Preview k zápasu
pá 3.12.2010 | Sanny Muharem

Hradec se pokusí uspět na ledě Havlíčkova Brodu

Čtyři výhry, jedna prohra a nyní další výhra na domácím ledě, taková je bilance hradeckých hokejistů z posledních šesti zápasů. Aktuálně se vyskytují v tabulce na čtvrtém místě a ztrácejí pouhé tři body na druhé Ústí nad Labem. Navýšit bodové konto budou moci Východočeši již tuto sobotu, kdy vyjíždějí na led Havlíčkova Brodu. Utkání startuje v 17:00 hodin.

1 utkání bez vstřelené branky 0
8:1 (Litoměřice) nejvyšší výhra 6:1 (Litoměřice)
4:8 (Ústí) nejvyšší prohra 2:8 (Benátky)
Miroslav Třetina (13+18) a Vojtěch Němec (11+20) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (16+9)
Miroslav Třetina: 13 nejlepší střelec Jaroslav Roubík: 16
Vojtěch Němec: 20 nejvíce asistencí Jiří Kadlec: 15
Petr Vošmik: 53 min. nejtrestanější hráč Martin Táborský: 34 min.
Jaroslav Suchan: 90,75% úspešnost brankáře Filip Luňák: 92,64

Forma

Havlíčkův Brod v minulém kole podlehl na ledě Berounských Medvědů ve vysokém poměru 5:1. Prohru jim ještě znepříjemnilo špatné počasí, kvůli kterému museli přespat právě v Berouně a zpět do Havlíčkova Brodu odcestovali až druhý den. Ani v předešlých kolech se jim moc nedařilo, když prohráli čtyři utkání po sobě. Havlíčkův Brod se nyní nachází o dvě místa za Hradcem, tedy na šesté příčce se ziskem 38 bodů.

Hradec ve středu zdolal těsným rozdílem Třebíč 2:1. Cenné tři body se zcela jistě budou hradeckému kádru hodit, jelikož v minulém kole padl v Kadani taktéž 1:2 až po samostatných nájezdech. Jak již bylo zmiňováno, Hradci patří čtvrtá příčka a 45 bodů. Uvidíme, zda bude k vidění atraktivní a napínavá podívaná. Ondřej Hruška do utkání nejspíše nenastoupí, jelikož má pohmožděnou krční páteř. Nadále je také ohrožen start Jiřího Hendricha a Patrika Moskala.

Hradec již jednou v této sezóně získal ve vzájemné konfrontaci tři body

V rámci desátého kola první hokejové ligy přijeli pod Bílou věž havlíčkobrodští hokejisté. Hradec se během druhé části dostal do vedení 4:1, pak ale hosté snížili na rozdíl jediné branky, avšak tři minuty před koncem pojistil vítězství východočeského celku kapitán Jaroslav Roubík. Po šedesáti minutách bylo tedy skóre 5:3.

Hráčský kádr

Hlavní sílu mají Rebelové v útoku. Dokazuje to i fakt, že dva jejich forvardi doposud stačili nasbírat jednatřicet kanadských bodů a zaujímají druhé a třetí místo v celkové statistice první hokejové ligy. Řeč je o Miroslavu Třetinovi (13+8) a Vojtěchu Němcovi (11+20). Nejproduktivnějším obráncem je Marian Morava, jenž disponuje třinácti body za jednu vstřelenou branku a dvanáct asistencí. V brankovišti vládne Jaroslav Suchan, který prozatím odchytal 1248 minut a pyšní se úspěšností 90.75%.

Úvodní buly bude vhozeno v 17:00 hodin v Havlíčkově Brodě. Hradecký fanklub fanoušků pořádá výjezd právě na toto střetnutí. Podrobnější informace naleznete na oficiálních stránkách fanklubu. Kdo však nepojede přímo na stadion, bude moci sledovat tradiční textový on-line přenos. Na závěr zbývá již jen představit trojici delegovaných rozhodčích. Jako hlavní bude zápas posuzovat pan Kalivoda a na čarách mu budou asistovat pánové Dančišin a Matějček.