Akademie ČH
út 11.8.2020 | Petr Šatalík, Jan Vavřina

Vzhůru za obhajobou! Junioři po roce vyráží na turnaj do Varů

Na ostrý start nejvyšších tuzemských soutěží se nechystá jen A-tým Lvů. V přípravě pokračují také junioři, kteří zatím nepoznali hořkost porážky. Nyní se již těší na prestižní turnaj v Karlových Varech, který se sehraje mezi 12. a 16. srpnem. Krom domácí Energie vyzve Mountfield další zajímavé soupeře, chybět nebudou třinečtí Oceláři či kvalitní německé celky – Kolín nad Rýnem a Mannheim.

Královéhradečtí junioři polykají v parném létě vydatné tréninkové dávky a brousí si zbraně před startem jejich nejvyšší soutěže. Na ledové ploše zatím působí v přípravných utkáních velice dobře. Doposud nepoznali hořkost porážky. Brněnskou Kometu vyprovodili dvakrát vysokým rozdílem (7:2 a 8:1). Cennější však byl skalp rivala z Pardubic, kterého Lvi také dvakrát porazili po výsledcích 5:4 a 4:0.

Tréninkový dril před novou sezónou teď proloží svěřenci Aleše Krátošky dalším příjemným zpestřením. V polovině srpna se zúčastní turnaje v Karlových Varech, v němž před rokem triumfovali, poté co vyhráli všechna utkání a naprosto tak klání opanovali. Souboj se letos uskuteční v podobném složení jako loni, pouze chomutovské Piráty nahradí třinečtí Oceláři a nedorazí Mladá Boleslav.

Turnaj se hraje systémem každý s každým, přičemž vítěz získává za výhru po základní hrací době tři body, za vítězství po prodloužení či nájezdech body dva, stejně jako v extralize mužů. Lvi se tak mohou těšit na to, že změří síly také se dvěma německými celky – Kolínem nad Rýnem a Mannheimem.

„V utkáních už vidíme práci z tréninku.“

Aleš Krátoška (o přípravných duelech)

Nejbližší program nastiňuje hlavní trenér Aleš Krátoška. „Ve středu máme ještě klasický dopolední trénink v Hradci, ale po obědě už přejíždíme do Varů a v sedm večer hrajeme první zápas s Mannheimem. Další den se střetneme s Třincem, v pátek pak s domácím celkem Karlových Varů. V sobotu končíme utkáním s Kolínem nad Rýnem. Všechny čtyři zápasy budou podle mě hodně kvalitní a kluky mohou posunout o kousek dál. Už jen to, že to jsou čtyři duely ve čtyřech dnech, zvlášť v tomhle počasí, znamená, že porce zatížení a únavy bude vysoká,“ připouští zkušený kouč.

Ten rovněž nastiňuje skladbu týmu, který na západ Čech vyrazí. „Jedeme se třemi brankáři, devíti obránci, včetně Kuby Váchala, a čtrnácti útočníky, abychom je nějakým způsobem protočili. Máme tu některé hráče, kteří jsou po nemoci, takže ti nedostanou čtyři zápasy, ale třeba jen tři. Určitě bude také záležet na tom, jak se bude zdravotní stav vyvíjet přímo na místě ve Varech,“ doplňuje lodivod, jenž loni působil u A-týmu.

A v jaké fázi přípravy se vůbec tým nachází? „V posledních třech týdnech jsme začali s pořádným tréninkem. V utkáních už se nám některé věci, které jsme cvičili, objevovali, takže z toho jsme měli pochopitelně radost. Nicméně je tam i spoustu chyb. Skok mezi dorostem a juniorkou je samozřejmě velký a náročný. Navíc nám teď svaz posílá videa, na nichž ukazuje, jak si juniorský hokej představuje. Musím říct, že se to dost blíží věcem, které tu chceme dělat i my. O to je to pro nás snazší,“ přikyvuje spokojeně Aleš Krátoška.

Zápasy Mountfieldu HK na turnaji v Karlových Varech

Turnaj (K. Vary), st 12.8.2020
Adler Mannheim Mannheim - Mountfield HK Mountfield HK
19:00
Turnaj (K. Vary), čt 13.8.2020
HC Oceláři Třinec Oceláři Třinec - Mountfield HK Mountfield HK
18:00
Turnaj (K. Vary), pá 14.8.2020
HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary - Mountfield HK Mountfield HK
18:00
Turnaj (K. Vary), so 15.8.2020
Kölner Haie Kolín nad Rýnem - Mountfield HK Mountfield HK
14:00