Akademie ČH
ne 27.1.2019 | Radek Staněk, Jan Vavřina

Týden hokeje se opět vydařil, dorazili i hokejisté A-týmu

Ve čtvrtek 24. ledna proběhla v Hradci další náborová akce Pojď hrát hokej, nad kterou drží záštitu Český hokej. Oblíbená událost opět přilákala více než čtyři desítky nových dětí, které si mohly vyzkoušet různé dovednosti a kromě jiného se také potkat s hráči A-týmu Mountfieldu. Malé nadšence potěšili Radovan Pavlík, Matěj Chalupa a Lukáš Vopelka.

Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej konala popáté po celé České republice a celkově už pošesté. Dětem ve věku 4-8 let a jejich rodičům se naskytla unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Pro děti byl připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zde získaly podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí a to vše zdarma. Celkově se přihlásilo 45 nových dětí.

S úspěšnou akcí byl spokojen i trenér Martin Stehno. „Je to super nápad svazu, navíc i se skvělou propagací napříč republikou, takže je zde velký přínos pro celý český hokej,“ hodnotí a nabízí i širší pohled na hradeckou práci s nejmladšími dětmi. „Nyní k nám chodí dostačující počet dětí, chceme se teď více zaměřit na ročník 2013, protože budeme stavět nový tým. A podle přihlášek na tuto akci zde dost dětí tohoto ročníku bylo, tak uvidíme, jestli budou dále pokračovat,“ uzavírá.

Patrik Stehno: Týden hokeje má pro nás jednoznačně smysl

Na akci byl samozřejmě i trenér základny Patrik Stehno, který si je vědom odlišnosti této akce od stejného projektu, který proběhl v září. „Lednový termín je spíše pro děti, které si to přijdou vyzkoušet, kdežto u dětí ze září máme odezvu, že chodí po celý rok. Takže je pro nás stěžejní. Přesto není pro děti problém se zařadit až v lednu, klidně můžou vše dohnat,“ přibližuje.

Přínos události je tak evidentní. „V těchto akcích se chystáme nadále pokračovat. Už jsme si našli režim, jak organizační, tak i v nalezení vlastní cesty, jak děti nalákat a udržet. Víme, jak pracovat, navíc jsme to spojili i s návštěvou školek, takže to pro nás má jednoznačně smysl,“ pochvaluje si hradecký kouč.

Na celé akci měla podíl spousta lidí, od trenérů, asistentů až po hráče A-týmu i akademických celků. Celkově ji v Hradci Králové organizačně zajišťovalo téměř třicet osob. „Kromě nich nám pomáhali i lidé mimo klub, takže bych všem zúčastněným chtěl poděkovat za spolupráci, jak na ledě, tak mimo něj,“ uzavírá Patrik Stehno.

Dneska se v Hradci koná akce Týden hokej, na kterou jsme byli pozvat také děti z vybraných mateřských školek 🙂

Zveřejnil(a) Mountfield HK - mládež dne Čtvrtek 24. ledna 2019


Radovan Pavlík: Hlavně, ať se děti hokejem baví

Mezi velká lákadla pro děti patřili i hráči hradeckého A-týmu. Mezi nimi byl i Radovan Pavlík. „Projekt se mi líbí. Děti se dostanou na led, vyzkouší si to a uvidí, jestli je to bude bavit a třeba se přihlásí do základny. V Hradci můžeme být jenom rádi, že každý rok chodí tolik dětí,“ těší útočníka Mountfieldu.

Účast v letošním ročníku přiměla i mladého forvarda, aby zavzpomínal na své začátky. „Ještě před základnou jsem chodil do školičky bruslení, která byla tady v Hradci, pak už jsem nastoupil v klubu, takže samozřejmě vzpomínám kladně. Mými prvními trenéry tu byli Lukáš Smutný, Petr Luštinec a Václav Voříšek,“ zapátral v paměti.

Jako hráč, který se v Hradci vypracoval od prvních hokejových krůčků až do reprezentace, tak může být vzorem nejen pro účastníky akce Pojď hrát hokej. Jaká je jeho rada dětem? „Ať mají z hokeje radost a baví se jím. Nemít stresy z ranního vstávání a užívat si to. Později už to sice bývá náročnější, ale to je úděl této dráhy,“ dodává Radovan Pavlík.

Dveře pro děti jsou v klubu stále otevřené

Mountfield HK zve nové zájemce z ročníků 2012-2015 na tréninky přípravky, které jsou zdarma každou sobotu ráno od 8 hodin. Vzhledem k nižšímu počtu přítomných dětí tak mají trenéři možnosti věnovat se více každému jednotlivci. V březnu pak děti vyrazí na turnaj do Liberce, kde okusí pravou zápasovou atmosféru a změří síly s celky, jakými jsou Sparta či Mladá Boleslav.

Fotogalerie