Akademie ČH
st 2.10.2019 | Natálie Fišerová

Volný los pro juniory, dorost čeká doma první tým tabulky

Hradečtí junioři přivezli minulý týden z pražského tripu tři body, dorostenci dokonce ve venkovním dvojzápase ukořistili všech šest. Mladší z kategorií navíc dokázala nasázet oběma soupeřům dohromady hned patnáct branek, na přesnou mušku bude chtít navázat už ve čtvrtek doma. Pod Bílou věží se představí rovněž juniorka, na svém ledě přivítá hokejisty z Rakouska.

Junioři se utkají doma se Salcburkem

Lvům se po nepříliš dobrém startu do nové sezóny začalo konečně dařit. Z posledních čtyřech zápasů dokázali tři ovládnout. V sedmém kole sice podlehli Slavii těsným skórem 2:3, poté ovšem na své výsledky navázali a jako první mužstvo v celé soutěži porazili Spartu 2:1. Vzhledem k lichému počtu týmů v soutěži má v každém kole jeden celek volný los, přičemž tentokrát ho dostali hokejisté Hradce, proto nyní odehrají pouze duel se Salcburkem.

Rakouští hokejisté si v probíhajícím ročníku prozatím nevedou vůbec špatně. Oba poslední domácí zápasy dokázali vyhrát, nejdříve porazili České Budějovice 5:3, následně pak Kladno 4:3. V tabulce se tak po osmi odehraných kolech nacházejí na čtvrté příčce s patnácti body. Ve městě pod Bílou věží se určitě budou snažit na své mače navázat.

Dorostenci budou chtít pokračovat ve svých výkonech

Úvod nového ročníku soutěže se Královehradeckým vydařil na jedničku, po šesti odehraných kolech se mohou pyšnit pouze jednou prohrou. S patnácti body jim tak patří druhá příčka v tabulce. Poslední dva duely odehráli na ledě soupeře, nejdříve přestříleli Tábor 8:2, poté zvítězili nad Technikou Brno 7:1. Svou formu tak budou chtít potvrdit i v následujících utkáních.

Nejprve Lvy čeká těžký souboj, doma přivítají první tým tabulky – Slavii. Té se v nové sezóně ELIOD Extraligy dorostu zatím daří velice dobře, ze šesti zápasů ani jeden neprohrála a patří ji tak prozatím první místo. Navíc hokejisti z hlavního města inkasovali v šesti kolech pouze 10 branek, což je nejméně ze všech týmů. Naposledy Pražané porazili Tábor vysoko 8:0.

Následně Hradečtí vyjedou na půdu Bílých Tygrů z Liberce, kterým už se v porovnání se Slavií tolik nedaří, protože se nacházejí přesně ve středu tabulky, tedy na páté příčce. V posledních dvou zápasech získali tři body, prvně nestačili na Pardubice, kterým podlehli 4:6, poté zvítězili doma nad Budějovicemi 3:2. V minulém ročníku na sebe oba celky narazily šestkrát, z toho čtyři utkání se podařilo ovládnout právě Mountfieldu.

Dorost: 7. kolo, čt 3.10.2019
Mountfield HK Mountfield HK - HC Slavia Praha Slavia Praha
17:30
Junioři: 10. kolo, so 5.10.2019
Mountfield HK Mountfield HK - EC Red Bull Salzburg Salcburk
12:00
Dorost: 8. kolo, so 5.10.2019
Bílí Tygři Liberec Liberec - Mountfield HK Mountfield HK
16:00