Preview k zápasu
pá 15.10.2010 | Sanny Muharem

Do Hradce přijede Havlíčkův Brod

Další zápas před vlastním publikem čeká Východočechy v rámci desátého kola první hokejové ligy již tuto sobotu. Do Hradce Králové totiž přijedou Rebelové z Havlíčkova Brodu. Kádr z Vysočiny minulé střetnutí zvládl na výbornou, když dokázal na svém domácím ledě porazit Beroun 4:1, přestože se Medvědi dostali hned v první minutě do vedení. Hradečtí vyjížděli bodovat do Třebíče, kde se jim to nakonec po remíze povedlo. Bonusový bod však zůstal v Třebíči, jelikož domácí zvítězili po samostatných nájezdech.

Dosavadní průběh

Letos se tyto dva kádry již potkaly. A to dokonce dvakrát v přípravě. Nejprve zahajovali Východočeši svoji přípravu právě s Havlíčkovým Brodem na začátku srpna v Hradci, kde domácí tým zdolal svého protějška 5:1. Odvetné střetnutí se odehrávalo ve Světlé nad Sázavou a po divoké přestřelce zvítězili Rebelové 9:7. V letošní sezóně patří týmu z Vysočiny čtvrtá pozice se ziskem šestnácti bodů. Je na tom tedy o čtyři příčky lépe, než hradecký tým, který má pouze o bod méně. Znamená to tedy, že v této konfrontaci si to oba týmy rozdají o lepší postavení v tabulce.

Minulost

V minulém ročníku ligy se Havlíčkobrodští umístili na devátém místě v základní části první hokejové ligy. Stálo před nimi tedy předkolo play-off, ve kterém narazili na své sousedské rivaly, respektive na Duklu Jihlava. A že to bylo derby velice vyrovnané, dokazuje i fakt, že tři z pěti zápasů skončily až po prodloužení. Do čtvrtfinále nakonec postoupila Jihlava, když v posledním utkání zdolala svého soka 3:1 a série skončila 3:2 ve prospěch Dukly.

Jestliže se poohlédneme za vzájemnými zápasy Hradce Králové a Havlíčkova Brodu, dostaneme se ke čtyřem výsledkům, které vyzněly bodově lépe pro Východočechy. Nejprve se jedna vyrovnaná partie odehrála na Vysočině hned v druhém kole loňské sezóny, kdy domácí vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Sedmnácté kolo pokračovalo pod Bílou věží, kde Hradec uštědřil svému soupeři příděl šesti branek. Základní část se později přenesla do nadstavbové části, v níž zavítal Hradec na půdu Rebelů a vyhrál zde 5:2. Poslední měření sil bylo k vidění opět na východě Čech. Po vyrovnaném souboji vyhráli hosté 2:1 po samostatných nájezdech.

Hráčský kádr

Havlíčkův Brod nepřijede v plném složení. Na marodku týmu se paradoxně řadí Roman Vondráček, který v Hradci Králové odehrál tři sezóny svého hokejového života, nyní mu však jeho zranění nedovolí hrát. Na hradeckém ledě se nepředstaví ani letní posila a klíčová postava Ladislav Rytnauer, jenž má poraněné stehenní vazy. Kdo by však měl provětrat hradeckou obranu, je třicetiletý forvard Miroslav Třetina, který v letošní sezóně nasbíral doposud jedenáct kanadských bodů (5+6) a patří mu pátá příčka ve statistikách první hokejové ligy. V brance Rebelů by se měl s největší pravděpodobností objevit Jaroslav Suchan, který má v letošní sezóně odchytaných již 556 minut, což je nejvíce ze všech brankářů ligy. Jeho úspěšnost je 92.45%.

Utkání začne, jak již bývá na hradeckém ČEZ Stadionu zvykem, v sobotní podvečer od 18:00 hodin. Hradečtí hráči si určitě zaslouží vaši podporu, tak přijďte fandit a vezměte s sebou i dobře naladěné hlasivky. Kdyby se přeci jen někdo našel, kdo nemůže přijít, může sledovat textový on-line přenos. Ještě zbývá představit trojici rozhodčích. Jako hlavní nastoupí pan Jebavý a na čarách mu bude asistovat Arazimová se Špringlem.