Akademie ČH
čt 7.5.2020 | Jan Vavřina

Znovu do akce. Po A-týmu zahajuje přípravu také mládež

Bezpečnostní podmínky nařízené Vládou České republiky se postupně rozvolňují, což je dobrá zpráva také pro mladé sportovce. Hradečtí hokejisté díky tomu mohou začít s letní přípravou, která odstartuje v pondělí 11. května. Spolu s tím končí projekt Trénuj jako lev, který trval takřka měsíc. Autoři nejlepších videí se mohou těšit na zajímavé ceny.

Aktuální situace umožnila, aby Vláda České republiky uvolnila hygienická opatření týkající se mimo jiné sportovní činnosti. Počínaje pondělím 11. května bude umožněn organizovaný trénink na venkovních i vnitřních sportovištích čítající maximálně 100 osob.

Mládež Mountfieldu HK proto začne s pozvolným tréninkem, ty se budou řídit nastavenými pravidly – hráči nebudou mít k dispozici šatny a sprchy, po každém tréninku musí být provedena desinfekce sportovních pomůcek. Trénování bude probíhat bez ochranných pomůcek typu roušek apod.

Hradečtí trenéři v uplynulých dnech již začali s menšími skupinkami svých svěřenců trénovat, v pondělí se příprava rozjede naplno, což potvrzuje šéftrenér mládeže Tomáš Martinec. „Všechny kategorie začnou trénovat v takovém režimu, aby dodržovaly nastavené podmínky. Co nejvíc chceme trénovat na venkovních hřištích a volném prostranství, abychom minimalizovali možné šíření nákazy,“ říká.

„Chceme poprosit všechny hráče, kteří se nebudou cítit dobře a nebudou ve stoprocentní formě, aby na tréninky nedocházeli.“

Tomáš Martinec (o trénincích za aktuálního stavu)

Trenéři jsou neustále v kontaktu s hráči, případně jejich rodiči skrze mobilní aplikace. Jejich prostřednictvím se sportovci dozví všechny důležité organizační informace – kdy a kde bude úvodní sraz, jaké budou časy tréninků atd. V průběhu úvodního týdne bude zároveň vytvořena tabulka sportovišť s rozpisem znázorňujícím, jak se na nich budou jednotlivé kategorie střídat.

Zkušený kouč zároveň apeluje na hráče i rodiče, aby nebrali svůj zdravotní stav na lehkou váhu a byli ohleduplní k ostatním. „Chceme poprosit všechny hráče a jejich rodiče, aby v případě, že se nebudou cítit dobře a nebudou ve stoprocentní formě, na tréninkové jednotky nedocházeli do doby, než budou uzdravení,“ vzkazuje.

Zároveň vysílá směrem ke sportovcům další informaci. „Vnímáme, že někteří mohou mít z aktuální situace stále strach. Proto pokud budou mít rodiče dětí obavy ze společného tréninku, byť máme v plánu trénovat po skupinkách, nebudou jednotky povinné,“ dodává Tomáš Martinec.

Spolu se startem suché přípravy byla zároveň ukončena akce Trénuj jako lev. Té se v průběhu čtyř týdnů zúčastnily desítky hradeckých nadějí, které na facebookové stránce mládeže Mountfieldu HK zveřejňovaly svá snažení. Čí videa byla v celoprojektové soutěži vyhlášena jako nejlepší a jaké si vítězové odnesou ceny?

1. místo: Antonín Mihulka (základna) – podepsaný originální dres hráči A-týmu, pohár, zarámovaný plakát A-týmu a šála finále CHL
2. místo: Matyáš Mihulka (2. třída) – podepsaná hokejka hráče A-týmu a šála finále CHL
3. místo: Martin Kupka (3. třída) – zarámovaný plakát klubu, kulich a náramek klubu

Ceny celkovým vítězům budou předány v průběhu příštího týdne. Během něj si mohou také výherci z jednotlivých týdnů vyzvednout ceny v kanceláři trenérů u Patrika Stehna. Z průběhu celé akce má velkou radost její patron Mounty, který bedlivě sledoval snažení svých kamarádů. „Moc mě těší, že se spolu se mnou zapojilo do cvičení tolik dětí. Viděli jsme skvělé nápady, jak během nouzového stavu trénovat. Přestože mě bavilo sledovat videa, jsem na jednu stranu rád, že soutěž skončila. Znamená to totiž, že už zase můžeme fungovat společně. Moc se těším, až se v pondělí rozběhnout tréninky a celý klub pojede v režimu, který nás baví a máme ho rádi,“ říká maskot hradeckého Mountfieldu.