Zápasy
st 15.12.2010 | Jan Salajka, Tomáš Božek

Hradec vyhrál ve Vrchlabí a jde na čtvrté místo

Zápasové menu

K dlouho očekávanému derby nastoupili hradečtí hokejisté ve Vrchlabí. V dramatickém zápasu plném gólů zvítězili 6:4, když hned čtyři branky Hradce zaznamenali obránci. Vzhledem k prohře Berouna v Ústí nad Labem se hradecký tým posouvá na čtvrtou příčku prvoligové tabulky.

První minuty zápasu měli pod kontrolou domácí, kteří se s postupem času stále více snažili o úvodní branku. Obrovskou šanci nevyužil v první minutě Hubáček. V páté minutě se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho a na druhé straně se do brejku dostal Filip, který svým blafákem na Luňáka nevyzrál.

Obraz hry se pomalu změnil a začal se hrát vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Dorážkou do odkryté branky mohl domácí poslat do vedení Tvrdek. Jako první otevřel skóre derby Martin Klement, který střelou od modré poslal Hradec do vedení.

Úvodní gól zapůsobil na hosty pozitivně, což dokázala i jejich druhá branka - po chybné rozehrávce se před brankou prosadil Miloslav Čermák, a tak vedl Hradec necelé dvě minuty před koncem úvodní části 2:1.

Do kabin si tak Hradečtí mohli odnést celkem pohodlný náskok. Jenže Vrchlabí ukázalo téměř nemožné. V čase 19:15 snížil z dorážky Ondřej Látal. A aby toho nebylo málo, tak ještě 8 sekund před sirénou stejný hráč skóroval znovu a vyrovnal.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se Hradec pokusil o návrat do vedení. Jenže Ondřej Hruška střelou z kruhu rozezněl pouze tyčku. První vyloučení v zápase přišlo na straně domácích, ale změnu skóre nepřineslo. Vrchlabí se ale nechalo vyloučit i podruhé a Hradec už byl tentokrát neomylný - Lukáš Chmelíř vyslal střelu nad beton Koutského, který přes chumel hráčů kotouč neviděl a inkasoval.

Následovala chyba domácí obrany a neúspěšně zakončený únik Koudelky. V půli třetiny neměl k vyrovnání daleko Pácal, jehož dělovku z mezikruží vytěsnil Luňák na poslední chvíli ramenem. Po faulu hostů přišlo přesilovkové vyrovnání – Chaloupkovu střelu od modré dorazil před brankou Patrik Beck.

Vrchlabí ožilo, ale vedení se v závěru opět ujali Hradečtí, když Koudelkovu střelu protečoval do branky Daniel Volráb. I díky přesilové hře pokračoval Hradec v obrovském tlaku. Série střel na Koutského branku však skončila bez úspěchu.

Do dvoubrankového vedení se Hradec dostal při přesilovce v úvodu třetiny díky přesně umístěné střele Bohdana Višňáka. Vrchlabí se nedalo a brzy snížilo - Radek Hubáček tečoval střelu Chaloupky a Luňák byl bez šance.

Domácí s blížícím se koncem zápasu přitlačili, hrnuli se na branku, měli spoustu gólových příležitostí. Zahráli si i přesilovku pět na tři, ale na vyrovnání se přesto nezmohli. Hradec si v závěru díky Zdeňku Kubicovi ještě pojistil výhru gólem do prázdné branky, a tři body z derby tak míří po přestřelce do Hradce Králové.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 1 1 1 0
Vít Budínský 0 0 0 -1 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 -1 2
Miloslav Čermák 1 0 1 1 0
Marek Červený 0 0 0 1 0
Jan Hruška 0 0 0 -1 4
Ondřej Hruška 0 0 0 -1 2
Lukáš Chmelíř 1 0 1 2 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 2 0
Jiří Kadlec 0 1 1 1 0
Martin Klement 1 1 2 0 2
Martin Koudelka 0 1 1 0 0
Zdeněk Kubica 1 1 2 2 0
Patrik Moskal 0 0 0 -1 0
Lukáš Popela 0 0 0 -1 0
Jaroslav Roubík 0 2 2 1 0
Martin Vágner 0 1 1 0 2
Bohdan Višňák 1 0 1 0 0
Daniel Volráb 1 0 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 60 37 4 33 89,19 0 0

Ohlasy k utkání

Josef Řeháček (HC Vrchlabí):
Měli jsme jednoznačný cíl a tím bylo vítězství. Pro výsledek jsme udělali maximum. Na začátku utkání jsme dostali soupeře pod tlak, ale ovšem naše koncovka zase zklamala. Už několik zápasů nás provází smůla, že musíme dotahovat. Zápas byl vyrovnaný, v tempu. Ale věčné dotahování nám na psychice nepřidalo. Stejně tak naše disciplína... Zkusili jsme power play, ale to nám nevyšlo. Herně jsme dnes předvedli kvalitní utkání, bohužel pro nás bez bodů.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Před dnešním zápasem jsme neměli co ztratit, proto se nám nastupovalo dobře. Horší situace však byla v řadách obránců, kam jsme přidali dva nové hráče. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, ale Vrchlabí potrestalo naše individuální chyby. Pak zápas pokračoval naším gólem, vyrovnáním a tak dokola. Zápas jsme dohrávali na čtyři beky a devět útočníků, Koudelku a Kadlece jsme postavili do obrany. V power play už jsme jen potvrdili naše vedení.