Zápasy
ne 29.9.2019 | Adam Kodet | Foto: HC Oceláři Třinec

Na střely 12:35, na góly 4:0. Lvi vyšli v Třinci bodově naprázdno

Napopáté to Lvům bodově nevyšlo. V Třinci už od dvacáté vteřiny museli dotahovat a i když svého soka téměř trojnásobně přestříleli a měli územní převahu, branka Slezanů pro ně byla nedobytná. Mountfield několikrát nastřelil tyč, zatímco Oceláři se trefili přesně hned čtyřikrát a slaví tak výsledkově jednoznačnou výhru 4:0.

Nedělní odpoledne v daleké WERK Aréně se neslo v duchu velkých premiér. Za Třinec nastoupil letos poprvé kapitán Lukáš Krajíček a nová posila Andrej Nestrašil, v hradeckém týmu si připsali první letošní starty Petr Koukal a Štěpán Lukeš. Bývalý kapitán Lvů naskočil ve čtvrté formaci, ve třetí zase hlásil návrat Tomáš Vincour.

Hradec poprvé inkasoval jako první a první periodu prohrál

Na brankovišti Štěpána Lukeše ještě nepřibyla ani rýha a letošní debutant už musel lovit puk ze sítě. Rothovo nahození z vrcholu kruhu totiž šťastně tečoval Matěj Stránský mimo gólmanův dosah. Hradec se ale rychlou brankou nenechal ovlivnit a snažil se o svůj tradiční drtivý tlak v úvodu, v čemž mu pomohla i přesilová hra. Smoleňák ani Paulovič ale v dobrých pozicích neuspěli a na druhé straně málem navýšil třinecké vedení Vrána, jenž chytrou tečí jen těsně přestřelil hradeckou klec.

Od začátku se hrálo s velkým nasazením a ve slušném tempu, čemuž napomáhali i rozhodčí, kteří své píšťalky příliš nepoužívali a nechávali hru plynout. Při jednom z dalších postupných útoků přišli po jednoduché situaci v útočném pásmu Oceláři ke druhé brance. Chmielewski přiklepl puk na modrou na Martina Adamského, který ho okamžitě napálil na Lukeše a ten i kvůli dobré Polanského cloně kapituloval podruhé. Hra se nadále rychle přelévala pásmy, ale defenzívy na obou stranách pracovaly příkladně a nepovolily žádné výraznější šance.

Třinečtí po druhé brance rychle pochopili, že nejúčinější zbraní proti Lvům bude střelba od modré a čekání na dorážky, což také Slezané zásluhou Gernáta a Galvinše praktikovali, ale puky často až na Lukeše nedoputovaly. Mountfield měl sice přesnější mušku, ale Bartošák v domácí brance byl pozorný. To Lukeš na druhé straně čelil dvě minuty před koncem třetiny přečíslení bratří Kovařčíků, ale mladší z nich po dobrém pasu branku minul. Zbytek periody se odehrál v poklidu a hradečtí trenéři po ní měli o čem přemýšlet.

Lvi měli převahu, Třinec ale zdvojnásobil vedení

Oceláři před druhou částí provedli překvapivou brankářskou rošádu a nerozehřátého Petra Kváču hned v úvodu prověřili Bičevskis a Perret. Mladý gólman ale odolal a z dobrého úvodního náporu Hradec branku nevytěžil. Místo toho nabídl soupeři přesilovou hru kterou až v samotném závěru využil nádherným bekhendovým blafákem Andrej Nestrašil. Tím ukončil i působení Štěpána Lukeše na ledové ploše, a ten tak na svou soutěžní premiéru v hradeckém dresu nebude vzpomínat zrovna nejlépe.

Marek Mazanec si hned po svém nástupu na hřiště dopřál dva sprinty na vzdálenější střídačku, protože Oceláři dvěma prohřešky darovali Mountfieldu přesilovku 5 na 3. Hned na jejím začátku po svižné kombinaci na jeden dotek zakončoval do odkryté klece Smoleňák, jenže touš se po záhadném odskoku odrazil od tyče a Kváča mohl děkovat všem hokejovým Bohům. Po promarněné šanci Hradec na chvíli přestal bránit a Třinec okamžitě trestal. Martin Kovařčík zpoza branky nabil Martinu Gernátovi, který překvapil dezorientovanou obranu a přidal čtvrtý gól.

Lvi nadále bojovali a nechtěli darovat soupeři výsledek zadarmo, jenže zdálo se, že branka jim ve WERK Aréně přána nebude. Po neuvěřitelném závaru se Smoleňák, Rákos i Červený několika dorážkami pokoušeli silou vůle propasírovat puk přes Kváču, jako by ale na jeho brankové čáře byla neviditelná bariéra. Mountfield měl puk nadále ve své moci a Červený se dokonce ve vlastním oslabení dostal k samostatnému úniku, místo puku ale do branky dotlačil brankáře Kváču. Po druhé periodě tedy Lvi ztráceli na soupeře už čtyři branky.

Mountfield poprvé neskóroval a body si nepřipsal

I na začátku třetí části hra nepostrádala tempo a hrálo se nahoru dolů, v úvodní pasáži měl největší příležitost Krajíček, který v přesilovce svou dělovkou málem přelomil levou Mazancovu tyčku vejpůl. Rosandič následně odvolal faul na svou osobu a za odměnu přišla šance pro Lvy. Po Gasparově ráně se kotouč odrazil do ideální pozice pro Koukala, který ale puk pod ležícím Kváčou do branky nedopravil.

Čas se krátil a hradecké snahy o dosažení alespoň čestné branky zhatil další prohřešek proti pravidlům a v nařízené početní výhodě ostřelovali Třinečtí Mazancovu branku ze všech stran. Ještě lépe si vedl Mountfield ve své přesilovce, jenže Rákos po další skrumáži už poněkolikáté orazítkoval tyčku Kváčovy brány a zvedal hlavu k nebesům.

Závěr poslední třetiny už byl z obou stran veden v rámci úspory energie na další extraligové boje, ani jeden celek už se nehnal do žádných bezhlavých výpadů. Když už ze hry přece jen vyplynula šance pro Smoleňáka, vychytal ho skvělý Kváča, jehož svatyně dnes zůstala pro Lvy zakletá. Hradečtí tak po čtyřech triumfech nezískali ani bod a klesli na šesté místo v tabulce.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Maris Bičevskis 0 0 0 -2 0
Oskars Cibulskis 0 0 0 0 2
Lukáš Cingel 0 0 0 0 0
Rudolf Červený 0 0 0 0 0
Michael Gaspar 0 0 0 0 0
Matěj Chalupa 0 0 0 -1 12
Petr Koukal 0 0 0 -1 2
Patrik Miškář 0 0 0 -1 0
Richard Nedomlel 0 0 0 -2 0
Matej Paulovič 0 0 0 -1 0
Radovan Pavlík 0 0 0 0 0
Filip Pavlík 0 0 0 0 0
Jordann Perret 0 0 0 -1 0
Daniel Rákos 0 0 0 0 0
Mislav Rosandič 0 0 0 0 2
Radek Smoleňák 0 0 0 -1 0
Tomáš Vincour 0 0 0 0 2
Tomáš Voráček 0 0 0 -1 0
Petr Zámorský 0 0 0 -3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Štěpán Lukeš 25 0 3 3 50,00 0 0
Marek Mazanec 34 0 1 5 83,33 0 0

Ohlasy k utkání