Rozhovory
so 8.10.2011 | Sanny Muharem

Zápas jsme si prohráli sami, smutní Milan Karlíček

V sobotu se pod Bílou věží odehrál jeden ze zápasů desátého kola, kdy Hradečtí přivítali olomoucké hokejisty. Zápas plný emocí nakonec dokázal hostující celek otočit a připsal si tak skalp hradeckého celku. Na domácí straně byl jednou z hlavních postav střelec první branky Michal Tvrdík a zkušený bek Milan Karlíček. Ani jednomu z nich se však nepodařilo dovést hradecké mužstvo ke třem bodům.

Svěřenci trenéra Jiřího Mičky nedokázali zvítězit nad Olomoucí, když Hanákům podlehli v poměru 3:5, což jim na psychice rozhodně nepřidá. „Prohra nás strašně mrzí, musíme se zlepšit. Přesto si myslím, že bychom měli být dostatečně odolní a takové prohry nás nesmí rozhodit,“ komentuje sobotní porážku proti Olomouci opora zadních řad Milan Karlíček.

Hradečtí hokejisté se v průběhu prvních dvou třetin dostali již do dvoubrankového vedení, zanedlouho ale přišel pokles hry a hosté vyrovnali. To samé se stalo i ve třetí třetině, kde již to mělo horší následky. „Nestalo se nám to poprvé. Zvýšíme vedení a následně inkasujeme. Nevím, jestli to je nějaké uspokojení. Každý hráč si pak chce hrát svoji hru a dát gól, což týmu rozhodně neprospívá. Pak to dopadne akorát tak, že inkasujeme,“ lamentuje nad výkonem hradecký zadák Milan Karlíček.

Hradecký tým se letos oproti minulým sezónám prezentuje vcelku kompaktní hrou v defenzivě. I dnes tomu hlavně v první polovině zápasu nebylo jinak. „To musí posoudit hlavně diváci. Snažíme se hrát co nejvíce dozadu, i když dneska to nebylo zrovna ideální. Na druhou stranu musím říci, že ty góly byly hodně smolné, ale na to se nemůžeme vymlouvat. My si musíme vyčistit hlavu a soustředit se dál,“ nechce se zaobírat porážkou.

První hokejová liga nedává všem jejím aktérům žádný oddech. Již v pondělí pokračují Východočeši na ledě Berouna. „Zápasy jsou trošičku v rychlejším sledu, je to prostě los ligy a my se s tím musíme smířit. Někteří hráči to berou spíše tak, že je lepší stále hrát, než pouze trénovat. Někomu to zápasové tempo vyhovuje prostě více,“ přemýšlí nad hracím systémem druhé nejvyšší soutěže.

Do ochozů hradeckého stadionu si dnes našlo cestu symbolických 1444 diváků, což ale stále nepřekonalo návštěvnost s Ústeckými Lvy. „Nás osobně to hrozně mrzelo, že lidé nechodili. My jsme pořád strašně brečeli, že diváci nepřijdou, ale když jich pak nakonec dorazí víc, tak nedokážeme porazit soupeře typu Ústí a Olomouc. Nesmírně nás to mrzí a doufám, že na příští domácí zápas opět přijdou a my se jim to budeme snažit vrátit výhrou,“ uzavírá navrátilec v hradecké sestavě Milan Karlíček.

Michal Tvrdík: Prohru musíme hodit za hlavu

Hradec dlouho přehrával soupeře, přesto na Olomouc však nestačil. Za výkon v první polovině zápasu se ale zcela jistě nemusí stydět. „Myslím si, že půl zápasu jsme byli určitě lepším týmem, ve druhé třetině se hra vyrovnala a konec zápasů už pak patřil výhradně Olomouci. Bohužel nám to tam napadalo, což nás mrzí,“ hodnotí smolnou prohru Michal Tvrdík.

Po dnešním zápase vypadá tabulka z pohledu Hradeckých o poznání smutněji. Z druhého místa totiž Hradec Králové spadl na třetí. „Tabulku jsem zatím neviděl, ale vím, že je to našlapané. Bohužel nás každá prohra posune o něco dolů, takže se budeme snažit chodit do všech duelů naplno,“ nezaobírá se tabulkou Michal Tvrdík.

V deváté minutě poprvé rozjásal hradecké publikum právě Michal Tvrdík. První kousek do branky Žigárdyho se však zrodil poněkud šťastně. „Měli jsme přesilovou hru, já jsem stál před brankou, přičemž přišlo nahození od modré čáry a mě to jenom trefilo. Řekl bych, že to byla spíše branka z kategorie šťastnějších,“ popisuje svoji trefu jednobrankový střelec.

Jak již bylo zmiňováno, Hradec se v pondělí vydá do Berouna, kde se bude snažit ukradnout tamním Medvědům tři body. „V každém zápase se snažíme urvat nějaké body a v Berouně tomu nebude jinak. Hraje se rychle za sebou, takže dnešní prohru musíme hodit za hlavu a snažit se tam uspět,“ nabádá Michal Tvrdík.