Akademie ČH
pá 21.6.2019 | Daniel Krátký, Jan Vavřina | Foto: Jaroslav Zákravský

Závěr přípravy juniorů: Po herním soustředění nejtěžší tréninky

V letní přípravě na novou sezónu není jen A-tým Mountfieldu HK, na ročník 2019/20 se připravují také všichni mládežníci. Nejstarší akademická kategorie vyrazila mezi 13. a 16. červnem na soustředění do hradeckým hokejistům známého prostředí – sportovní areál v Ústí nad Orlicí totiž nabízí ideální příležitost k nabrání potřebné kondice a k utužení party. A přesně o tom se přesvědčili také junioři pod taktovkou Davida Kočího.

Trenérské trio Kočí – Luštinec, Řehák pojalo soustředění tak trochu jako zpestření letní přípravy. „Bylo spíš herního rázu, abychom rozbourali stereotyp letní přípravy, kdy jedeme hodně posilovnu, kondiční běhy, sílu nohou a podobně. Hry tam máme jen ve středu, proto jsme chtěli, aby si kluci víc zahráli, trochu víc se poznali, zasoutěžili si a zahráli různé hry,“ prozrazuje šéf realizačního týmu juniorů.

Trenéři do programu zařadili turnaje v různých sportovních hrách, a tak si hokejisté vyzkoušeli fotbal, beachvolejbal, hokejbal či florbal. „Ty tři dny, které jsme tam byli, jsme hodně vyplnili sportovními hrami. Zároveň jsme tam zvládli fyzické testy, měli trénink rychlosti, kromě toho jsme využívali k regeneraci bazén,“ přibližuje náplň soustředění.

Že by se jednalo ale o odpočinkový prodloužený víkend, to v žádném případě. „Vyšlo nám to perfektně. Kluci už začínali být před soustředěním trošku unavení, a tak jsme se rozhodli změnit formu tréninku – proto tam bylo hodně her, aby si kluci mentálně odpočinuli. Fyzicky si totiž moc neodpočinuli, protože hry byly fyzicky náročné. Jak jsou kluci zdravě soutěživí, chtěl každý vyhrát. Když tam běháte dvě hodiny dopoledne na fotbale a dvě odpoledne na florbale, máte toho až nad hlavu,“ usmívá se bývalý hráč NHL.

I po trénincích si ale dokázali hráči společně oddychnout. „Líbilo se mi, jak tým společně fungoval. Po ranních nebo odpoledních trénincích vyrazili všichni společně do bazénu, kde si házeli na koš nebo zajezdili na tobogánech. Je dobře, že se kluci ještě trochu lépe poznali,“ těší bývalého trenéra Sparty nebo Chomutova.

Ten navštívil sportovní areál v Ústí nad Orlicí poprvé a moc si ho pochvaloval. „Soustředění bylo parádní. Sportovní komplex v Ústí je pro týmy na takovou akci ideální, tam se dá dělat opravdu všechno,“ pokračuje v pozitivním duchu bývalý urostlý zadák.

Prodloužený víkend je ale minulostí, nyní čeká východočeské juniory nejtěžší část letní přípravy. „Každá příprava potřebuje čtyři pět dní, které jsou trochu volnější. My na ně teď navážeme a čekají nás nejtěžší, intenzivnější tréninky, co se týče posilovny nebo kondičních běhů,“ uzavírá osmatřicetiletý kouč s tím, že letní dril skončí pro juniory se závěrem měsíce června. Po dvoutýdenním odpočinku se sejdou zase v polovině července a tím začne další fáze přípravy na nový ročník.