Tiskové zprávy
út 4.10.2016 | Jan Vavřina | Foto: Maria Sundelin

Vyztužení obranných řad – k Mountfieldu HK se připojí Jake Newton

Hradecký hokejový klub hlásí novou akvizici do svých obranných řad, dres Mountfieldu HK bude nově oblékat osmadvacetiletý americký hráč Jake Newton. Vytáhlý bek se zkušenostmi s evropským i zámořským hokejem naposledy působil ve finské nejvyšší soutěži, pod Bílou věží podepsal smlouvu do konce tohoto ročníku. Do České republiky by měl přiletět ve středu, ve čtvrtek se pak připojí k týmu Václava Sýkory.

Příchod ofenzivního obránce vyhlíželo trenérské trio prakticky od startu Tipsport extraligy, nyní může nově spoléhat na zkušeného zadáka. „Už před sezónou jsme hledali obránce do přesilovky. Počítali jsme s Blažem Gregorcem, o kterém jsme věděli, že je hrál v předchozím působišti. Využili jsme taky Standu Dietze, který ale ještě nemá tolik zkušeností. Pořád jsme tak hledali beka do přesilovky, dostali jsme reference na Jakea a rozhodli se pro jeho angažování,“ říká k příchodu amerického hráče hlavní kouč Václav Sýkora.

191 centimetrů vysoký a 93 kilogramů vážící hokejista ročníku 1988 nastupoval v loňském ročníku za finský celek Vaasan Sport, kde si v základní části připsal v 58 duelech 24 bodů za 9 gólů a 15 asistencí. „Ve Finsku plnil roli přesilovkového hráče, podle referencí, které jsme na něj dostali, to byl typ hráče, který jsme hledali. Je to urostlý obránce s velmi dobrým bruslením, je velice dobře pohyblivý a hra na puku je jeho silná stránka,“ dodává hlavní trenér Mountfieldu HK.

Profil Jakea Newtona

Jake Newton se narodil 22. září 1988 v kalifornském San Jacinto, prošel juniorskými a nižšími zámořskými soutěžemi, kde pravidelně bodoval, aby se v sezóně 2012/13 poprvé přesunul do Evropy. Po jednoročním angažmá v Itálii se vrátil do Ameriky, kde nastupoval v nižší ECHL a farmářské AHL. Před ročníkem 2014/15 vyrazil znovu na starý kontinent.

Nejprve nasbíral 52 bodů ve 39 zápasech v italském týmu HC Gherdëina, rok poté ve finské Liize v dresu Vaasan Sport zaznamenal v 58 duelech 24 bodů (9+15). Od začátku října se pak bude bít za barvy Hradce Králové.

Statistiky Jakea Newtona