so 16.10.2010 | Lenka Jonešová, Lukáš Souček

Hradec drží domácí neporazitelnost, tentokrát přehrál Havlíčkův Brod

Hradečtí hokejisté v sobotu odpoledne přivítali na domácím kluzišti Havlíčkův Brod, který má v letošní sezoně velké ambice. Očekával se tak vyrovnaný a pohledný duel, kterého se také divákům dostalo. Hradec v určité pasáži utkání dokonce vedl už 4:1, ale hosté zbraně nesložili. Ve 48. minutě snížili na rozdíl jediné branky a drama bylo na světě. Vyrovnání už se však nekonalo. Stupňující se tlak hostů ukončil nádhernou střelou k tyči Jaroslav Roubík a dal výsledku konečnou podobu - 5:3.

První třetina moc šancí nepřinesla

Marodkou oslabený domácí tým dostal hned na začátku utkání, již ve druhé minutě, možnost přesilové hry, která však žádnou velkou šanci nepřinesla. V šesté minutě se do protiútoku dostal O. Hruška s Moskalem, ale hostující brankář puk bez problémů chytil. Chvíli poté se dostal do šance Macháň, ale promáchl kotouč. O čtyři minuty později se tváří v tvář „potkal“ Luňák se Zábranským, domácí brankář střelu ramenem vyrazil.

Na druhou stranu se vydal Táborský s Roubíkem a druhý jmenovaný nadvakrát nepřekonal Suchana. V šestnácté minutě měli velkou možnost ke skórování hosté, když Martin Táborský dostal 2 + 10 minut za napadení a nesportovní chování. Na Luňáka střílel Knotek, s jeho střelou si domácí brankář poradil. Do kabin se tak po první třetině šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Gólové hody ve druhé periodě

Hned na začátku druhé třetiny dostal Hradec hostující tým pod tlak, když měl šanci nejprve Chmelíř a po něm se do samostatného úniku dostal Jan Hruška, jehož střelu Suchan zlikvidoval. Ve dvaadvacáté minutě si šel za napadení na trestnou lavici odpočinout Knotek, toho využil Zdeněk Kubica, který nejprve vystřelil na Suchana, ten kotouč vyrazil před sebe a Kubica se napodruhé nemýlil a poslal kotouč do odkryté brány – 1:0. Havlíčkobrodští s odpovědí nečekali a v čase 22:54 vyrovnal na 1:1 Jiří Ondráček. Při dalším oslabení Havlíčkova Brodu si před Suchana najel domácí Berger, ale nedokázal Suchana překonat.

V tu chvíli se puku zmocnil kapitán Jaroslav Roubík vystřelil, jeho střela mířila mimo, ale od zadního mantinelu se mu puk vrátil na hokejku a skóroval na 2:1. Ve dvacáté sedmé minutě tygřím skokem zneškodnil střelu hostujícího hráče Filip Luňák. Po několika vyloučeních se díky střele Víta Budínského Hradečtí dostali do dvoubrankového vedení – 3:1. Havlíčkobrodská obrana se nestačila vzpamatovat a po necelých dvou minutách skóroval Jiří Kadlec – 4:1. Za faul na Horáka šel na trestnou lavici Meidl, Hradečtí si vypracovali několik šancí, které ale nedokázali proměnit. Hra se přelévala ze strany na stranu do doby, než po vhazování u domácí svatyně zaspala obrana a Václav Meidl pohodlně zakončil na 4:2.

Nápor Havlíčkova Brodu a vítězství pro Hradec

Ve třetí části, přesněji minutu po jejím začátku, z mezikruží vystřelil Budínský, následně se o překonání brankáře pokoušel Ondřej Hruška, ani jeden ze jmenovaných však nemířil přesně. To byl impuls pro hosty, kteří sevřeli Hradec u branky Luňáka, vytvářeli si šance a v čase 47:18 zdramatizoval utkání Martin Ondráček – 4:3. Domácí tým se dostal pod tlak a hosté na Luňáka posílali jednu střelu za druhou. Hradečtí hráči vyhazovali na zakázané uvolnění, ale nápor hostů pokračoval. Fiedler se po střele na Luňáka dostal do rozepře s Oldřichem Horákem a oba byli vyloučeni na dvě minuty za sekání.

Do konce utkání zbývalo pět minut, Havlíčkobrodští prahli po vyrovnání, pokoušel se o to Šenkeřík, Němec, ale i přes rozhozenou obranu domácího strážce branky nepřekonali a do protiútoku se hnal Jaroslav Roubík, který si počkal na správnou chvíli a vystřelil – 5:3. Hosté se ještě pokusili zkorigovat výsledek při powerplay, která ovšem netrvala dlouho. Po přerušení hry se do branky musel vrátit Suchan, Hradec už hosty k ničemu nepustil a hráči si tak za potlesku publika mohli vychutnat další domácí vítězství.

Jiří Slabý - HC VCES Hradec Králové
Hodnocení zápasu z pohledu hradeckého trenéra naleznete zde.

Petr Novák - HC Rebel Havlíčkův Brod
Zápas se musel divákům líbit, jelikož padlo osm gólů. My jsme měli slabší druhou třetinu, kde jsme inkasovali čtyři branky. Ve třetí třetině se nám podařilo zkorigovat výsledek na 3:4. Moc nechybělo k tomu, abychom vyrovnali v závěru utkání. Vytvořili jsme si tlak, ale následně Hradec z ojedinělé akce ve třetí třetině vstřelil další, rozhodující branku, tím pádem získal všechny tři body. Dalo se předpokládat, že buď tlak využijeme, nebo někde propadneme, nakonec se stala ta druhá možnost.