čt 28.2.2008 | Daniel Višňák

Brno zvítězilo v Hradci 3:1 a ujalo se vedení v sérii

Zejména vydařený start do utkání napomohl Brnu k pohodovému rozjezdu třetího vzájemného čtvrtfinálového duelu. Kometa se ujala vedení 1:0 už v první minutě a na dvoubrankový rozdíl utekla Hradci během dvojnásobné početní převahy v polovině úvodního dějství. Hradec se dostával do šancí pozvolna a když se mu podařilo snížit na 2:1 v závěrečné třetině Janem Šedou na vyrovnání už nedosáhl. Naopak výhru Brna zpečetil v 55. minutě Přemysl Sedlák. V pořadí čtvrté čtvrtfinálové utkání je na programu už zítra znovu na ledě hradeckého ČEZ Stadionu se začátkem v 18:00.

Brno vyšel tím nejlepším způsobem vstup do utkání. Už po 20 vteřinách vymetl všechny pavučiny z Koutského branky Radek Dlouhý a hosté byli na koni – 0:1. První branka je evidentně nakopla a domácí se ocitli rázem pod drtivým tlakem hostů. Ten vygradoval ve 12. minutě při dvojnásobné početní výhodě Brna. Střela Miroslava Baruse se nešťastně odrazila od brusle domácího obránce a skončila v Koutského brance podruhé - 0:2. Hradec měl velikou šanci ke snížení v samém závěru úvodního dějství, když hrál celé dvě minuty v převaze dvou mužů v poli, ale tato přesilová hra hráčům HC VCES vůbec nevyvedla.

Ve druhé části hry přidali Východočeši na obrátkách a výsledkem toho bylo hned několik šancí. Jenže žádná, ani z těch nejvyloženějších za zády Kamila Jariny, který hned z kraje zápasu vystřídal zraněného kolegu Lukáše Hronka, neskončila. Asi největší příležitost ke snížení měl Patrik Fořt. Nejprve mu naservíroval přihrávku před prázdnou branku kapitán Roubík, ale hradecký štírek nestihl trefit přesně puk. Fořt pak mohl skórovat ještě se závěrem třetiny, ale neuspěl ani ze sóla. Hosté měli blízko ke třetímu gólu pro změnu v polovině zápasu, ale puk přešel brankovou čáru až poté, co se Koutského klec vychýlila ze svého postavení.

V závěrečném dějství se přeci jen domácím podařilo vstřelit kontaktní branku na 2:1, poté co trefil letící puk ze vzduchu Jan Šeda a nechytatelnou dorážkou pro Jarinu vykřesal hradeckým naději na zvrat – 2:1. V době, kdy se tlačili hráči HC VCES za vyrovnáním, našel dlouhým pasem Liška Přemysla Sedláka a ten střelou švihem z nájezdu přidal třetí branku. Hradec ještě zkoušel zkorigovat výsledek při závěrečné power-play, ale na víc než pořádnou melu před brněnskou brankou to nestačilo. Brno tak ve třetím čtvrtfinálovém utkání vyhrálo 3:1 a ujalo se vedení v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 2:1.