Zápasy
po 20.12.2010 | Pavel Kadeřábek, Tomáš Božek

Hradec si odváží z Chomutova bod za prohru po nájezdech

Zápasové menu

K zápasu 30. kola první hokejové ligy nastoupili v pondělí hradečtí hokejisté v Chomutově. V posledním zápase před Vánocemi prohrávali s vedoucím týmem prvoligové tabulky po dvou třetinách o dvě branky, ale ve třetí třetině dokázali zápas otočit. Domácím se však podařilo vyrovnat a nakonec zvítězili v samostatných nájezdech. Hradec po třiceti kolech zůstává na čtvrtém místě a v příštím kole přivítá v pondělí 27. 12. od 18 hodin doma na ČEZ Stadionu tým Olomouce.

Od úvodního buly byli domácí hráči KLH jednoznačnými pány na ledě. Hosté se k přímému ohrožení domácího gólmana nedostávali tak často, jak by si určitě sami představovali. První polovina úvodní třetiny se tak nesla v marném dobývání Luňákovy branky. V 10. minutě se domácí zaslouženě ujali vedení, když Selingrovu přihrávku zpoza branky nadvakrát protlačil za brankovou čáru Roman Chlouba a poslal tak domácí do vedení. Poté se hrálo celkem dvakrát 4 na 4 a hra ztratila trošku na tempu a přesnosti. Šanci na vyrovnání dostali hosté v poslední minutě, kdy měli možnost hrát přesilovku, kterou si přenesli i do druhé třetiny.

Tuto přesilovku využít nedokázali, přinesla jim ale o hodně větší aktivitu, než tomu bylo v první třetině. To ale netrvalo dlouho a postupně se přenesla větší aktivita opět na hokejky domácích. Ve 37. minutě dostali domácí výhodu dvou mužů v poli a tuto výhodu dokázali přetavit ve druhou branku v dnešním utkání. Petr Mudroch vystřelil od modré a Jaroslav Kůs jeho střelu tečoval mimo dosah Luňáka a rozjásal tak dnes podruhé domácí fanoušky. Do konce třetiny se již nic nestalo, i když hosté se snažili alespoň o snížení pro ně nepříznivého stavu. Se všemi jejich pokusy, které nebyly navíc nijak nebezpečné, si domácí gólman poradil.

Ve třetí třetině se na ledě začaly dít věci. Hosté snížili hned po 38. vteřinách Vítem Budínským a na hokejky domácích se zcela nepochopitelně vkradla nejistota. Ta byla završena v minutě 49., kdy vyrovnal Lukáš Chmelíř. To bylo na domácí fanoušky docela dost a po zjištění, že Ústí vysoko vede, začali být i více nervózní domácí hráči. Hradeckým narostla křídla a jejich snaha byla korunována v 51. minutě třetí brankou v domácí síti po střele Miloslava Čermáka. Domácí ale na poslední chvíli zmobilizovali zbytek sil a hosté se zcela zbytečně zatáhli do obrany. To se jim nevyplatilo, když 3 minuty před koncem inkasovali vyrovnávající branku z hole Martina Davídka.

V prodloužení pak diváci branku neviděli, i když k ní měli hosté dvakrát blízko. Pokaždé ale trefili tyč domácí branky a utkání tak dospělo k samostatným nájezdům.

V těch se prosadil nejprve domácí Skořepa, za hosty vyrovnal Čermák. Budínský z Hradce se chtěl blýsknout parádičkou, ale jeho střelu z otočky si Hanuljak pohlídal. K puku se pak postavil Milan Kraft a rozhodl o vítězství domácích.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 -1 0
Vít Budínský 1 1 2 1 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 0 0
Miloslav Čermák 1 0 1 0 2
Marek Červený 0 0 0 0 0
Ondřej Hruška 0 0 0 0 2
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Lukáš Chmelíř 1 0 1 1 12
Ladislav Jindřich 0 0 0 -1 0
Jiří Kadlec 0 0 0 -1 0
Lukáš Karlík 0 0 0 0 0
Martin Klement 0 0 0 0 2
Martin Koudelka 0 1 1 1 0
Zdeněk Kubica 0 1 1 1 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
Lukáš Popela 0 0 0 2 2
Milan Valášek 0 0 0 1 2
Bohdan Višňák 0 0 0 0 0
Daniel Volráb 0 2 2 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 65 45 4 41 91,11 0 0