Preview k zápasu
ne 19.12.2010 | Sanny Muharem

Třicáté kolo završí Hradec v Chomutově

Hradečtí hokejisté se vypraví již toto pondělí ke svému třicátému zápasu v letošní sezóně. Na poslední duel před Vánocemi zavítají do Chomutova, kde je zcela jistě nebude čekat žádná procházka růžovým sadem. Chomutovští se totiž vyskytují na první příčce, přičemž vedou o dva body před Ústím. Utkání začne netradičně v pondělí v 17:30 hodin v Chomutově. Kdo nevyrazí právě na sever Čech, bude moci sledovat textový on-line přenos.

0 utkání bez vstřelené branky 0
7:1 (Havl. Brod) nejvyšší výhra 6:1 (Litoměřice)
2:7 (Havl. Brod) nejvyšší prohra 2:8 (Havl. Brod)
Petr Jíra (10+13) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (16+16)
Filip Seman: 15 nejlepší střelec Jaroslav Roubík: 16
Jíra, Duda, Skořepa, Sikora: 13 nejvíce asistencí Jiří Kadlec: 18
Lukáš Pulpán: 79 min. nejtrestanější hráč Vít Budínský: 32 min.
Kamil Jarina: 92,01% a Miroslav Hanuljak: 93,09% úspešnost brankáře Filip Luňák: 92,32%

Forma

Hradec v sobotu v podvečer sehrával duel s Ústeckými Lvy na svém stadionu. Zápas byl vyrovnaný a po dvou třetinách byl stav stále nerozhodný 2:2. Nicméně v posledním dějství Lvi ukázali, proč jim patří druhá pozice v tabulce a dokázali strhnout vítězství na svoji stranu. Zápas skončil 2:4 v neprospěch Východočechů. Ještě předtím ve středu Hradečtí vyjížděli do nedalekého Vrchlabí, kde odehráli velmi divoké derby. Po gólové přestřelce se nakonec radoval Hradec, když zvítězil v poměru 6:4. Aktuálně svěřencům trenéra Jiřího Mičky náleží čtvrté místo v tabulce, avšak zezadu na ně doléhají Berounští Medvědi, kteří mají pouze o dva body méně.

Chomutovu se v posledních třech zápasech daří. Temnou chvilku, kterou prožívali předtím, se podařilo zažehnat. V minulém kole dokázali venku porazit Beroun výsledkem 3:0. Minulou středu nadělili Chomutovští sedm branek Havlíčkovu Brodu před domácím publikem. Havlíčkobrodští se zmohli pouze na jeden gól a zápas ovládli domácí 7:1. Jak již bylo zmiňováno, Chomutov vede celou první hokejovou ligu a do pondělního zápasu půjde jako papírový favorit. Uvidíme, zda Hradec dokáže překvapit tak jako tomu bylo v Ústí nad Labem.

Chomutov letos jednou uloupil body zpod Bílé věže

V rámci patnáctého kola první hokejové ligy chomutovští hokejisté zavítali do Hradce Králové, kde ukořistili cenné tři body. Hned na začátku se hosté dostali do vedení, na to však ještě dokázal odpovědět Jan Hruška. To bylo ale z hradecké strany asi tak vše a Severočeši přidali ještě další dvě branky, což jim zajistilo výhru 3:1.

Hráčský kádr

Chomutovským tabulkám vévodí zkušený forvard Petr Jíra, jenž doposud dokázal nasbírat třiadvacet kanadských bodů, když se trefil celkem desetkrát a třináctkrát přesně nahrál. O tři body za ním mu dýchá na záda dobře známý Radek Duda, který má na kontě dvacet bodů (7+13) a v současné době má vyřízený střídavý start do extraligové Plzně, kde také nezůstává pozadu. V brance mají Severočeši zastoupení dvou zkušených brankářů. Jedním z nich je Miroslav Hanuljak, který má odchytáno celkem 1170 minut s úspěšností 93,09%. Druhým golmanem je Kamil Jarina, který strávil na ledě 713 minut a jeho úspěšnost činí 92,01%.

Utkání tedy startuje v pondělí v 17:30 hodin na chomutovském ČEZ Stadionu. Kdo se nechystá přímo navštívit tento poslední zápas před Vánocemi, může sledovat střetnutí v podobě textového on-line přenosu. Na závěr si představme ještě trojici delegovaných rozhodčích. Jako hlavní bude duel řídit pan Zubzanda a na čarách mu budou pomáhat Arazimová a Svoboda.