Zápasy
po 24.10.2011 | Petr Košatka, Tomáš Božek

Hradec si z Písku odváží všechny tři body

Zápasové menu

Po sobotní domácí výhře v prodloužení nad Třebíčí dnes nastoupili hradečtí hokejisté k dalšímu zápasu na ledě Písku. Hradečtí šli do vedení už v první minutě zápasu zásluhou Martina Vágnera. Ve druhé třetině přidal druhou branku hostů Ondřej Látal. Hradec dnes velmi dobře bránil a protože píseckým hráčům se ani jednou nepodařilo překonat Jakuba Čecha, připisuje si tak hradecký tým cenné tři body do prvoligové tabulky. K dalšímu zápasu nastoupí Hradec už tuto středu, kdy doma od 18 hodin přivítá Benátky nad Jizerou.

Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně a svou první šanci utkání dokázali také přetavit v úvodní branku zápasu. Na modré čáře napřáhnul Martin Vágner a golfový úder propadnul Falterovi mezi rukou a tělem – 0:1. A s píseckým týmem mohlo být ještě hůře. Na mezikruží se totiž o chvíli později zmocnil puku Kadlec, v tomto případě však minisouboj vyhrál písecký brankář.

Také v dalším průběhu hry musel být Falter maximálně pozorný. Z otočky bezpečně zakončoval Brož a po něm se probojovali k dorážkám Budínský a Jindřich, všechny pokusy ale písecký brankář úspěšně odrážel. V samotném závěru prvního dějství ještě proniknul píseckou obranou Moskal, také v tomto případě ale vyšel ze souboje vítězně brankář Falter.

Také do prostřední části vstoupili Hradečtí s nasazením. Ve 21. minutě zaměstnal Faltera ranou od modré čáry Chmelíř a písecký brankář kotouč vytěsnil špičkou betonu. Následně dostali hokejisté Písku dvouminutovou možnost početní výhody dvou hráčů. Hradecká obrana v čele s brankářem Čechem těžké chvíle přečkala bez ujmy, Písek si výraznější tlak vytvořit nedokázal.

Druhá část nakonec skončila totožným výsledkem jako ta první. Jedinou branku celé dvacetiminutovky přinesla 35. minuta. Budínský povedenou přihrávkou z rohu našel před brankou najetého Ondřeje Látala, který ranou bez přípravy přesně trefil skulinku mezi Falterovými betony.

Zkraje závěrečného dějství mohl snížil domácí Lukačovič a útočný výlet píseckého obránce vypramenil ranou švihem. Ani v tento moment však brankář Čech nepřipustil zaváhání a svůj tým podržel. Velice rychle poté se mohlo potvrdit ostřílené pravidlo nedáš – dostaneš. Budínský měl na hokejce třetí gól hostů, ale Falter zasáhnul efektivním zákrokem lapačkou.

Čas postupně přibýval a domácím při dvoubrankové ztrátě nezbývalo než útočit. Hosté ale velmi dobře bránili a Píseckým se přes neprostupnou obranu velmi těžko procházelo k brankáři Čechovi. Šanci si dokázal vytvořil Nedorost, z těžkého úhlu ale nedokázal dopravit puk do sítě.

V samotném závěru Písečtí zkoušeli hru bez brankáře, ani se šesti hráči v útočné třetině ale jiskřičku naděje vykřesat nedokázali. Písek tak podlehnul na vlastním ledě Hradci Králové 0:2.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Luděk Brož 0 0 0 0 0
Vít Budínský 0 1 1 1 2
Zdeněk Čáp 0 0 0 1 4
Jiří Hendrich 0 1 1 1 0
Lukáš Chmelíř 0 0 0 0 2
Ladislav Jindřich 0 0 0 1 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 2
Milan Karlíček 0 0 0 0 2
Martin Koudelka 0 0 0 1 0
Vladislav Kubeš 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Ondřej Látal 1 0 1 1 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 1 0
Ondřej Poživil 0 0 0 1 2
Michal Tvrdík 0 0 0 1 2
Martin Vágner 1 0 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 60 21 0 21 100,00 0 0