Tiskové zprávy
čt 5.10.2017 | Jan Vavřina | Foto: BK Mladá Boleslav

Vyztužení útočných řad. Do Hradce míří na hostování Martin Látal

V devíti utkáních Tipsport extraligy zaznamenal Mountfield HK jen sedmnáct branek, které stačily prozatím na dvanáct bodů. I z tohoto důvodu rozšíří útočnou letku Hradce Králové Martin Látal. Extraligou ostřílený forvard přichází na tříměsíční hostování z Mladé Boleslavi.

Devětadvacetiletý forvard má na svém kontě přes čtyři stovky startů v české nejvyšší soutěži, během nich nastřádal 46 branek a 80 asistencí. Další bude chtít přidat v dresu Mountfieldu. „Martin patří k nejlepším bruslařům v extralize a my si od něj slibujeme zrychlení naší hry. Umí také kvalitně zakončit, takže počítáme i se zlepšením naší produktivity, kde nás v tuto chvíli asi nejvíce tlačí bota. Martin se do Hradce těší a je připraven okamžitě naskočit do zápasu, což je pochopitelně věcí trenérů,“ říká generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Hradecký hokejový klub může využívat služeb Martina Látala v první vlně po dobu tří měsíců do 10. ledna 2018. V případě spokojenosti může vedení klubu prodloužit toto hostování až do konce soutěžního ročníku.

Profil Martina Látala

Martin Látal se narodil 17. března 1988 v Kladně, kde působil do juniorského věku. Do tuzemské nejvyšší soutěže nakoukl poprvé v ročníku 2005/06 v dresu mateřského Kladna a také Plzně. V roce 2006 prošel draftem do nejkvalitnější soutěže světa, v pátém kole si jej vybrala Arizona Coyotes.

Následně se šikovné křídlo přesunulo za moře, kde v QMJHL hájilo dva roky barvy celku Prince Edward Island Rocket. V prvním roce zaznamenal Martin Látal v základní části 46 bodů, ve druhém o jeden méně. Zároveň stihl coby mládežník reprezentovat Českou republiku na dvou mistrovství světa – do 18 a do 20 let.

Po zámořské štaci se vrátil do vlasti, konkrétně na dva roky do Sparty Praha. Od sezóny 2010/11 hrál znovu v domovském Kladně. Poté se přes Karlovy Vary dostal do Mladé Boleslavi, kde působil od roku 2013. Nyní před ním stojí nová výzva v podobě angažmá v Hradci Králové, kde by rád rozšířil svých více než 450 extraligových startů a přes 120 kanadských bodů.

Statistiky Martina Látala