Ohlasy k zápasu
ne 11.3.2012 | Sanny Muharem

Byli jsme ve všem pomalejší, ví Patrik Moskal

Všem nadějím konec. Hradečtí hokejisté prohráli sedmé čtvrtfinálové klání proti Jihlavě. Od začátku utkání se jim však nedařilo nic podle představ. Do sestavy ke všemu nenaskočil zraněný Michal Tvrdík, což bylo na mužstvu hodně znát. Člen druhé formace Patrik Moskal nasbíral v sérii celkem tři body za jednu branku a dvě asistence. S vývojem posledního duelu sezóny ale rozhodně není spokojen.

Patriku, v nejdůležitějším zápase sezóny na jihlavském ledě jste nedokázali vstřelit ani jednu branku. Čím to bylo způsobené?
Myslím si, že jsme odehráli nejhorší utkání celé této série. Nezasloužili jsme si vyhrát, od začátku utkání jsme byli ve všem pomalejší, málo důrazní. Ke všemu jsme si nevytvořili žádnou pořádnou šanci. V první třetině jsme vystřelili asi pětkrát na bránu, takže jsme nemohli pomýšlet na nějaký lepší výsledek. Ve třetí části se to trochu zlepšilo, ale to už byla spíš taková křeč. Bohužel jsme prohráli a sezóna skončila.

První dvě třetiny jste se takřka k ničemu nedostali. Jsi naštvaný za to, co jste předvedli?
Jsem hodně naštvaný. Ne spíš zklamaný, ale naštvaný. Jak jsem říkal, dneska jsme si rozhodně nezasloužili vyhrát. Od první minuty jsme ve všem zaostávali.

Čím to mohlo být způsobené?
Jihlava byla důraznější, od začátku utkání měla tlak. Dělali jsme zase zbytečné fauly, to vyplynulo z té naší nedůraznosti. Všude jsme byli o krok později, z čehož vznikala oslabení, kde jsme dostali ty góly.

Kde se lámal chleba? Série možná mohla vypadat jinak, kdyby se vám zde podařilo urvat ten druhý zápas…
Je to možné, ale tohle jsou všechno jenom kdyby. Podle mého názoru rozhodl dnešní zápas. Samozřejmě, že jsme chtěli zvítězit, ale nepřistoupili jsme k němu optimálně.

Patrik Moskal bojuje před jihlavskou brankou

V této čtvrtfinálové sérii hrálo bezesporu důležitou roli domácí prostředí. Vždyť se ani jeden tým nedokázal prosadit venku.
Domácí prostředí hrálo velkou roli. Říkali jsme si před zápasem, že bychom to konečně mohli zlomit, nepodařilo se to, co se dá dělat.

Jak je těžké přijmout porážku v sedmém zápase? Přece jenom byl pro některé hráče vůbec první sedmý mač v kariéře.
Já jsem hrál sedmý zápas podruhé. Jednou jsem nastoupil za Kometu v Mladé Boleslavi, kde jsme prohráli v prodloužení. Asi jsem na sedmé zápasy smolař.

Jak vypadá blízká budoucnost? Ty máš vyřízené střídavé starty do Pardubic, připojíš se k týmu?
Já myslím, že spíš ne. Nějací kluci se tam uzdravili, takže tam zřejmě nepojedu, nikdo mě nekontaktoval.