Aktuální zprávy z klubu
ne 28.7.2019 | Jan Mervart, Jan Vavřina | Foto: Spartak Moskva

Týmy na Mountfield Cupu: Oleg Znarok koučem Spartaku Moskva

Mountfield Cup se blíží, startuje už v neděli! Vedle stálého soupeře z Pardubic a Slovanu Bratislava dorazí další atraktivní celek – Spartak Moskva! Tým hrající KHL vede od letošního ročníku bývalý kouč ruské reprezentace Oleg Znarok, který pracuje se spoustou zajímavých hráčů. Pod Bílou věž dorazí třeba Robin Hanzl s Júliem Hudáčkem nebo ostřílený Kaspars Daugavinš.

Hokejový klub Spartak Moskva byl založen roku 1946, hned od svého vzniku je účastníkem sovětské a později ruské nejvyšší soutěže. Od roku 2008 nastupuje k zápasům v KHL. V rámci hokejové soutěže v bývalém SSSR stanul klub celkem patnáctkrát ve finále a z toho čtyřikrát z něho odešel jako vítěz. V KHL však doposud nezaznamenal větší úspěch, jeho nejlepším výsledkem je postup do čtvrtfinále konference v sezónách 2008/09 a 2009/10. Pod těmito úspěchy je jako kouč podepsán Miloš Říha, který v klubu působil mezi lety 2007 a 2011.

Skvělých výsledků dosáhl klub na mezinárodní scéně v rámci nejrůznějších turnajů. Nejvíce se mu dařilo na švýcarském Spengler Cupu, který dokázal již pětkrát vyhrát a také zaznamenal jedno druhé a jedno třetí místo. Zlato putovalo do Moskvy rovněž z Deutschland Cupu (1988/89) a stříbra z Evropském poháru (1969/70 a 1976/77).

Tyto doby už jsou ale dávno pryč, Spartaku se za posledních sedm sezón podařilo postoupit do play off pouze dvakrát, a to v posledních dvou ročnících. V obou případech ale skončila jeho cesta hned v prvním kole. V loňské sezóně padl Spartak s pozdějším semifinalistou SKA Petrohrad v poměru 2:4 na zápasy, o rok dříve s městským rivalem CSKA jasně 0:4 na zápasy.

Výrazná česká stopa: Dominik Hašek, Jakub Nakládal nebo Robin Hanzl

Velkou hvězdou týmu je Kaspars Daugavinš. Hráč s téměř stovkou startů v NHL se zúčastnil dvou olympiád a devíti mistrovství světa, na třech šampionátech plnil roli kapitána lotyšského národního týmu. Svou produktivitu potvrzuje jednatřicetiletý forvard i ve Spartaku, kde vloni zaznamenal 37 kanadských bodů.

Nejproduktivnějším hráčem posledních dvou sezón je Alexandr Chochlačov, který stihl za dva ročníky ve 116 zápasech 89 bodů. Pětadvacetiletý útočník okusil i zámořské soutěže, vyzkoušel si i NHL v dresu Boston Bruins. Druhým nejproduktivnějším hráčem loňské sezóny je zkušený Ilja Zubov, loňský nováček v týmu se rovnou vyšvihl mezi jeho opory.


Aktuálně jediným českým hráčem, který v tomto klubu působí, je Robin Hanzl, který se do červenobílého dresu přesunul před ročníkem 2018/19. Během ní stihl odehrát 68 zápasů a nasbírat 32 bodů. Svého zástupce má v klubu také Slovensko, brankářský showman Július Hudáček načne ve Spartaku rovněž druhý ročník.

Spartakem Moskva prošlo za poslední dekády celkem osm českých hráčů. Nejznámějším z nich je Dominik Hašek, který v rámci svého jediného angažmá v KHL odchytal 50 zápasů v sezóně 2010/11 a právě Spartak se stal jeho posledním angažmá v kariéře. Dalším bývalým hráčem týmu z hlavního ruského města je Tomáš Žižka, který aktuálně nastupuje za Zlín. Lukáš Radil se zase přesunul za moře, hradecký rodák Jakub Nakládal do Jaroslavli. Nakrátko se v týmu ukázali také Martin Štrba, Ondřej Fiala nebo Martin Prusek.

Na lavičce ostřílený kouč s mnoha úspěchy na svém kontě

Co se týká přesunů v týmu, tím nejzásadnějším je změna na lavičce. Do klubu přišel před letošní sezónou zkušený lotyšský stratég Oleg Znarok. Nesmlouvavý kouč je ověnčen úspěchy, má s Ruskem zlato z olympijských her i mistrovství světa, na světovém šampionátu získal se svým týmem i stříbro a dvakrát bronz. Kromě toho zvedl nad hlavu třikrát Gagarinův pohár pro vítěze KHL – dvakrát s Dynamem Moskva a jednou s Petrohradem.

Nejvýraznější hráčskou posilou je zkušený obránce Patrik Hersley, který přišel po třech velice vydařených sezónách v Petrohradu. Vloni zaznamenal ve 48 zápasech 36 bodů a stal se tak nejproduktivnějším obráncem týmu a pátým v rámci celé soutěže.

TOP 3 důvody, proč přijít na zápasy Spartaku Moskva:

  • 1. Pravidelný účastník KHL s bohatou historií a výraznou českou stopou
  • 2. Velikán mezi trenéry Oleg Znarok na střídačce
  • 3. V týmu český reprezentant Robin Hanzl nebo ostřílený Kaspars Daugavinš

Vstupenky na Mountfield Cup 2019

Majitelé sezónních permanentek se nemusí o nic starat, karty budou automaticky platit také na všechny srpnové zápasy. Majitelé základních permanentek měli svá místa rezervovaná do 19. července, nevyužité rezervace byly uvolněny do volného prodeje.

Vstupenky lze pořídit skrze on-line aplikaci nebo na pokladnách ČPP Arény. Cena vstupenek činí 120 Kč za jedno utkání bez ohledu na kategorii místa. Studenti, senioři a držitelé karet ZTP mohou stejně jako v sezóně využít zlevněné vstupné, které činí 100 Kč za jedno utkání. Vzhledem ke zkušenostem z předchozích ročníků a velmi nízké poptávce nejsou v prodeji balíčky na více zápasů. Po odpoledních utkáních Mountfield Cupu bude nezbytně nutné opustit zimní stadion tak, aby mohl být připraven na večerní duel.

Rozpis Mountfield Cupu 2019

Datum Domácí Hosté Čas Místo
ne 4. 8. 2019 HC Dynamo Pardubice HC Slovan Bratislava 14:00 HK
Mountfield HK HC Spartak Moskva 18:00 HK
po 5. 8. 2019 Mountfield HK HC Slovan Bratislava 18:00 HK
HC Dynamo Pardubice HC Spartak Moskva 18:00 PCE
st 7. 8. 2019 HC Spartak Moskva HC Slovan Bratislava 12:00 HK
Mountfield HK HC Dynamo Pardubice 18:00 HK