Ohlasy k zápasu
čt 11.10.2012 | Lenka Jonešová

Vít Budínský: Od začátku zápasu jsme šli za vítězstvím

Ve středečním utkání na domácím ledě porazili hradečtí hokejisté soupeře z Benátek nad Jizerou 3:0. V zápase, ve kterém navíc Jakub Čech udržel čisté konto, se střelecky prosadil i útočník Vít Budínský. „Čekají se ode mě góly. Poslední dobou jsem jich moc nedával, tak jsem moc rád, že to tam teď padá,“ hovořil po zápase čtyřiadvacetiletý střelec.

Vyhráli jste 3:0. Co podle tebe bylo základem úspěchu?
Zápas se nám povedl. Celé utkání jsme hráli dobře z obrany, vstřelili jsme první branku. Hlavně jsme ale v prvních pěti minutách neinkasovali, což bylo nejdůležitější. Zápas tedy můžeme hodnotit pozitivně.

Střelcem prvního gólu jsi byl právě ty. Můžeš celou akci popsat?
Jeli jsme tři na dva. Lukáš Chmelíř vyslal přihrávku na Petra Haluzu, tomu se nějak nepodařilo zpracovat puk a projel mu mezi nohama. Tak jsem si ho vzal já, ještě jsem chtěl nahrávat na Michala Mikesku, ale skočilo mi to, takže jsem radši vystřelil a propadlo to až do branky.

Vypadalo to, že benátecký gólman Vošvrda střelu přes hráče vůbec neviděl…
Co jsem já viděl, tak benáteckému hráči ta střela prošla mezi nohama, takže to brankář asi opravdu neviděl. Nějak to zapadlo za tyčku, a tak to byl docela šťastný gól.

Druhá výhra na domácím ledě vám určitě zvedne sebevědomí do dalších zápasů…
Samozřejmě. Každá výhra posílí sebevědomí a psychiku. Byl to takový zápas nahoru dolů, dnes jsme ale byli šťastnějšími. Myslím si, že jsme od začátku zápasu šli za vítězstvím a bylo to vidět. Takže si myslím, že jsme za ten výkon získali právem tři body.

Bylo tedy vaším hlavním cílem neinkasovat branku hned na začátku?
Před zápasem jsme si řekli, že zase nechceme dostat góly hned na začátku, protože to už se pak těžko obrací. Stalo se nám to už asi pětkrát nebo šestkrát, museli jsme si dát tedy pozor. To se nám naštěstí povedlo, dali jsme gól a dostali jsme se do vedení, což nás nakoplo.

Nastoupil jsi v první lajně s Michalem Mikeskou a Petrem Haluzou. Jak se ti s nimi hrálo?
Hrálo se mi dobře. Oba kluci jsou zkušení hráči, Michal má výbornou nahrávku, Petr zase střelu. Myslím si, že jsme si sedli a doufám, že nám to takhle spolu půjde i v dalších zápasech.

Tobě se v posledních zápasech daří. Vrátila se ti střelecká pohoda?
Samozřejmě, že jsem za to rád. Čekají se ode mě góly. Poslední dobou jsem jich moc nedával, takže to nebylo úplně optimální. Jsem moc rád, že mi to tam teď padá a snad v tom budu pokračovat.

Příští kolo vyrážíte do Písku. Co od něho čekat?
Písek dneska prohrál myslím 1:6, takže to bude chtít napravit a hrát z obrany. Navíc hrají doma, to znamená, že se pokusí být nepříjemní. Očekávám těžký zápas. Když ale podáme stejný výkon jako dnes, měli bychom si přivézt tři body.