Fanoušci
pá 16.10.2015 | Jan Dušek, Jan Vavřina

Unikátní akce pro hobby brankáře. Zkušenosti jim předávali extraligoví hráči

Jedinečnou akci zažili brankáři Rychnovské UNET hokejové ligy, těm totiž předávali zkušenosti opravdoví hokejoví matadoři, a to před 150 diváky. Adam Svoboda a Jaroslav Kudrna, ke kterým se přidal také Bohumil Jank a vybraní mládežníci, věnovali 14. října na rychnovském zimním stadionu hobbikům celou tréninkovou jednotku a ukázali jim praktické tipy a rady, jak se ve svém brankářském umění zdokonalit. Na závěr akce byli hráči Mountfieldu k dispozici fanouškům při autogramiádě.

Extraligoví hráči Mountfieldu HK přijeli předávat své zkušenosti amatérským brankářům z Rychnovské UNET hokejové ligy. Hobbíci si tak na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je, být na jednom ledě s profesionály. Měli srovnání o kolik je extraliga rychlejší než RHL.

„Chtěli jsme klukům zprostředkovat především zážitek. Adam Svoboda je velká osobnost, pro nás všechny ikona a brankář, na kterého jsme se jezdili dívat ještě do Pardubic. Hobbíci si tohle zaslouží, hlavně za to, co hokeji obětují ve svém volném čase,” říká předseda RHL o.s. Jan Dušek.

Celý trénink trval pětasedmdesát minut. Brankáři si vyzkoušeli správné bruslení, poziční postavení v brankovišti nebo dostali rady, na které by sami nepřišli a přitom jsou úplně jednoduché. Největší úspěch však měla střelba a samostatné nájezdy. Bohumil Jank střílel od modré čáry svoji vyhlášenou “pumelici”, Jaroslav Kudrna zase předváděl své blafáky při nájezdech. „Hlavně Bohumil Jank má neskutečnou žíni, a to si myslím, že nás pořád ještě šetřil. Určitě umí vystřelit ještě tvrdší ránu,” hodnotil brankář Jan Hirš.

Akci pořádalo občanské sdružení Rychnovská hokejová liga ve spolupráci s extraligovým klubem Mountfield HK. Do tréninku se podařilo zapojit i mladé brankáře domácího klubu HC Město Rychnov nad Kněžnou. Děti ve věku sedmi až deseti let trénoval reprezentant Tomáš Vomáčka.

Všichni hradečtí hráči se prezentovali jako perfektní profesionálové. Hobbíkům v Rychnově věnovali více než dvě hodiny svého času. „Je vidět, že to nejsou žádní machři. Prostě perfektní, pohodoví a bezvadní kluci. Ve svém věku už nic podobného nezažiju,” říká Jan Hirš.

Superlativy druhým směrem vysílá Adam Svoboda: „Ti kluci jsou ohromní srdcaři, chodí na hokej po práci, ve své volném čase. Přeju jim, aby jim vydrželo zdraví, aby hobby soutěž mohli chytat co nejdéle. My jsme si to v Rychnově také užili,” hodnotí trénink Adam Svoboda. A Jaroslav Kudrna dodává: „Velký obdiv těm klukům, že se nám postavili. Já bych do branky nevlezl ani za nic, je to senzace!” říká hradecký rodák.

Fotogalerie