Preview k zápasu
ne 23.10.2011 | Sanny Muharem

Hradec opět touží bodovat na ledě soupeře. Příležitost bude v Písku

První hokejová liga si připravila na hradecké hokejisty další zápas. Již v pondělí se totiž představí na ledě píseckého mužstva, a tak času na odpočinek není mnoho. Východočeši v sobotu v podvečer zdolali třebíčské hráče 3:2 po prodloužení. Přesto však výhra v minulém kole hráče ze soutoku Labe a Orlice posunula o jednu příčku níže, na sedmou pozici. Dokážou bodovat a vyšvihnout se vzhůru? To se dozvíme v pondělí, utkání startuje v Písku v 18:00.

Porovnání soupeřů
vs.
11. postavení v tabulce 7.
2-4-2-7 celková bilance 7-2-0-6
16 získané body 25
31:49 skóre 56:45
3:1 (Šumperk - V) nejvyšší výhra 7:1 (Most - V)
0:5 (Ústí - D) nejvyšší prohra 2:7 (Ústí - D)
Tomáš Nouza (5+7) nejproduktivnější hráč Patrik Moskal (9+11)
Tomáš Nouza: 5 nejlepší střelec Patrik Moskal a Jiří Kadlec: 9
Tomáš Nouza: 9 nejvíce asistencí Patrik Moskal a Martin Koudelka: 11
Stanislav Polodina: 31 min. nejtrestanější hráč Jakub Orsava: 27 min.

Most - Písek 3:4 pp.

Jihočeši se po třech prohrách, které zaznamenali v posledních zápasech, konečně radovali z bodového zisku. Sehráli totiž velmi vyrovnané utkání na ledě Mostu, kde o vítězi muselo rozhodovat až prodloužení. V něm prokázali Písečtí větší chuť po vítězství a nakonec se radovali z výhry v poměru 4:3pp.

Ještě předtím přivítali na svém ledě dva silné mančafty, a to Ústí a Chomutov. Od obou dostali svěřenci trenéra Milana Stárka pět gólů. Jediný rozdíl byl, že se Písku podařilo Chomutovu vstřelit alespoň čestný gól, ve druhém střetnutí s Ústeckými Lvy vyšel bodově naprázdno.

Vzájemná střetnutí

První konfrontace, která se odehrávala v Hradci Králové v rámci třetího kola, byla více než vyrovnaná. Písek se dostal do vedení a Hradečtí dlouhou dobu nemohli vstřelit branku. To se povedlo až šest minut před koncem Kubešovi a zápas dospěl až do prodloužení. V tom vystřelil bonusový bod hradeckému celku Milan Karlíček. Písečtí si tedy zpod Bílé věže odvezli jeden bod.

V minulé sezóně se výběry utkaly celkem dvakrát a oba ovládl Hradec. Nejdříve na vlastním ledě vyhrál těsně 3:2 a poté dokázal nasázet Písku čtyři góly na jeho ledě, utkání tedy skončilo 4:0. Podaří se Východočechům zopakovat něco podobného?

Pohled do statistik

Kanadskému bodování píseckého týmu vládne celkem suverénním způsobem Tomáš Nouza. Ten ve čtrnácti odehraných zápasech nasbíral čtrnáct bodů, a to za pět branek a devět asistencí. Na druhém místě sídlí Vojtěch Mrkvička (4+5) a za ním se nachází klubový kolega Jan Eberle (4+4). V brance má své místo Vojtěch Sedláček, jenž zasáhl do deseti zápasů a jeho úspěšnost činí 91,25%.

Výběr ústřední postavy – Tomáš Nouza

Tomáši Nouzovi je devětadvacet let a do svého mateřského klubu se vrátil před sezónou. Svou kariéru načal právě na jihu Čech a v ročníku 2004/2005 se přesunul do Mladé Boleslavi. Byl u všech důležitých momentů, které se v posledních letech v Boleslavi odehrály. V sezóně 2007/2008 výrazně pomohl Středočechům k postupu do nejvyšší české soutěže. V základní části zaznamenal čtyřiadvacet branek a sedmnáct přesných asistencí.

Později tvořil údernou útočnou trojici společně s Richardem Králem a Lukášem Handlovským. Tomáš Nouza je také velký bojovník a nedá soupeři kousek volného prostoru. Nyní se prohání v dresu Písku i s kapitánským céčkem na hrudi.

Statistiky Tomáše Nouzy v sezóně 2011/12
Zápasy Branky Asistence Body +/- Tr. min.
14 5 9 14 3 16

Jiří Slabý aktuálně z královéhradecké kabiny

Jiří Slabý

Hradecký tým nebodoval v posledních třech venkovních zápasech. Možnost bude mít v Písku. „Potřebujeme se dostat zpátky do herní pohody, jelikož snaha mnohdy nestačí. My si sice šance dokážeme vytvořit, ale neproměníme je. Potřebovali bychom na začátku utkání vstřelit branku, aby nás uklidnila,“ konstatuje Jiří Slabý. „V Písku chceme hrát se zajištěnou obranou,“ dodává závěrem.

V minulých dvou zápasech chyběl hradeckému kádru Vít Budínský, jenž v letošní sezóně nasázel soupeřům osm branek. „Víťa byl v sobotu ráno poprvé na tréninku, on sám už se cítí dobře a v pondělí by měl nastoupit,“ komentuje absenci hradeckého forvarda Víta Budínského.

Zápas začne v pondělní podvečer v 18:00 na tamním stadionu v Písku. Kdo se nechystá přímo na místo střetnutí, může sledovat zápas přes textový on-line přenos, jenž zajistí domácí redakce. Duel bude řídit pan hlavní rozhodčí Hejduk a na čarách mu budou pomáhat pánové Kreuzer a Polonyi.