Rozhovory
st 12.1.2011 | Petr Neckař

Vít Budínský: Půlka zápasu byla z naší strany tragédií

Nejlepším hráčem v hradeckém dresu byl po utkání HC VCES Hradec Králové - HC Slovan Ústečtí Lvi vyhlášen Vít Budínský. Dal jeden gól, to ale na vítězství domácích bohužel nestačilo. Po skončení zápasu jsme ho požádali o rozhovor, ve kterém jsme se zaměřili na zhodnocení zápasu.

Víťo, dnes jsi sice jeden gól vstřelil, ale to na zisk bodů nestačilo. Jak utkání hodnotíš?
Půlka zápasu byla strašná, druhá polovina už byla dobrá. Hráli jsme doma a dostali jsme první čtyři góly. To by se doma stávat nemělo. Čtyřbrankový rozdíl se těžko otáčí – a navíc proti Ústí…

To určitě. První třetinu jste prohráli 0:2, nicméně i v té další byli Ústečtí Lvi střelecky úspěšní. Po druhé třetině byl stav utkání 2:4, přičemž ještě v 36. minutě jste prohrávali 0:4. Čím si myslíš, že bylo způsobeno, že jste v té době prohrávali o čtyři branky?
Těžko říct. Možná to bylo tím, že se v hale topilo. Nejsme na to zvyklí. V Ústí je na zimáku teplo, možná jim to víc vyhovovalo. Nevím… Půlka zápasu byla z naší strany tragédií.

Škoda, že nevyšlo trestné střílení…
Samozřejmě to je velká škoda, Zdeněk Orct je ale zkušený gólman, pohlídal si to.

Tvůj gól padl po střele z úhlu od pravého mantinelu. Určitě vás povzbudil. Kubica v poslední třetině snížil na 3:4, ale vyrovnání už nepřišlo...
Skutečně si myslím, že už jsme od půlky zápasu hráli dobře. Chvílemi jsme byli lepší. My jsme tlačili, Ústí hrálo chytře na brejky. Takto jsme to chtěli hrát my, bohužel tak ale hráli oni. Po gólu, který jsem dal, jsme ožili. V přesilovce jsem pak měl ještě jednu pěknou šanci, kdybych ji dal, všechno mohlo vypadat jinak. Bohužel to nevyšlo.

Atmosféra na stadionu byla, myslím, hodně dobrá. Souhlasíš?
Atmosféra byla vynikající. Za stavu 0:4 samozřejmě fanoušci tolik nefandili, ale jakmile jsme ožili, oni ožili s námi. Byli výborní.