Mountfield HK 

úterý 21.8.2018 v 17:00Mountfield HK
Orli Znojmo

Orli Znojmo


Prodej vstupenek
V Dánsku startuje mistrovství světa. I se sedmi zástupci hradeckého hokeje

V Dánsku startuje mistrovství světa. I se sedmi zástupci hradeckého hokeje

04.05.2018 | Radek Staněk

V pátek v Dánsku odstartoval druhý vrchol hokejové sezóny, 82. mistrovství světa. A hned na úvod přinesl šampionát jeden z hlavních šlágrů skupinové fáze, bitvu mezi Kanadou a USA. České fanoušky bude ale zajímat především sobotní derby, kdy Češi změří síly se Slovenskem. Tento zápas bude kromě jiného zajímavý i pro příznivce hradeckého hokeje, neboť se v něm představí pětice jeho zástupců. Ovšem kromě těchto týmů bude mít Mountfield opět zastoupení i v lotyšské reprezentaci.

Česká republika: Filip Hronek a Radovan Sakaláš

Ve výběru kouče Jandače sice žádného kmenového hráče Mountfieldu HK nenajdeme, ovšem hradecká stopa v týmu nechybí. Především se jedná o beka Filipa Hronka. Odchovanec hradeckého hokeje na sebe upoutal pozornost během povedené sezóny v AHL, kde hájí barvy Grand Rapids.

Hráč patřící organizaci Detroit Red Wings zaznamenal v základní části 39 bodů a vysloužil si i ocenění v podobně zařazení do výběru nejlepších nováčků celé ligy. Po konci v play off se dočkal pozvánky do seniorské reprezentace, kde by si měl během turnaje odbýt svůj debut. Součástí realizačního týmu je také fyzioterapeut Mountfieldu Radovan Sakaláš.

Slovensko: Patrik Rybár, Dominik Graňák, Lukáš Cingel

Reprezentace našich východních sousedů se stejně jako na olympiádě spoléhá ve velkém na hráče z české extraligy. Ve výběru trenéra Ramsayho jich je hned dvanáct, celou čtvrtinu z nich pak zabírají hradečtí hokejisté. Národní barvy bude hájit trojice Patrik Rybár, Dominik Graňák a Lukáš Cingel. Tito hráči byli i v olympijské nominaci. Strážci hradecké svatyně budou v brankovišti konkurovat Marek Čiliak a Denis Godla.

Zatímco Rybár je se čtyřmi starty v podstatě na začátku své reprezentační kariéry, asistent kapitána Sekery Dominik Graňák je ztělesněním zkušenosti. Nejostřílenější hráč Slováků nasbíral 183 zápasů, chystá se na své dvanácté mistrovství světa a patří mezi pamětníky poslední slovenské medaile z MS. Stejně jako Češi čekají Slováci na cenný kov od roku 2012. Rodák ze Žiliny Lukáš Cingel se po loňském světovém šampionátu a letošní olympiádě chystá na třetí vrcholnou akci ve slovenském týmu v řadě.

Lotyšsko: Oskars Cibulskis, Andris Džerinš

Mezi stálice lotyšské reprezentace patří Oskars Cibulskis. Třicetiletého obránce čeká šesté mistrovství světa, na posledních dvou byl zvolen mezi tři nejlepší hráče svého týmu.

Výkony v hradeckém dresu vynesly nominaci i Andrisi Džerinšovi. Také on patří mezi tradiční opory týmu z Pobaltí. Oba se budou společně se svými spoluhráči pokoušet otevřít bránu čtvrtfinále, které si Lotyši naposledy zahráli v roce 2009, tehdy ještě pod vedením kouče Znarokse.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice