čt 3.2.2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Tváří v tvář - Budínský vs. Roubík

Pro Jaroslava Roubíka měl být zápas s Hradcem Králové velmi pikantní. Bohužel pro něj zápas předčasně skončil, když utrpěl zranění a musel se podrobit ošetření v ústecké Masarykově nemocnici. Možnost nastoupit proti svým bývalým spoluhráčům se mu tak naskytla jen v prvních dvanácti minutách. Jeho soupeřem v tomto mini souboji je Vít Budínský, pro změnu odchovanec Ústí nad Labem, v současné době hrající za Hradec Králové.

Vít Budínský v akci:

0:50 Naskočil poprvé na led.

1:10 Ztratil kotouč v souboji u hrazení s ústeckým Divišem.

8:12 Přinutil Orcta ukrýt puk do lapačky, přerušit hru a možnost vystřídat.

12:26 Přijmul přesnou nahrávku od Martina Koudelky a střelou nad beton překonal Orcta.

16:44 Důrazně napadal ústecké obránce a nedovolil jim založit útok.

19:57 Nahrál za branku Čermákovi, jehož při střele z úhlu zastavila siréna.

27:00 Na Orcta po souhře s Volrábem nevyzrál.

30:24 Na ledě se nachází i při druhé vstřelené brance Hradce Králové. Bod si tentokrát připsal jen do statistik +/-.

34:55 Musel odpykat trest hráčské lavice hostí za příliš mnoho hráčů na ledě.

37:30 Za brankou Orcta přihrál Koudelkovi. Ten na Orcta svou otočkou nevyzrál.

40:17 Ke dvěma plusovým bodům si připsal i minus bod za účast při sedmém inkasovaném gólu.

41:11 Objevil se na dvojnásobné přesilovce Východočechů. Proti triu Klobouček – Ludvík – Černý se pětice hráčů svěřence Mičky neprosadila.

49:43 Po neúspěšné početní výhodě absolvuje i oslabení. Z pohledu hostů sehráno dobře, neboť branku neobdrželi.

56:08 Nestihl dojet puk. Zastavil ho hvizd čárového sudího pro zakázané uvolnění.

Statistika +/- v utkání: +1.

Očima Víta Budínského:

"Myslím, že jsme nezačali špatně, dostali jsme dva góly, poté jsme snížili, ale poté v závěru nám domácí přidali branku třetí. Řekl bych, že se to od toho odvíjelo Chtěli jsme to zvrátit ve druhé části, jenže opět dopadla 3:1 a bylo to 6:2 po dvou třetinách a do třetího dějství jsme šli s tím, připravit se na další zápas. Prohráli jsme buly, já jsem to vypíchl ve středním pásmu a šel jsem za tím, puk se dostal k Martinu Koudelkovi, který mi to dal před bránu a já jsem mu to dal jen nad beton a bylo to tam. Jsem odtud 7 let, je to trochu pikantnější, ale nijak jsem to neprožíval. Snažím se skórovat v každém střetnutí. Se svými osobními statistikami jsem docela spokojen, trestných minut by mohlo být méně. Ambice přjít přes předkolo, minimálně čtvrtfinále," popsal hradecký útočník.

Jaroslav Roubík v akci:

5:15 Roubík svou první střelou prověřil Luňákovu pozornost. Brankář Hradce Králové zasáhl a následovalo vhazování po jeho pravici. Na buly Roubík obstál.

8:12 Další souboj pro ústeckého útočníka. Při vhazování znovu neomylný.

11:36 Přihrál před branku Luňáka Divišovi. Jeho spoluhráč se ale dokázat neprosadil.

11:46 Kuriozní branka, avšak velmi smolný moment pro novou posilu ústeckého týmu. Střelu Lukáše Poživila tečoval z prostoru mezi kruhy obličejem. Po jeho nezaviněném zásahu sice skončil kotouč za brankovou čárou hostujícího gólmana, ale Roubík musel ze střetnutí odstoupit. Ledaři odstraňovali jeho krvavé stopy z ledové plochy téměř pět minut. Od 12. minuty do zápasu již nenastoupil.

Očima Jaroslava Roubíka:

"Nervozita spadla s prvním střídáním a jsem rád, že se vyhrálo a že jsem mohl klukům pomoci alespoň na začátku. Hradec jsme přehrávali, žádné sázky neproběhly,“ mínil otřesený exhradecký forvard.