Akademie ČH
st 14.8.2013 | Martin Voltr, Jaroslav Zákravský

Vítězné derby nestačilo, starší dorostenci skončili v Pardubicích pátí

Do posledního zápasu nesmírně dramatický turnaj absolvoval hradecký starší dorost o víkendu 10. a 11. srpna v Pardubicích. Královští lvi vybojovali v prvním dnu cenné vítězství nad domácím týmem a do neděle šli ve hře o medaile, stříbro měli na dosah ještě před závěrečným soubojem s Olomoucí. Porážka je však nakonec posunula až na chvost pořadí, které jednoznačně ovládli Bílí Tygři Liberec s řadou reprezentantů ve svém středu.

Do turnaje vstoupili hradečtí mladíci právě proti vrstevníkům z Liberce. Soupeř byl po celé utkání hokejově lepším týmem, ale Lvi nezměrnou bojovnosti a nasazením bránili celé dvě třetiny jednogólové vedení, které zařídil v patnácté minutě Marek Malinský využitou přesilovkou. Favorizovaní Bílí Tygři však utkání v poslední pětiminutovce po hradeckých chybách otočili a zvítězili 2:1.

Druhým soupeřem byly ve východočeském derby domácí Pardubice. Hradec šel v první části do vedení zásluhou Jana Tvrdíka, ale před druhou přestávkou stačila chvilka nepozornosti a vyrovnání bylo na světě. Za nerozhodného stavu podržel hradecký tým brankář Filip-Daniel Petric, jenž svému bývalému celku další gól nedovolil. Naopak to byl útočník Tomáš Drašnar, kdo brankou na 2:1 rozhodl bojovné utkání ve prospěch červenožlutých barev! Před druhým dnem tak hokejisté zpod Bílé věže drželi poloviční úspěšnost.

V neděli dopoledne je navíc čekalo střetnutí se Zlínem, který byl na turnaji zatím bez bodu. Hradeckým však nevyšel začátek utkání a v páté minutě prohrávali už o dvě branky. Brzy sice snížil Marek Malinský, což se navlas opakovalo i po dalších dvou úderech Moravanů, nicméně na dramatizaci zápasu to nestačilo. Brankář Roman Černý, který již vystřídal Dominika Petra, ještě inkasoval dvakrát a závěrečná korekce kapitána Davida Gančarčíka na 3:6 pouze mírnila hradeckou prohru.

Vyrovnaný průbeh celého turnaje dal hradeckým mladíkům šanci i přes dvě porážky ještě zabojovat o stříbrné medaile, k nimž by je posunulo vítězství v posledním souboji s Olomoucí. Jako by jim ale vůbec nebylo přáno vstřelit branku! Hanáci po deseti minutách ztrestali dvě hradecké gólovky, což jim dodalo dost sebevědomí, aby od druhé části drželi otěže utkání ve svých rukou. I když se Východočeši ve třetí třetině ještě mocně snažili se stavem něco udělat, olomoucká brána pro ně zůstala zakletá. Po prohře 0:3 na hradecké mladíky čekalo jen poslední, páté místo.

Sestava hradeckého týmu

Brankáři: Roman Černý, Dominik Petr, Filip-Daniel Petric
Obránci: Matěj Bažant, Adam Čech, Filip Luštinec, Lukáš Souček, Ondřej Spišák, Jan Vacek, Emil Veselý, David Voříšek
Útočníci: David Barkóci, Tomáš Drašnar, Jakub Exner, David Gančarčík, František Hnik, Tomáš Hofman, Filip Hronek, David Chalupa, Matouš Jelínek, Dominik Jiráň, Marek Malinský, Vítek Martinec, Patrik Miškář, Martin Pumr, Vlastimil Šeda, Jan Tvrdík

Do týmu patří ještě brankář Tomáš Petrů, obránce Štěpán Havránek a útočníci Jiří Drobný, David Malík a Tomáš Zahradník.

Výsledky hradeckého týmu

Královští lvi Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Malinský (Tvrdík, Exner) – 41. Bělohorský (Krajcigr, Mečíř), 44. Bělohorský (Tržický, Hosnedl).
Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Královští lvi Hradec Králové – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Tvrdík (Drašnar), 40. Drašnar (Malinský) – 30. Benýšek.
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

PSG Zlín – Královští lvi Hradec Králové 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Werbik (Gabrhelík), 5. Vyoral, 13. Hladiš (Kolařík), 20. Werbik (Kolařík), 28. Valášek (Kolařík), 37. Strniska – 10. Malinský (Bažant), 23. Malinský, 45. Gančarčík.
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3.

HC Olomouc – Královští lvi Hradec Králové 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Průběh utkání: 3:0.