Rozhovory
út 23.2.2010 | Martin Voltr

V Třebíči chceme vyhrát oba zápasy, burcuje Vít Budínský

Ve druhém čtvrtfinálovém zápase mezi Hradcem a Třebíčí už měli domácí hráči nůž na krku. Další neúspěch by se rovnal malé katastrofě, a tak se dalo čekat, že Hradečtí budou chtít uděřit jako první a tento krok neodkládat na pozdější chvíle. To se povedlo hned po minutě hry a zatímco nedělní souboj přinesl góly jen ve své druhé polovině, brankové konto toho pondělního se naopak uzavřelo již ve 27. minutě. V té našel autor dvou předešlých branek Martin Koudelka najetého Víta Budínského, který se tak stal autorem vítězného gólu. „Koudy suprově objel branku a skvěle mi to dal. Já jsem chtěl nejdřív vystřelit, ale pak si říkám, že to zkusím ještě potáhnout. Naštěstí to vyšlo,“ popisoval důležitý moment štírek druhé hradecké formace.

Dal by se dnešní zápas nazvat vítězstvím vůle?
Určitě, bylo to hodně vydřené a jsme rádi, že jsme srovnali stav. Já si myslím, že to je lepší, než kdybychom vyhráli třeba 6:1. Museli jsme hrát do poslední chvíle, oni taky, takže jim to musí ubrat nějaké síly. Přece jenom máme o pár zápasů míň a myslím, že se to v příštích dvou zápasech už bude muset projevit.

Co bylo potřeba změnit po prvním nevydařeném zápase?
Přesnost nahrávek a nasazení. Včera to bylo takový mrtvý, podepsala se na nás ta skoro dvacetidenní přestávka kdy jsme nehráli zápas. Hrozně jsme to po sobě stříleli, dneska jsme to hráli jednoduše. Bek to napral na červenou, tam jsme to tečovali a šli za tím, snažili jsme se hrát co nejvíc v jejich pásmu.

Jistě vám pomohla blesková branka Martina Koudelky v úvodu utkání.
Určitě. Akorát škoda, že tam pak byly problémy s časomírou, oni si mohli oddechnout a my jsme do nich nemohli jít dál. Těch pět minut prodlevy nám podle mě trošku uškodilo.

Zařídil jsi vítěznou branku na 3:2. Jak bys jí popsal?
No já už ani nevim člověče...(smích) Vím, že jsem jel pro odražený puk za branku, sbíral jsem to a chtěl jsem to dát hned do ohně, protože tam byl Dan Volráb. Martin Koudelka mi to chytil a já jsem si akorát najel, on suprově objel branku a skvěle mi to dal. Já jsem chtěl nejdřív vystřelit, ale pak si říkám, že to zkusím ještě potáhnout protože po mě brankář vyjede, a naštěstí to vyšlo.

Čeká vás cesta do Třebíče k dalším dvěma zápasům. S čím byste byli spokojení?
Tak čeká nás tam boj jako dneska. Poženou je fanoušci a doufám, že od nás taky nějací přijedou a poženou i nás. Půjdeme zápas od zápasu, budeme se snažit vyhrát už ten první a když ho vyhrajeme, bude to jedině dobře. Samozřejmě né že bychom ten druhý vypustili, budeme chtít vyhrát oba dva. Uvidíme, jak to dopadne.