Zápasy
so 4.12.2010 | Lukáš Souček, Ladislav Vácha

V Havlíčkově Brodě Hradec neuspěl, prohrál 6:4

Zápasové menu

Hradečtí hokejisté zamířili v sobotu večer do Havlíčkova Brodu. Domácí celek vstoupil do utkání opravdu ve velkém stylu a již v jedenácté minutě vedl 3:0. Do hradeckého brankoviště se místo Filipa Luňáka postavil Robin Blažíček. Změna brankáře jakoby mužstvu Východočechů dodala nový impuls, ale k bodům to nakonec nestačilo. Havlíčkův Brod v utkání bohatém na branky zvítězil 6:4. Hradec se domů vrací s prázdnou.

Havlíčkobrodská družina nevkročila do zápasu vůbec dobře, když už po 22 sekundách hry musel z jejich řad zamířit na lavici hanby faulující útočník Meidl. Výchiodočeši se sice usilovně tlačili do přesilovkových pozic a k následnému zakončení, což vyústilo v několik povedených zákroků gólmana Suchana, jenže po rychlém a smrtícím protiútoku sami inkasovali. V průběhu 2. minuty Rebelové zachytili na obranné modré čáře puk, přes rozhozenou hradeckou obranu ujeli do rychlého protiútoku, při němž JAKUB STROMKO našel krásnou křížnou nahrávkou z levého kruhu volného Miroslava Třetinu, jenž zblízka vyprášil jen Luňákův beton, ale prvně jmenovaný z dorážky uklidil puk do volné sítě – 1:0.

Rebelové stále tahali za delší konec provazu a s psychickou výhodou v zádech, jíž získali po vstřelení prvního gólu utkání, důkladně prověřovali pozornost gólmana Luňáka. Výsledek v podobě dvou slibných šancí na sebe nenechal dlouho čekat. Nejdříve po zisku kotouče v útočném pásmu tvrdě pálil z levého kruhu Fiedler, jenže těsně minul vzdálenější tyčku Luňákovy svatyně. Poté Hlinka z levé strany netrefil bližší tyčku, jenže dojel odražený puk a poslal ho do předbrankového prostoru, odkud pohotově zakončoval osamocený Stromko, ale na brankáře Luňáka recept rovněž nenašel. Nepolevující a silný nápor rebelů s sebou přinesl také hradecké fauly. Po vyloučeních Kubicy a Čápa v krátkém časovém rozmezí se domácí rázem dostali do přesilovky pěti proti třem, nevyslali však na gólmana Luňáka tolik střel, kolik by bylo potřeba.

Hosté se sice ubránili v nepříjemném oslabení bez úhony, jenže naladění bojovníci z Kotliny na příznivou útočnou vlnu záhy udeřili. V úvodu 11. minuty z levého kruhu vypálil v dobré střelecké pozici Jakub Stromko jen do Luňákových betonů, ale puk se odrazil k JONÁŠI FIEDLEROVI, který z mezikruží trefil odkrytou bránu – 2:0. Východočeši se nestihli po inkasovaném gólu ani pořádně rozkoukat a jejich brankář Luňák lovit smutně kotouč ze své sítě potřetí. Už za 26 sekund hry v útočném pásmu vybojoval puk HYNEK ZOHORNA, v pravém kruhu mohutně napřáhl a nechytatelnou ranou trefil přesně vzdálenější horní roh brány – 3:0.

Otřesení Votroci se sbírali zpět na nohy velice pozvolna, přičemž je ještě přibrzdilo další oslabení. Královéhradečtí hokejisté ho zdárně přečkali a sami mohli zkorigovat nepříznivý stav při hře v početní převaze, ovšem potrestaného Moravu z lavice hanby nedokázali předčasně vyhnat. Část jeho trestu si ale přenesli do další třetiny.

Závěrečné dějství začalo ve znamení nedisciplinovanosti na obou stranách. Při hře 4 na 4 se objevilo na ledě více prostoru a času ke kombinaci nebo nebezpečnějšímu zakončení, což svědčilo o něco více Východočechům, kteří dotáhl svou stíhací jízdu do zdárného konce. Na začátku 43. minuty Jaroslav Roubík obkroužil bránu a předložil nahrávku na hůl ZDEŇKA ČÁPA, který střelou z vrcholu pravého kruhu prostřelil rozhozeného gólmana Nerudu – 3:3. A to nebylo z hradecké strany zdaleka vše. Okamžitě po vhazování ve středovém kruhu pláchnul havlíčkobrodské obraně Vít Budínský, zblízka nastřelil betony brankáře Nerudy, od nichž se puk odrazil na hůl LADISLAVA JINDŘICHA, který si sám před prázdnou bránou věděl rady – 3:4. Havlíčkův Brod zareagoval na tuto gólovou smršť oddechovým časem a změnou mezi tyčemi, kde gólmana Nerudu nahradil jeho kolega Jaroslav Suchan. Vedení královéhradeckým hráčům příliš dlouho nevydrželo, protože už v závěru 44. minuty zbytečně fauloval obránce Vágner a Rebelové při přesilovce vyrovnali.

Obrovský nápor na hradeckou bránu skončil havlíčkobrodským vyrovnáním. Ve 46. minutě tvrdou ránu Jana Pavlíka od modré čáry vyrazil gólman Blažíček betonem jen do prostoru vedle sebe a MARIAN MORAVA pohotovou bekhendovou dorážkou zavěsil puk pod horní tyčku – 4:4. Rebelové byli na koni a opět tahali za delší konec pomyslného provazu. V půlce závěrečného dějství hosté špatně vystřídali a domácí soubor nabídnutou přesilovku s chutí využil, čímž si znovu vydobyl důležité vedení. Na sklonku 52. minuty napřáhl po přiťuknutí Martina Zábranského na vrcholu levého kruhu PETR ŠENKEŘÍK a svou krásnou střelu odrazem o tyčku poslal přesně za záda brankáře Blažíčka – 5:4.

Východočeši poté vrhli všechny své síly do útoku, jenže s důslednou obranou svého soka si nevěděl rady. Navíc narážel na zákroky gólmana Suchana, jenž proti nepříjemným projektilům hájil těsné vedení. Ani havlíčkobrodská družina nezapomínala na ofenzívu a občas pořádně prověřila připravenost hradeckých zadních řad. Šestí hradeckým hokejistům nepřinesla ani závěrečné power-play, během níž inkasovali šestou branku, jíž Havlíčkův Brod potvrdil svůj cenný triumf. V úvodu poslední minuty Martin Ondráček zavezl puk podél levého mantinelu do pásma a z jeho rohu našel přesnou přihrávkou před bránou volného MICHALA HLINKU, který zblízka uklidil kotouč do prázdné brány – 6:4. Domácí tentokrát vedení nepustili a po závěrečném hvizdu se radovali z vítězství a ukončení výsledkové mizérie s bodovým půstem.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 -1 2
Vít Budínský 0 1 1 -1 0
Zdeněk Čáp 1 0 1 1 2
Miloslav Čermák 0 0 0 -2 0
Oldřich Horák 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 2 2 1 0
Lukáš Chmelíř 0 0 0 0 0
Ladislav Jindřich 1 0 1 1 0
Jiří Kadlec 2 0 2 0 2
Martin Klement 0 0 0 -1 0
Aleš Křetínský 0 0 0 1 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 12
Šimon Macháň 0 0 0 -1 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 0 2 2 1 0
Martin Vágner 0 0 0 -1 2
Bohdan Višňák 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Robin Blažíček 48 32 2 30 93,75 0 0
Filip Luňák 11 15 3 12 80,00 0 0

Ohlasy k utkání

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod):

Začali jsme dobře, šli jsme do rychlého vedení, ale pak jsme si sictuaci zkoméplikovali, když se soupeři podařilo vyrovnat a otočit utkání ve svůj prospěch. Já musím našim klukům poděkovat, že to za ztráty tříbrankového vedení nezabalili, přece jen to není určitě na psychiku nic příjemného. Nevím, jak klukům, ale mě se na střdačce chvílemi doslova zastavovalo srdce.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):

Do utkání jsme vstoupili špatně, když se soupeři ujal vedení 0:3. My jsme se potom nastartovali vstřeleným gólem a podařilo se nám dokonce vyrovnat, poté jsme ale slibně rozehraný zápas ztratili, když jsme inkasovali na 4:5 a nevyšla nám ani závěrečná power-play.