Ohlasy k zápasu
po 30.9.2019 | Adam Kodet

Patrik Miškář: Je dobře, že v týmu je zdravá konkurence

Patrik Miškář je jedním z hradeckých odchovanců a od minulé sezóny je pevnou součástí A-týmu Mountfieldu. Trenéři ho využívají hlavně jako defenzivní štít a jeho formaci posunuli na první místo, aby bránila největší soupeřovy hvězdy. V zápase s Třincem se sice ofenzivní sílu Ocelářů nepodařilo eliminovat, mladý forvard ale věří, že do dalších zápasů budou Lvi připravení dobře. Jemu samotnému k ještě většímu zatížení pomohlo i působení v prvoligové Kadani.

Patriku, jak těžké je pro hráče udržet koncentraci, když jeho tým má převahu, ale soupeři tam spadne, na co sáhne?
Takové zápasy prostě jsou. Jednou se to povede nám, tentokrát se to povedlo soupeři. Viděli jsme zápasy Liberce, který během deseti minut otočil celý zápas, takže hlavu jsme měli pořád nastavenou správně. Pořád jsme doufali, ale bohužel to nevyšlo. Teď se musíme dobře připravit na pátek na Brno.

Měli jste spoustu příležitostí, co chybělo ke gólu?
Všichni jsme si ten kontaktní gól přáli, ale bylo to těžké. Každý z nás chtěl ten gól dát, ale když to nepadá, tak to nepadá. Byly tam i nějaké tyčky, prostě smůla. Někdy tam padne hned všechno, někdy zase ne. Takové zápasy někdy přijdou.

V čem byl podle vás Třinec lepší? Přece jen jste ho skoro trojnásobně přestříleli.
Asi byl lepší v koncovce. My jsme měli špatný začátek, během pěti minut jsme dostali dva góly. To se pak těžko otáčí, ještě proti takovému týmu jako je Třinec. Bohužel, ale musíme se z toho hlavně poučit a připravit se na pátek.

Mohlo mít na váš výkon vliv i to, že se vrátili Petr Koukal a Tomáš Vincour a trochu se promíchalo složení jednotlivých řad?
Všichni v sestavě se snažíme hrát stejný hokej, takže si myslím, že to nějaký velký vliv nemělo. Navíc Kouky i Vinny jsou top hráči v extralize a určitě nám mohli jen pomoct.

Vy momentálně nastupujete v první formaci, která má za úkol hlídat největší hvězdy soupeře. Jaká je to pro vás pozice?
Pro mě to není nic nového, i celou minulou sezónu jsem hodně bránil a chodil na oslabení. Ve hře jsem se už zaměřil spíš na defenzívu. Snažíme se hrát náš hokej a nemáme přímo určené, koho bránit a koho ne. Na nikoho se speciálně nepřipravujeme, hrajeme co nejlépe jak do obrany, tak do útoku. Hodně bruslíme, snažíme se vyhrávat souboje a často střílet na bránu.

„Zápasy v 1. lize neberu jako za trest. Udržím se v zápasovém tempu a v extralize to pak není takový skok.“

14 Patrik Miškář (o střídavých startech v Kadani)

V mládeži jste platil za bodového lídra, teď po vás trenéři vyžadují zejména dobrou obrannou činnost. Je něco, co jste musel ve vašem stylu či herních návycích změnit?
Hlavně se teď snažím hrát hodně do těla. V tom jsem dříve nebyl nějak extra silný a teď se to snažím dělat. Jinak jsem ale skoro nic nezměnil, hokej je pořád stejná hra.

Jak hodnotíte fakt, že v týmu je přetlak útočníků, a zejména vy mladí hráči musíte o své místo v sestavě tvrdě bojovat?
Určitě je to dobře. V týmu je zdravá konkurence, buď hraje ten nebo ten. Pro celý tým to je jedině dobře.

I proto máte vyřízené střídavé starty do Kadaně. Neberou to někteří hráči negativně a třeba jako signál, že se s nimi nepočítá?
Já tohle nikdy neberu jako za trest, to určitě ne. V Kadani jsem zatím odehrál jeden zápas a v něm jsem měl ice-time přes 22 minut, což bylo super. Pro mě je určitě dobře, že se udržím v zápasovém tempu. Když pak nastoupím v extralize, není to takový skok, takže zápasy v 1. lize nikdy neberu jako špatný signál.

S 1. ligou máte zkušenosti i z minulých sezón, co je podle vás největším rozdílem mezi oběma soutěžemi?
Třeba v rychlosti není rozdíl vůbec žádný, možná je 1. liga ještě rychlejší. Rozdíly jsou ale hlavně v taktice a systému. V 1. lize hráči lítají úplně všude, nedrží se taktiky, nejsou tam, kde mají být a i útoky rozjíždí jinak.

Jak jste se cítil na zimním stadionu v Kadani?
Není to tam špatné. Nic mi tam nevadilo ani nechybělo, kluci jsou tam v pohodě. Zahráli jsme si dobrý hokej, dokonce jsme uhráli bod s Chomutovem, takže podle mě to bylo dobré.

Pro nejbližší dny ale zůstáváte u A-týmu, jaký je plán do příštího týdne?
V pondělí máme volno, od úterý se budeme připravovat na Brno. Máme na programu dvoufázové tréninky a doufám, že nám to pomůže. Na Brno vletíme jako na Spartu a budeme chtít nechat všechny body doma.