Preview k zápasu
út 25.1.2011 | Sanny Muharem

Ve středu k Rebelům do Havlíčkova Brodu

Po velmi vyrovnaném a následně vítězném zápase, který odehráli hradečtí hokejisté na svém ledě proti Berounu, mohou začít střádat plány na středu, kdy zavítají do Havlíčkova Brodu. Samozřejmě to nebude lehké utkání, zvláště když hradecký tým opustil kapitán Jaroslav Roubík. Střetnutí začíná ve středu v 17:30 hodin v Kotlině.

2 utkání bez vstřelené branky 0
8:1 (Litoměřice) nejvyšší výhra 6:1 (Znojmo)
1:7 (Chomutov) nejvyšší prohra 2:8 (Benátky)
Vojtěch Němec (16+27) nejproduktivnější hráč Vít Budínský (19+11)
Miroslav Třetina: 18 nejlepší střelec Vít Budínský: 19
Vojtěch Němec: 27 nejvíce asistencí Jiří Kadlec: 19
Marian Morava: 90 min. nejtrestanější hráč Vít Budínský: 52 min.
Jaroslav Suchan: 91,06% úspešnost brankáře Filip Luňák: 92,24%

Forma

Jak již bylo avizováno, hradecký tým pod taktovkou Jiřího Mičky absolvoval výsledkově spíše připomínající fotbalové klání s Berounskými Medvědy, které nakonec zdolal 1:0 v prodloužení. Bonusový bod vystřelil hradecký forvard Jiří Kadlec. Ještě minulou středu však Východočechům do zpěvu moc nebylo, jelikož padli na ledě olomouckého celku v poměru 1:5. Hradec Králové nyní ztrácí tři body na čtvrté místo, to by mu zajistilo čtvrtfinálovou sérii bez povinnosti sehrání předkola. Přebývá na pátém místě s 63 body.

Havlíčkův Brod má za sebou prohrané derby s nedalekým rivalem. Na ledě jihlavské Dukly totiž prohráli Rebelové 1:3. Ani předtím se jim moc nedařilo, jelikož nestačili doma na Ústí nad Labem a konečný výsledek byl totožný 1:3. Co se ale Havlíčkobrodským povedlo, je bezesporu výhra nad Chomutovem, kde gólmani museli každou chvíli lovit kotouč z branky. Havlíčkův Brod nakonec vyhrál 8:5. Aktuálně mu náleží sedmé místo v tabulce a má 58 bodů.

Hradecký tým opouští velký bojovník a správný kapitán

Po sobotním utkání na domácím ledě bylo oznámeno, že dlouholetý kapitán Jaroslav Roubík putuje na dvouměsíční hostování k Ústeckým Lvům. O to těžší to teď bude mít východočeský tým na cestě do čtvrtfinále bez předkola. Nutno podotknout, že v Hradci strávil Roubík celkem devět sezón a více jak polovinu té letošní. Za tu dobu nasbíral 381 kanadských bodů v mistrovských utkáních první hokejové ligy (nejvíce v ročníku 06/07 – 55 bodů).

Vzájemné zápasy

Duely mezi Hradcem a kádrem z Vysočiny se vyznačují jako zápasy bohaté na góly. Jen ve třech utkáních padlo celkem sedmadvacet branek. Podívejme se na jednotlivé zápasy od začátku sezóny. První vzájemné střetnutí se vyvedlo lépe Hradeckým, když před svým publikem vyhráli 5:3 a získali tak tři body. Odvetné utkání ovládl taktéž domácím celek, tentokrát Havlíčkův Brod vítězstvím v poměru 6:4.

A poslední duel, který musí mít v paměti snad každý hradecký fanoušek, se konal teprve před nedávnem. Hradečtí si vypracovali lichotivý náskok 4:0 a už už to vypadalo, že si pohodlně dojdou pro tři body, ale zhruba v polovině utkání Havlíčkův Brod nastartoval zběsilou jízdu. Ke konci se havlíčkobrodským hokejistům podařilo vyrovnat a v následném prodloužení dokonal obrat Miroslav Třetina, který mimo jiné v zápase vstřelil hattrick.

Hráčský kádr

První místo ve statistikách po odchodu Jaroslava Roubíka převezme Vít Budínský (19+11), ale zaměřme se spíše na statistiky soupeře. Tabulkám Havlíčkobrodských vede Vojtěch Němec se třiačtyřiceti body, když se šestnáctkrát přesně trefil a sedmadvacetkrát asistoval. Dokonce se řadí na druhé místo v celkovém kanadském bodování první ligy. O pár bodů za ním se nachází Miroslav Třetina, jenž jich má devětatřicet (18+21). V brankovišti vládne Jaroslav Suchan, který doposud odchytal 1826 minut a jeho úspěšnost činí 91,06%.

Zápas tedy startuje ve středu od 17:30 hodin v Havlíčkově Brodě. Hradecký fanklub pořádá na toto klání výjezd, hlásit se stále můžete na telefonním čísle 602 791 904. Kdo se však na Vysočinu nevydá, může sledovat textový on-line přenos, který zajistí domácí redakce. Na závěr již pouze zbývá představit trojici rozhodčích. Jako hlavní nastoupí pan Ondřej a na čarách mu budou pomáhat pánové Dančišin a Matějček.