Rozhovory
ne 17.10.2010 | Petr Neckař

Jaroslav Roubík hodnotí utkání s Havlíčkovým Brodem

Hradečtí hokejisté v sobotu porazili tým HC Rebel Havlíčkův Brod. Na konečném stavu utkání 5:3 měl zásluhu i útočník Jaroslav Roubík, který dal dva góly. Díky své hře byl po utkání s Havlíčkovým Brodem vyhlášen nejlepším hradeckým hráčem tohoto zápasu. Cenu převzal od primátora Otakara Divíška. Krátce poté jsme ho požádali o následující rozhovor.

Jak hodnotíte utkání s Havlíčkovým Brodem?
Z hlediska toho, že jsme vyhráli, hodnotím utkání fantasticky, ale průběh hry byl špatný. Strašně jsme panikařili. Zbytečně nás takový zápas stál moc sil.

Pan Višňák před utkáním říkal, že Brod nebude lehký soupeř. Čím to bylo, že jste ho překonali?
Tím, že jsme dali pět gólů a oni tři. Měli jsme výhodu domácího prostředí. Nejsme extrémně silné mužstvo, jako je třeba Ústí nebo Chomutov, ale rozhoduje u nás domácí prostředí. My jsme ho využili a díky tomu jsme asi vyhráli.

Druhá třetina byla gólově úrodná. Co vám řekl trenér v kabině po první třetině?
Po první třetině jsme si řekli, že hrajeme dobře, že musíme hrát takto dál a pokusit se dát jednu nebo dvě branky, což se nám povedlo. Hlavně jsme chtěli gól nedostat. V druhé třetině tam padly čtyři góly, z toho byly dva šťastně odražené. Bylo to díky tomu, že jsme byli před bránou.

Když hodnotíte utkání s Havlíčkovým Brodem, v čem vidíte největší přednosti a naopak nedostatky?
Předností je určitě to, že jsme dali pět gólů. Nedostatků bylo strašně moc. Vedli jsme 4:1, udělali jsme faul a následně jsme dostali gól. Začali jsme strašně zmatkovat ve středním pásmu i v obranném pásmu. Havlíčkův Brod skoro sahal po bodu, ale myslím si, že jsme měli víc štěstí – dali jsme víc gólů.

Ve třetí třetině hosté snížili na 4:3 a následoval TimeOut. Co vám při něm trenér říkal?
Že nesmíme zmatkovat. Že zmatkujeme v pásmu, že musíme jednoduše dávat puky o mantinely ven a jezdit… Říkal, ať hrajeme tak, abychom rozbili tlak soupeře. Nám se to nedařilo. V tu chvíli byli lepší a tlačili nás.

V 57. minutě padla vaše poslední branka na 5:3 – mohlo přijít uklidnění…
Uklidnění určitě přišlo. Tím gólem najednou strašně spadli. Do té doby nás mleli, pak dostali poslední gól a bylo to podobné jako za stavu 4:1.

A závěrečný vzkaz fanouškům?
Fanoušci jsou fantastičtí a rád bych pozval ještě další. Ideální by bylo, ať ti stávající ještě řeknou svým kamarádům a příbuzným, ať chodí na hokej. Zatím se nám doma daří vyhrávat. Fanoušci jsou fantastičtí, přál bych si ale, aby jich přišlo ještě víc.