Preview k zápasu
út 14.12.2010 | Sanny Muharem

Hradec s pocitem jisté první osmičky vyráží na derby do Vrchlabí

Hradečtí hokejisté v sobotní podvečer přivítali na svém stadionu Tábor, který porazili pohodově 5:2. Nyní se však vydávají na letos již čtvrté východočeské derby a právě druhé s tímto soupeřem. Hradec může na toto derby vyjet s klidným pocitem, že již patří do elitní osmičky první ligy. Naopak Vrchlabští jsou na desáté pozici, mají stejně bodů jako osmá Kadaň a Třebíč, přičemž ještě mají naději na posun právě na toto místo. Zápas začne ve středu v 18:00 hodin ve vrchlabské Elektromont Aréně.

1 utkání bez vstřelené branky 0
4:0 (Litoměřice) nejvyšší výhra 6:1 (Litoměřice)
3:6 (Ústí) nejvyšší prohra 2:8 (Havl. Brod)
Kamil Tvrdek (8+12) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (16+14)
Kamil Tvrdek: 8 nejlepší střelec Jaroslav Roubík: 16
Kamil Tvrdek: 12 nejvíce asistencí Jiří Kadlec: 17
Václav Drábek: 43 min. nejtrestanější hráč Martin Táborský: 34 min.
Vladislav Koutský: 93,78% úspešnost brankáře Filip Luňák: 92,48

Forma

Hradec v sobotu doma v klidu přehrál Tábor, když zvítězil v poměru 5:2. Tomu však předcházela černá chvilka v podobě dvou prohraných zápasů. Nejdříve se svěřencům trenéra Jiřího Mičky nepodařilo najít lék na Havlíčkův Brod, kde po vyrovnané a hodně divoké partii nakonec Hradec prohrál 4:6. Posléze mělo přijít odčinění v domácím zápase proti Berounským Medvědům, ale ani tam Východočeši nebodovali, jelikož v předposlední minutě o osudu utkání rozhodl berounský Jiří Hašek a poslal svůj celek na čtvrtou příčku, kde se drží až do teď. Hradec se aktuálně nachází na páté pozici s počtem 48 bodů.

Vrchlabští musejí bodovat, a to se jim v pondělní dohrávce nepovedlo, když vyjeli na led Znojma, kde prohráli 1:3. Nadále je může mrzet také to, že v sobotu jen těsně podlehli Berounským Medvědům 2:3. Vrchlabí se nyní vyskytuje na desáté pozici a mezi Kadaní, Třebíčí a právě Vrchlabím to bude ještě tuhý boj, jelikož všichni mají na svém kontě 38 bodů.

Minulé střetnutí

Jedno derby se vším všudy již tyto dva kádry absolvovaly právě na hradeckém ČEZ Stadionu, v němž byl úspěšnější domácí celek, když svého rivala zdolal rozdílem tří branek, respektive výsledkem 5:2. V tomto zápase padl rekord návštěvy v letošním ročníku ligy, když se na duel přišlo podívat celkem 2025 diváků a nemuseli litovat. Vrchlabští se sice v první třetině ujali vedení 2:0, nicméně ve druhé třetině přišlo vyrovnání a v posledním dějství Hradec nastolil uragán, kterým smetl svého soka a získal tak cenné tři body do tabulky.

Hráčský kádr

Tabulku produktivity ve Vrchlabí vede zkušený Kamil Tvrdek, jenž doposud nasbíral dvacet kanadských bodů za osm vstřelených branek a dvanáct přesných nahrávek, po nichž jeho spoluhráči skórovali. Hned za ním se nachází další forvard, konkrétně Patrik Beck, ten disponuje šestnácti body (5+11). V brankovišti vládne hradeckému fanouškovi dobře známý Vladislav Koutský, který odchytal zatím 1328 minut a jeho úspěšnost činí 93.78% a náleží mu třetí místo v celkové statistice brankářů první hokejové ligy.

Zápas začíná v 18:00 hodin ve vrchlabské Elektromont Aréně. Hradečtí hokejisté v čele s Jiřím Mičkou by zcela jistě uvítali, kdyby přijela početnější skupinka hradeckých fandů. Stále se můžete hlásit na výjezd, který pořádá hradecký fanklub. Telefonní číslo je 602 791 904. Na závěr si představme trojici rozhodčích, kteří budou střetnutí řídit. Jako hlavní vyjede na led pan Florian a na čarách mu budou asistovat pánové Špringl a Žídek.