Aktuální zprávy z klubu
so 14.12.2019 | Daniel Krátký | Foto: Aleš Krecl / Český hokej

Vánoce, nevánoce. Hned osmička Lvů obléká národní dres

Žádný odpočinek! Lvi budou reprezentovat hradecký hokej i během nadcházejících svátků! Ještě před nimi se ale představí Radovan Pavlík na Channel One Cupu v Rusku. V současné době se také hraje v zámoří, kde v barvách U19 bojují Petr Poppel a Matěj Morong. V týdnu započala příprava také U20 na MS, což se týká také Daniela Dvořáka a Miroslava Kukly. Ostatní hráče reprezentační sraz teprve čeká. Jejich výčet si můžete přečíst v článku.

Hradecký prapor reprezentuje jen Radovan Pavlík

Seniorský A-tým České hokejové reprezentace čeká druhý z turnajů Euro Hockey Tour. Na prosincový Channel One Cup původně neměli být nominováni, kvůli náročnému programu, žádní hráči hradeckého Mountfieldu. Pouze bek Filip Pavlík se objevil mezi náhradníky. Nakonec se však situace změnila. Se zánětem slepého střeva musel Tomáš Zohorna putovat do nemocnice a místo něho byl dodatečně povolán hradecký odchovanec Radovan Pavlík, jenž se tak zúčastní také druhé reprezentační akce v sezóně. Úvodní duel turnaje odehráli hokejisté národního týmu ve čtvrtek proti Finsku, ve kterém zvítězili 4:3p. Víkendové mače proti Rusku a Švédsku už však odehrají v ruském hlavním městě. Důležitou součástí týmu je opět také fyzioterapeut Mountfieldu Radovan Sakaláš.

Miroslav Kukla bojuje o světový šampionát

Nejstarší mládežnická kategorie se již ve Frýdku-Místku připravuje na nadcházející mistrovstvím světa juniorů. Hlavní trenér dvacítky Václav Varaďa bude mít opět k ruce asistenta Aleše Krátošku, společně ještě s Patrikem Eliášem sestavili širokou soupisku pro kemp, který v tomto týdnu započal. Na jeho startu se hlásili také hradečtí mladíci toho času ve službách prvoligových mužstev – gólman Daniel Dvořák z Prostějova a obránce Miroslav Kukla z Litoměřic. Hned prvním škrtem však neprošlo dvanáct hráčů, včetně brankáře Dvořáka, Kukla v přípravě před domácím šampionátem pokračuje.

Také hráči kadaňských Trhačů a tahouni juniorky Matěj Morong a Petr Poppel se dočkali reprezentační pozvánky. V současné chvíli jsou s týmem do devatenácti let v zámoří, kde na turnaji World Junior A Challenge budou bojovat v sobotu o finále. Postupu mezi čtyři nejlepší přispěli v zápase proti kanadskému výběru „West“ oba hradečtí hokejisté – Morong vstřelil dva góly a navíc přidal asistenci a Poppel nahrával na gól právě svému kamarádovi z formace. Také proti výběru javorových listů „East“ se dokázal Matěj Morong prosadit, tím podpořil výhru 6:4. V semifinále se devatenáctka utká s ruským týmem U18.

Brankář Tomáš Sajdl vyhlíží debut v U18

Svěřence trenéra reprezentační osmnáctky Karla Berana čeká během vánočních svátku turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwillu. Pozvánku do výběru dostal premiérově brankář juniorky Tomáš Sajdl. V nominaci pak neschází také obránce Jakub Naar. Pod Alpami čekají U18 čtyři bitvy ve čtyřech dnech, od 26. prosince postupně vyzve Německo, Finsko, Slovensko a Švýcarsko.

Náročný program čeká národní tým do sedmnácti let, který čekají dvě akce. Tou první bude domácí trojzápas proti Rusku. Tři střetnutí proti aktuálním světovým šampiónům odehraje také hradecký Petr Moravec, mezi náhradníky jsou navíc Matěj Pinkas, Matyáš Budina a Lukáš Pajer. Druhou akcí pro svěřence trenéra Václava Eismanna bude další trojzápas, tentokráte s Finy. Ve výběru je jedenáct hráčů z výběru na Rusko včetně Petra Moravce. Stejné hradecké složení je také mezi náhradníky, jednoho obránce a jednoho útočníka však ještě trenéři dopíšou nejpozději do 20. prosince z řad právě náhradníků.

Nejmladší reprezentační výběr, tedy U16, čekají ještě před svátky tři utkání proti Rusku, které v této kategorii porazila naposledy už čtyři roky zpátky. V nominaci trenéra Petra Hakena se žádný hráč Mountfieldu neobjevil, pouze mezi náhradníky lze nalézt jméno dorostence Matěje Giesla.