Zápasy
st 10.10.2012 | Filip Červinka, Sanny Muharem

První čisté konto! Hradec na domácím ledě zdolal Benátky

Hradečtí hokejisté porušili tradici z předchozí sezóny. Loni totiž nad Benátkami v domácím prostředí ani jednou nezvítězili, nyní vyprovodili ze svého stadionu Středočechy výsledkem 3:0. Přesvědčivý a zodpovědný výkon v defenzívě tak vedl ke třem bodům. Domácí se dostali do vedení již v první třetině zásluhou Víta Budínského a vše dovršili dvěma góly v závěru utkání. Východočeši se díky tomu posunou do vyšších pater tabulky. Zasloužené vítězství navíc podtrhnul svou první nulou v sezóně brankář Jakub Čech.

Pozvolně se rozjíždějící třetina se „dvěma“ góly

Úvod utkání nabídl divákům pozvolně se rozjíždějící hru, která se spíše odehrávala v prostřední části kluziště. Už to vypadalo, že se do vedení dostanou hostující Benátky, ale Josef Skořepa dopravil kotouč do domácí svatyně nohou a gól být uznaný nemohl. Kdo by čekal vzrůstající tempo zápasu, byl na omylu.

Poklidný průběh se neustále snažil rozbít velmi hbitý Tomáš Nosek, avšak bezúčelně. A pak to přišlo, jako blesk z čistého nebe zasáhl Vít Budínský povedenou střelou přes obránce a kotouč zaplachtil za bezmocného Vošvrdu – 1:0. Leckdo by očekával narůstající tlak domácích, opak byl však pravdou a do několika příležitostí se dostali právě hráči Benátek.

Několik dalších příležitostí si vypracovaly oba mančafty. V nezáživném a rozkouskovaném závěru to bylo vše a Královští lvi odcházeli do kabiny s jednobrankovým náskokem.

Převaha domácích zůstala bez povšimnutí

Jako noc a den, tak vypadala po první periodě ta druhá. Větší tempo a střelba z každé pozice na obou koncích hřiště musely diváky konečně rozproudit. Moment, ve kterém šli hráči Královských lvů do čtyř, změnil celý ráz zbytku třetiny. Dokonce dvakrát ve vlastním oslabení dokázali domácí borci zahrozit.

Další a další útočná vlna směřovala na Vošvrdu, ten vše ustál s grácií a pokračovalo se ve stejném světle. Více ze hry měli domácí a Benátky se snažily přitvrdit, jak jinak přetrhnout nátlak protivníka než důrazem. Největší šancí se prezentoval v zápase vyčnívající Vít Budinský, kdy po skvěle zahrané přesilovce svou střelou z mezikruží orazítkoval pouze tyč a fanoušci se zvedali ze sedadel zbytečně.

Už už to vypadalo na bezvýrazný výkon hostujících Benátek, ale nakonec se jim podařilo přeřadit na vyšší rychlostní stupeň a téměř se vyrovnaly svému soupeři a vypracovaly si také pár slibných příležitostí. Spokojenější ale mohli být jednoznačně domácí hráči, avšak bez brankového příspěvku.

Hradec potvrdil vítězství

Změna obrazu hry? Ani náhodou, Středočechům se naskytla další početní převaha a paradoxně to opět byli domácí hokejisté, kteří si vytvářeli šance. Jakoby na Benátkách ležela pomyslná deka, zpod které se marně dostávaly od druhé třetiny. Takové šance, jaké si dokázal vytvořit Luděk Brož se svými spoluhráči za pouhou minutku hry, se někomu nepoštěstí ani za celý zápas.

Ve druhé polovině závěrečné části přišel vytoužený brankový úspěch, tentokrát v podání Šimona Macháně, který obral obránce hostí o kotouč a zakončoval střelou přes obránce. Stav byl rázem 2:0. Nenechte se zmýlit, Benátky nehrály pouze komparz a třeba díky Plodkovi znepříjemnily Čechovi v brance Lvů život.

Před koncem utkání přišel ještě jeden zásah do sítě Benátek, po nahrávce Jakuba Kanii měl jednoduchou práci z druhé vlny přijíždějící Martin Šagát, kterému stačilo doklepnout puk za marně se natahujícího Vošvrdu – 3:0. V závěru se také musel vyznamenat domácí gólman Jakub Čech a vychytal svou letošní první nulu. Hradečtí tak získali druhé vítězství na domácím kluzišti.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 1 1 1 0
Luděk Brož 0 0 0 0 0
Vít Budínský 1 0 1 1 2
Zdeněk Čáp 0 0 0 1 0
Václav Čížek 0 0 0 1 2
Petr Haluza 0 1 1 1 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Lukáš Chmelíř 0 1 1 1 0
Jakub Kania 0 1 1 1 2
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 1 0 1 1 0
Michal Mikeska 0 0 0 1 0
Patrik Moskal 0 1 1 1 2
Tomáš Nosek 0 1 1 1 0
David Roupec 0 0 0 1 0
Vladimír Říha 0 0 0 0 0
Martin Šagát 1 0 1 1 0
David Švagrovský 0 0 0 1 2
Martin Vágner 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 60 28 0 28 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Pochopitelně jsme spokojeni, odehráli jsme dobrý zápas. Nedopustili jsme se prakticky žádné chyby, i když pár šancí soupeř měl, ale ty vychytal výborně Kuba Čech. Musím mužstvo pochválit za bojovnost, protože za vítězstvím jsme opravdu šli a chtěli jsme ho víc než soupeř.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou):
Zasloužené vítězství domácího celku, výsledek hovoří za vše. Mimo šancí v první třetině nás Hradec za celý zápas k ničemu nepustil. Naše hra v útočném pásmu byla slabá.

Fotogalerie