HC ZUBR Přerov 

čtvrtek 2.8.2018 v 17:30HC ZUBR Přerov
Mountfield HK

Mountfield HK


Prodej permanentek
Základnu vede trenér Patrik Stehno, funkci patrona zodpovědně plní Lukáš Vopelka

Základnu vede trenér Patrik Stehno, funkci patrona zodpovědně plní Lukáš Vopelka

10.11.2017 | Petr Šatalík

V královéhradeckém hokejovém klubu se nezapomíná na výchovu budoucích hvězdných hokejistů. Ty je nutno získat pro sport již v útlém věku, aby měli dost času na svůj rozvoj a progres. Nejmladší věková kategorie, hokejová základna Mountfieldu HK pracuje pod trenérem Patrikem Stehnem, funkci patrona pak plní hráč A–týmu Lukáš Vopelka.

Lukáš Vopelka: Dětí je tolik, že skoro není kde bruslit

Hradecká šestatřicítka je v této roli nová, jak se k ní dostala a jak spolupráce probíhá? „Pan Martinec za mnou přišel a domluvili jsme se, že budu patronem základny. Obvykle přijdu na trénink a snažím se radit těm malinkým, pomoct jim s bruslením, nebo i s nějakými jinými základními věcmi,“ nastiňuje svou úlohu při lekcích na ledě dravý forvard.

Jaký vztah vůbec se svými svěřenci mladý útočník má? Dívají se na něj jeho žáci jako na hráče A–týmu, nebo ho vnímají přímo jako jednoho z koučů? „To je pro mě těžké říct, možná mě spíš opravdu vidí jako trenéra, protože se jim skutečně snažím poradit, když mohu. Jsem pak pochopitelně velmi rád, když se to potom doopravdy snaží dělat,“ popisuje hřejivé pocity jedna z letošních akvizic východočeského mužstva.

Hradecká základna má vysokou návštěvnost, co říká českobudějovický rodák na tuto hojnou účast? „Mě to hrozně překvapilo, protože jsem vůbec nečekal tolik dětí. Je jasné, že budou muset projít nějakým sítem, a že ne všichni budou postupovat skrz další kategorie. Ale zájem je ohromný a dětí je tam tolik, že skoro ani není kde bruslit, což mi dělá obrovskou radost,“ přiznává mládežnický reprezentant.

A jak vzpomíná bývalý hráč Örebro či Slovanu Bratislava na své první hokejové krůčky? „Ty už si moc nepamatuji, protože to je vážně dávno, byl jsem malinký. Ale bylo to v Budějovicích a s některýma klukama jsem vyrůstal, od patnácti jsem s nimi pořád v kontaktu a taky hrají hokej. Je příjemné vědět, že jsem s nimi byl odmalinka a teď se potkáváme v lize,“ vzpomíná rychlonohý hokejista.

Přemýšlí už hráč jeho věku o tom, co bude dělat po kariéře? Bavila by ho trenérská práce? „Je mi 21 let, jsem v podstatě čerstvě ve velkém hokeji. Takže o tomhle ještě úplně nepřemýšlím. Ale jak chodím s těma malinkýma, tak si to užívám, protože se vážně snaží poslouchat a zlepšují se trénink od tréninku, což je krásné,“ pochvaluje si Lukáš Vopelka.

Patrik Stehno: Děti by měly vnímat hokej jako hru a zábavu

Představujeme mládež & patrony
Junioři & Jaroslav Pavelka

Starší dorost & Petr Koukal

Mladší dorost & Rudolf Červený

8. třída & Richard Jarůšek

7. třída & Zdeněk Čáp

6. třída & Jiří Šimánek

5. třída & Radovan Pavlík

4. třída & René Vydarený

3. třída & Martin Pláněk

2. třída & Bedřich Köhler

1. třída & Michal Dragoun

» Základna & Lukáš Vopelka«

Patrik Stehno působí na rozdíl od Lukáše Vopelky u základny již delší dobu, může tedy poměřit, jaké jsou změny v porovnání s minulou sezónou. Kolik dětí vůbec základnu navštěvuje? „Oproti loňskému roku je to dost podobné. Trochu jsme změnili věkový rozsah, snažili jsme se víc zaměřit na hokej, takže ten počet není takový, ale pro náš klub je stále dostačující, je to zhruba 120 dětí,“ kalkuluje s účastí na ledě lodivod mladých nadějí.

Jaká je hlavní náplň tréninků nejmladší kategorie? „Především rozvoj bruslení a hra na ledě. Děti by měly vnímat hokej jako hru a zábavu. Měly by se naučit bruslit a ti, kteří mají chuť a zájem, se pomalu zapojují do hokeje,“ nastiňuje program jednotlivých lekcí na ledové ploše hradecký kouč.

V čem je tedy největší rozdíl v trénincích loňských a letošních? A kdy a jak často základna trénuje? „Snažíme se více zapojovat hokejku, hru s pukem. Chceme děti víc přitáhnout k hokeji, abychom v jednotlivých kategoriích měli dost hráčů. Scházíme se dvakrát týdně, ve čtvrtek v 17:30 a v neděli v 8:30,“ popisuje změny v programu i jeho časovou náročnost trenér, který má na starost také 1. a 2. třídu.

Jak patronskou roli Lukáše Vopelky vnímá sám mladý lodivod? „Je super, že kluci z Áčka mohou s námi na tréninky chodit. Hlavně malé děti pak vidí ty kluky, na které se chodí dívat na zápasy. Jsou s nimi pak společně na ledě a mohou si spolu plácnout, což je fajn,“ kvituje přítomnost a interakci dospělých hokejistů s jejich mladšími kolegy kouč základny.

Jakou funkci útočník A–týmu při trénincích plnil? A jaké akce má základna na sezónu připravené? „Byl na stanovišti s hokejisty, kde si s nimi zahrál hokej, hráli s pukem. Myslím, že ho to bavilo, byl z toho celkem nadšený. Jinak z dalších událostí se nám blíží Mikulášské bruslení, Vánoční besídka, karneval, je toho celkem dost. A není to jen po dobu kurzu bruslení, co máme teď v zimě, ale i přes léto jsou další akce, což je fajn, protože se s dětmi vidíme celoročně,“ pochvaluje si Patrik Stehno.

 
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice