so 10.3.2012 | Pavel Zeman, Sanny Muharem

Hradec klíčový souboj nezvládl. Do semifinále jde Dukla

Sedmý zápas čtvrtfinálové série nenabídl přehršel branek. Jihlavští hokejisté měli výhodu domácího prostředí, což také zužitkovali a potvrdili, že hostující tým v této sérii neměl nárok na úspěch. Především v první půlce zápasu opět doplatili Hradečtí na svou zbytečnou nedisciplinovanost. Ve dvou přesilovkách se trefil bývalý hradecký hokejista Martin Filip, a rozhodl tak o vítězství svého mužstva. Ve třetí části se sice Východočeši tlačili dopředu, avšak všemu chyběly góly. Čtyři minuty před koncem pečetil postup do semifinále Radek Hubáček. Svěřenci trenéra Jiřího Mičky tak odcházejí z dlouhé bitvy jako poražení.

Přes tři a půl tisíce diváků zhlédlo rozhodující sedmé čtvrtfinálové klání mezi Jihlavou a Hradcem Králové. V obrovském tempu hrané utkání nabídlo divákům vše, co mohlo. Branky, tvrdé souboje, taktické prvky a perfektní výkony obou golmanů.

Jihlavské fanoušky dostal do varu ve 14. minutě Martin Filip, když se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil Kolafovu střelu – 1:0. Stalo se tak v přesilové hře, které měli domácí hokejisté v první dvacetiminutovce k dispozici celkem tři.

Na svou nedisciplinovanost doplatili Hradečtí i ve druhé dvacetiminutovce. Dvojnásobnou početní výhodu využil opět Martin Filip. Druhý nejstarší hráč čtvrtfinálové série po nahrávce Maleny napálil puk přímo do šibenice – 2:0.

Obrovské uznání zaslouží hradecký brankář Jakub Čech. Zákroky, které v sobotu předváděl, přiváděl domácí útočníky k šílenství. Své o tom ví Zeman, Jeslínek nebo Maliník.

Třetí dvacetiminutovka měla jasný scénář. Domácí bránili v pěti lidech střední pásmo a Hradečtí se hnali za vyrovnáním. Jejich snaha ale přišla vniveč. V 56. minutě totiž Radek Hubáček zvýšil na 3:0. Lukáš Havel s Ondřejem Poživilem navíc poslali svůj tým v závěru do tří. A Jihlavští už se do zakončení nehrnuli. V poklidu sbírali vteřinky, aby mohli po 60 minutách zvednout ruce nad hlavu.

Krásná série tak skončila vítězstvím 4:3 na zápasy pro jihlavskou Duklu, která v semifinále narazí na suverénního vítěze základní části, Ústí nad Labem. Naopak Hradečtí museli nad svým soupeřem sklonit hlavu a rozloučit se s prvoligovým ročníkem 2011/12.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava):
Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme dobrý tlak, byli jsme aktivní, důslední a důrazní. Možná je škoda, že z toho pramenil jen jeden gól. Ve druhé třetině se soupeř po našich chybách dostal do několika šancí, ale naštěstí pro nás je nevyužil. Stejně jako celá série to bylo vyrovnané utkání, ale postoupit se povedlo nám, za což jsme samozřejmě rádi.