Ohlasy k zápasu
ne 28.10.2012 | Martin Doležal

Vítězství bylo vybojované, uvědomuje si Martin Šagát

Královští lvi přivítali v sobotu večer soupeře z Vysočiny. Třebíč se pokoušela po čtyřech nevydařených duelech bodovat, to se jí však nepodařilo ani tentokrát. Královéhradečtí dokázali udržet čisté konto a připsali si tři body. Velkou aktivitou hýřila hlavně nově složená pětka. Jiří Cetkovský se zařadil k Martinu Šagátovi a Patriku Moskalovi. Všichni jmenovaní se nemalou měrou podíleli na hradecké výhře. „Se ziskem tří bodů jsme spokojeni, s předvedenou hrou však nikoliv,“ praví útočník Šagát.

Martine, utkání bylo dlouhou dobu vyrovnané, nakonec jste ale získali důležité tři body. Panuje tedy v kabině spokojenost?
Spokojení rozhodně jsme. Myslím si ale, že ta předvedená hra z naší strany nebyla ideální, máme stále co zlepšovat. Nutno však na druhou stranu říci, že jsme si to vítězství zasloužili.

Vaše formace byla velmi aktivní. První hradecký gól padl po tvé skvostné přihrávce na hůl Patrika Moskala. Jak se to vůbec narodilo?
Jirka Cetkovský mi kotouč posunul do pásma. Já jsem jej vybojoval a hledal Patrika už před první tyčí, ale bohužel byl bráněn dvěma hráči, tak jsem objel branku, kde se už brankař nestihl přemístit a nahrával jsem tak Patrikovi do protipohybu gólmana. Ten už měl snadnou práci.

Ty jsi stále hráč Pardubic a Hradci pouze vypomáháš. Vyhovuje ti tento způsob?
Já jsem hlavně rád, že hraju. Je sice škoda, že v Pardubicích nedostávám tolik příležitostí, ale tady je skvělá parta a vyhovuje mi to.

Dnes do hradeckého celku přibyl i Jiří Cetkovský, se kterým se znáš z Pardubic. Trenéři vás dali do jedné formace, jak si pochvaluješ spolupráci?
My jsme s Jirkou hráli poprvé po dlouhé době. Myslím si, že nám to šlo dobře. Na ledě jsme se viděli, dávali si přesné přihrávky a dokonce se dostávali i do několika gólových příležitostí. Kdybychom ty šance dokázali využít, tak máme s Jirkou oba hattrick. Aspoň si to můžeme šetřit na další zápasy. (směje se)

Ve druhé třetině váš tlak trošku polevil. Hosté měli v určitých pasážích více šancí. Nebáli jste se, že by Třebíč mohla vyrovnat a pak i zápas otočit?
Příliš jsme se nebáli. Třebíč hrála dobře, ovšem my jsme dali úvodní gól, který nás nakopl. Hosté poté sice začali lépe bruslit a dohrávat souboje, ale to bylo asi tak všechno. Třetí třetina byla podle mě z naší strany odehrána lépe. Přidali jsme další branku a šli si za vítězstvím.

Podruhé v letošním ročníku jste dokázali udržet čisté konto, několika skvělými zásahy vás podržel i Jakub Čech…
Kuba chytá skvěle a podává stabilní výkony. Především díky němu jsme to sobotní vítězství získali. Klobouk dolů před ním.

V Pardubicích jsi určitě zvyklý na velkou diváckou kulisu. Jak jsi spokojený s hradeckými diváky?
Tak na Pardubice chodí hodně lidí už odjakživa. Tady v Hradci moc fanoušků nechodí. Ta hala je velká, ale hlavní je, že jsou slyšet a za to jsem rád. Věřím, že jich bude chodit čím dal tím víc.

Ve středu jedete do Mostu, kde by bylo dobré bodovat. Ostatně, máte Mosteckým z prvního domácího zápasu co vracet…
Já bohužel nevím, jestli do toho zápasu nastoupím. V neděli jdeme s Jirkou do Pardubic na rozbruslení. Uvidíme, jestli někdo z nás bude hrát. Pokud ne, tak budeme určitě připraveni na nadcházející zápas.