Preview k zápasu
po 21.9.2009 | Michal Luňák

V cestě za první výhrou stojí Kadaň

Již čtvrtým kolem ve středu pokračuje první hokejová liga. Soupeřem hokejistů HC VCES Hradec Králové bude tým SK Kadaň. Oba soupeři nezažívají povedený start do sezóny a tak k vidění bude střetnutí dvou aktuálně posledních týmů tabulky. Hradec v minulém kole poprvé bodoval a výkon v Havlíčkově Brodě naznačil blýskání se na lepší časy. Tento dojem však musí Východočeši potvrdit v domácím prostředí a dát svým fanouškům zapomenout na nevydařené utkání s Jihlavou. Středeční utkání začíná netradičně v 19:00. Přijďte povzbudit hradecké hokejisty v cestě za prvním vítězstvím

Středeční soupeř hradeckých hokejistů se v tabulce nachází na patnáctém místě a stejně jako v Hradci s tímto umístěním rozhodně spokojenost nepanuje. Kadaň má v letošní sezóně daleko vyšší cíle a při pohledu na velice zkušenou soupisku, se zdají být vysněné mety oprávněné. Z postu hlavního trenéra by měl Kadaň do play – off dovézt Leo Gudas, který na sever Čech přišel před sezónou. Kadaň v prvním kole prohrála na ledě Havlíčkova Brodu, ale hned v kolem druhém ukázala, proč je postrachem favoritů na cizím kluzišti. Cenný bod z Ústí nad Labem je dostatečným varováním všem papírovým favoritům, tedy i hradeckým hokejistů. I když pohled do tabulky by mohl naznačit, že středeční utkání nemá favorita. V sobotním utkání se Kadaň poprvé představila doma a podlehla Třebíči 0:2.

PÁR RAD HRADECKÝM HOKEJISTŮM
Když je soupeř ve třech, nelitujte ho a dejte mu gól.

Filip Luňák není chobotnice, obránci pomáhejte mu.

Když rozehráváte kotouč, zkuste najít stejně oblečeného kamaráda.

Útočníci, není ranky, není branky.

Nezapomeňte na trenérovo bojovat, bojovat a bojovat.

Kádr Severočechů je na pohled velice zkušený. Již jen brankářská dvojice Hronek – Jarina je zkušenostmi někde jinde, než zbytek prvoligových dvojic. V obraně se Leo Gudas opírá o výkony Martina Ťupy, či Vojtěcha Kloze, zlého muže Severočeské obrany. Tři útočné řady Kadaně, to je zkušenost sama. Zejména ze sousedního Chomutova si hradecký fanoušek pamatuje hráče jako Radek Šíp, Jiří Charousek, Jiří Gombár a nebo střelec Ladislav Boušek, kterému se proti Hradci neobyčejně daří. Pozor si hradečtí zadáci musí dát i na velezkušeného Davida Balázse, který čeká na svou první letošní branku. Dva kanadské body dokázala v dresu středečního soupeře hradeckých hokejistů nasbírat dvojice Fábry – Charousek. Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem týmu je překvapivě obránce Martin Ťupa.

Loňská bilance vzájemných střetnutí změnila historické poměry. Hradec dlouho nemohl Kadaň porazit a to i na svém stadionu. V loni se mu to podařilo včetně předkola play – off hned čtyřikrát ze šesti pokusů a to je s tímto soupeřem úspěšná bilance. Nyní je ideální čas k tomu, opět vylepšit tuto bilanci a poprvé v sezóně zažít pocit z vítězství. Středeční utkání začíná netradičně v 19:00. Důvodem je utkání fotbalového Ondrášovka Cupu, ve kterém fotbalisté FC Hradec Králové hostí „falešné“ Bohemians ze Střížkova, hrající na Strahově a uvažující o přesunu do Blšan. Již z tohoto je patrné, že s Bohemians není něco v pořádku. Zpět však k hokeji. Utkání bude řídit trojice Úlehla – Špringl, Čížek. Pro fanoušky, kteří nemohou dorazit do ČEZ stadionu bude připraven tradiční a jistě kvalitní ON-LINE přenos.