Zápasy
so 27.10.2012 | Martin Doležal, Martin Voltr

Dva góly, tři body. Posílený Hradec vynuloval Třebíč

Zasněženou republikou si našel do Hradce Králové cestu autobus hokejistů Třebíče. Nevlídnému počasí jako by odpovídala první třetina, skóre prvoligového utkání tak otevřel až ve 26. minutě Patrik Moskal. Zato Horácká Slavia dál hledala recept na Jakuba Čecha marně. Ve třetí části Královským lvům stačila pojistka z hole Víta Budínského, další gól už do závěrečné sirény nepadl a Hradečtí zvítězili 2:0. Pomohly jim k tomu i dvě věže z extraligových Pardubic – Martin Šagát společně s navrátilcem Jiřím Cetkovským, jenž si vysloužil cenu pro nejlepšího hráče svého týmu.

Ospalý úvod příliš hokejové krásy nenabídl

Do hry vstoupili lépe hosté. Mírnější tlak ovšem Třebíč nevyužila ve svůj prospěch, přesilová hra hned v úvodu k ohrožení Jakuba Čecha nepřispěla. Hradečtí měli problém s přechodem do útočného pásma, Čiliak tak v první desetiminutovce v podstatě nemusel zasahovat. Ve 13. minutě už ale Hradečtí zahrozili. Cetkovský se dostal společně s Moskalem do přečíslení a druhý jmenovaný dostal přihrávku před odkrytou branku, kde ale kotouč trestuhodně minul.

Nevyužitou příležitost chtěli hosté náležitě potrestat, avšak v podobné situaci Káňa pozorného Čecha nepřekonal. Ve druhé části první třetiny se přeci jen hráči z ospalého úvodu probudili. Oba celky se snažily vytvořit nějakou kloudnou akci k ohrožení brankáře. Jakub Kania mohl vstřelit úvodní branku, jenže jeho skrytou střelu atletickým zákrokem Čiliak zlikvidoval. Stav se tak v první třetině nepohnul na žádnou stranu.

Ofenzivnější hokej přinesl první branku

Vstup do druhé periody se naopak vydařil domácím, hra se tak odehrávala převážně v obranném pásmu Třebíče. A Hradečtí zužitkovali svůj tlak tím nejlepším možným způsobem! Ve 26. minutě Martin Šagát objel branku a vytáhl si Marka Čiliaka, načež ho překvapil krásnou přihrávkou k protilehlé tyčce na Patrika Moskala. Ten už jen doklepl kotouč do prázdné klece – 1:0.

Vstřelená branka Hradec nakopla a svými výpady způsoboval velké potíže třebíčským bekům, kteří se museli mít stále na pozoru. Obraz hry se podobal první třetině, ovšem u obou celků opačně.

Zatímco Hradečtí byli aktivnější, jejich brankař nemusel zasahovat. Poté ale přece jen přišel nápor Třebíče, který mohl několikrát skončit brankou. V závaru chtěl Jakub Čech zalehnout puk, nicméně ten se stále pohyboval před brankovou čárou, odkud ho hostům stačilo doklepnout. Avšak domácí bek byl k němu blíž a svým zákrokem tak hradeckému brankáři vypomohl.

Hra měla rychlý spád. Nutno podotknout, že Třebíč si díky řadě okének v hradecké obraně vytvářela velké příležitosti. Hostující celek ale trápila špatná koncovka a výborně chytající Jakub Čech. Východočeši si jednobrankový náskok do konce druhé třetiny pohlídali.

Hradečtí si vítězství pojistil dalším gólem

Ačkoliv to byla Třebíč, která musela dotahovat ztrátu, hosté čelili aktivní hře Východočechů. Přečíslení domácích Čiliak ještě zlikvidoval, ovšem ve 46. minutě už ne. Vít Budínský to zkusil z levého kruhu a s notnou dávkou štěstí našel skulinku ve výstroji třebíčského brankaře – 2:0. Tým z Vysočiny se s výsledkem snažil něco udělat, jenže nemohl vyzrát na precizní obranu Hradeckých.

Královští lvi se příliš do útoku nehnali, náskok dvou branek jim stačil a soustředili se především na defenzivní činnost. V 53. minutě ale mohli definitivně rozhodnout, kdyby ovšem dokázali dorazit do sítě kotouč, který se dlouho válel na brankové čáře.

Snaha Třebíče byla marná, Jakub Čech neměl mnoho práce. Domácí měli často puk na hokejkách a na domácím ledě mířili k vítězství. Minutu a půl před koncem přišlo odvolání Čiliaka, ale hra v šesti už na výsledku nic nezměnila. Hokejisté z Vysočiny tak pokračují v mizérii, prohráli pět posledních utkání, v nichž navíc vstřelili pouhé dvě branky.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Luděk Brož 0 0 0 0 0
Vít Budínský 1 0 1 1 0
Jiří Cetkovský 0 0 0 0 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 1 0
Petr Haluza 0 0 0 1 2
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Lukáš Chmelíř 0 0 0 1 0
Jakub Kania 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Martin Klement 0 0 0 1 0
Vladislav Kubeš 0 0 0 0 2
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 1 0
Michal Mikeska 0 1 1 1 0
Patrik Moskal 1 0 1 1 0
David Roupec 0 0 0 1 2
Vladimír Říha 0 0 0 0 0
Martin Šagát 0 1 1 1 0
Martin Vágner 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 60 39 0 39 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Se získanými body jsme spokojeni, bylo to však takové utrápené vítězství. Věděli jsme, že soupeř bude hodně bruslit a hra pro nás bude nepříjemná. Třebíč hrála výborně, těžko jsme se s tím vyrovnávali. Ve třetí třetině jsme ale už nikde nelítali a hlídali si to. Musím pochválit především Kubu Čecha, který předvedl famózní výkon. To vítězství jde hodně na jeho konto.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč):
Jsme zklamaní, myslím si totiž, že kluci odvedli velmi dobrou práci. Po nepovedeném utkání doma s Jihlavou se zvedli. Bohužel nás opět provázel problém s koncovkou, kdyby se nám podařilo dát nějakou branku, domácí by více znejistili. Do konce zápasu jsme se rvali o body, sterilita v zakončení ale byla velká a Hradec zaslouženě vyhrál. Nemáme se ale rozhodně za co stydět, po zápase jsem kluky pochválil. Vyčítat jim, že nedají gól, to by pak bylo ještě horší. Musíme doufat, že se to příště zlepší, jelikož ta hra z naší strany byla kvalitní.

Fotogalerie