanci na otevření nové série mají znovu tento týden.

Prvním soupeřem Hradce se stane Třinec, jenž je na tom v tabulce o deset míst a dvacet bodů hůře. Naposledy sice Oceláři prohráli poměrem 3:6 s Plzní, předtím si ale s chutí zastříleli v Havlíčkově Brodě, kde vyhráli 11:4. Velký problém dělá Ocelářům disciplína – s 494 trestnými minutami jsou nejtrestanějším týmem dorostenecké extraligy.

V sobotu se pak Mountfield střetne s Havířovem, kterému patří střed tabulky a momentálně se pyšní slušnou formou. Naposledy sice hokejisté AZ podlehli Pardubicím 1:4, předtím však šest utkání za sebou opanovali a pro Hradecké tak nebude ničím jednoduchým devátý celek tabulky porazit.


Junioři: 7. kolo, čt 27.2.2020
HC Olomouc Olomouc - Mountfield HK Mountfield HK
17:30
Dorost: II/19, pá 28.2.2020
HC Oceláři Třinec Oceláři Třinec - Mountfield HK Mountfield HK
17:30
Junioři: 8. kolo, so 29.2.2020
Mountfield HK Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec Liberec
12:00
Dorost: II/20, so 29.2.2020
AZ Havířov Havířov - Mountfield HK Mountfield HK
14:00