Aktuální zprávy z klubu
út 5.11.2019 | Adam Kodet | Foto: Vladimír Koča

Žádný odpočinek! Lvi opět obléknou reprezentační dresy

Po odehrání posledních víkendových utkání na chvilku utichne dění v domácích i zahraničních ligových soutěžích, tak aby se vytvořil prostor pro reprezentační srazy a turnaje. Většina hráčů si tedy dopřeje zasloužený odpočinek, ne však všichni. Vybraným borcům se totiž opět dostane cti obléknout národní trikolóru a reprezentovat hokejovým uměním svou rodnou zem. A jako obvykle u toho budou i hradečtí hráči, kteří od trenérů dostali pozvánky ve všech kategoriích.

Lvi obdrželi pozvánky do čtyř reprezentačních výběrů

Český seniorský reprezentační A-tým má na programu zahajovací turnaj seriálu Euro Hockey Tour – finský Karjala Cup. Trenér Miloš Říha při nominaci sáhl i do kádru Mountfieldu HK, pozvánka přistála ve schránce hradeckého mladíka Radovana Pavlíka, dodatečně byl povolán i účastník loňského MS Petr Zámorský. Celý tým se sešel hned v pondělí v Praze, už ve středu cestuje do Švédského Leksandu, kde se postaví domácímu výběru Tre Kronor. Víkendové mače proti Finsku a Rusku už odehraje ve finském hlavním městě. Důležitou součástí týmu je také fyzioterapeut Mountfieldu Radovan Sakaláš.

Kanadský kouč Craig Ramsay, který i letos plní funkci vůdce slovenské reprezentace, si do svých řad vybral i beka Mislava Rosandiče, který tak bude moci rozšířit svou sbírku 25 reprezentačních startů. V týmu se také bude mít šanci setkat s bývalými hradeckými hráči Martinem Štajnochem a Tomášem Zigem, kteří byli taktéž nominováni. Reprezentovat měl i exhradecký Patrik Rybár, do hry ho ale nepustí zranění. Naše východní sousedy čekají klání na Německém poháru, kde se postupně střetnou se Švýcarskem, Německem a ruským B-týmem.

Turnaje Euro Hockey Challenge v lotyšském městě Liepaja se zúčastní týmy Lotyšska, Běloruska, Slovinska a Francie. Reprezentační trenéři vybírali na soupisku hráče z celé Evropy, ten lotyšský nezapomněl pozvat na tuto akci beka Oskarse Cibulskise, který se v uplynulých letech stal nedílnou součástí reprezentačního týmu své země. Do řad celku ze země galského kohouta byl zase nominován rychlík Jordann Perret, oba Lvi se tedy možná postaví ve vzájemném duelu proti sobě.Hradečtí mládežníci si řekli o nominaci ve všech kategoriích

Nejstarší mládežnická kategorie odehraje svůj poslední turnaj před domácím mistrovstvím světa taktéž ve finských Helsinkách, na stadionu tamního týmu IFK. Hlavní trenér dvacítky Václav Varaďa bude mít opět k ruce asistenta Aleše Krátošku, společně oba kouči sestavili soupisku, na které nechybí loňský kapitán juniorky Miroslav Kukla, který už letos střílí branky za Litoměřice. Na seznam čekatelů se dostal i gólman Daniel Dvořák, celý tým se po pražské tréninkové anabázi přesune do Finska, kde vyzve postupně Švédsko, Finsko a Rusko.

Reprezentační devatenáctka jako jediná zůstává na domácích ledech, v Teplicích a Děčíně se střetne třikrát po sobě s výběrem Finska. Kouč David Bruk nominoval k těmto střetnutím i dva hradecké hráče – brankáře prostějovských Jestřábů Daniela Dvořáka a nejproduktivnějšího juniora Mountfieldu HK Petra Poppela. Na listině náhradníků navíc figurují jeho parťáci Matěj Morong a Tomáš Sajdl. Do hlavního výběru kategorie U18, jenž má na programu Turnaj pěti zemí ve Švédsku se nedostal žádný ze Lvů, jako náhradník je do akce připraven obránce Jakub Naar.

Na sedmnáctku čeká nejprestižnější akce roku – World Hockey Challenge v Kanadě. Mládežníci pod vedením trenéra Václava Eismanna se připravovali na Kladně, už ve středu 30. října ale odletěli do země javorového listu. Nominaci si svými výkony vysloužili Petr Moravec, Lukáš Pajer a Matěj Pinkas, v záloze navíc na šanci čekali Marek Pelda a Matyáš Budina. Český výběr U17 na úvod podlehl týmu USA 1:10, pak ale zabojoval proti jednomu z kanadských výběrů a prohrál 4:5 až po nájezdech. Proti druhému kanadskému celku se postaví ve středu, pak Čechy čekají utkání o umístění.

Nejmladší z reprezentačních výběrů se vypraví pro změnu na jih do švýcarského města Monthey, kde sehraje tři přípravné duely proti reprezentaci domácí země helvétského kříže. Už od neděle 3. listopadu se šestnáctka pod vedením Petra Hakena připravuje v Rokycanech, na cestu do Švýcarska se vydá autobusem v pátek 7. listopadu. Svá místa v něm mají rezervovaná i hradecký forvard Matěj Giesl a gólman Mario Žalčík, na svou šanci bude čekat útočník Matěj Novotný.