Akademie ČH
út 2.2.2021 | Český hokej, Jan Vavřina

Ukončení neprofesionálních soutěží v ledním hokeji

Vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu a souvisejícím vládním opatřením včetně zákazu amatérských soutěží a sportování na zimních stadiónech rozhodl prezident Českého hokeje Tomáš Král z pověření výkonného výboru Českého hokeje o ukončení neprofesionálních soutěží v sezoně 2020/21. Prezident Českého hokeje Tomáš Král z pověření VV Českého hokeje rozhodl o ukončení: II. ligy ČR, extraligy juniorů, extraligy dorostu, ligy juniorů, ligy dorostu, žákovských soutěží a soutěží žen.

Z důvodu vládních opatření musely být neprofesionální soutěže zastaveny již 11. října 2020 a není reálné, aby účastníci sehráli alespoň polovinu utkání, nezbytných pro určení postupujících a regulérní dokončení soutěží. V Juniorské lize Akademií vyprší nejzazší termín pro řádné dokončení ročníku v nejbližších dnech.

Situaci komentuje právě prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Ani okolnostmi vynucené ukončení soutěží neznamená konec hokejové sezóny,“ zdůrazňuje. „Znovu proto apeluji na majitele a provozovatele zimních stadiónů, aby ledové plochy podle možností nerozpouštěli, protože tréninková činnost a náhradní zápasový program budou zahájeny, jakmile to vládní opatření umožní. Je to v zájmu nejen hokeje, ale především zdravého vývoje populace a sportování dětí a mládeže vůbec,“ dodává.

Jaký je pohled šéftrenéra sportovního centra mládeže Tomáše Martince? „Počítali jsme s tím, že k tomuto rozhodnutí dojde. Vzhledem k tomu, že se situace ve společnosti nelepší, se to dalo předpokládat. Nicméně pořád věříme, že se všechno zlepší a děti se budou moct zapojit do tréninků. Komunikujeme s vedením Českého hokeje i navzájem mezi kluby a v případě zlepšení situace máme připravený náhradní program, abychom sezónu co nejdéle prodloužili a alespoň zčásti hráčům nahradili to, o co přišli,“ říká zástupce Mountfieldu HK.