Robert Horyna – trenér brankářů

Robert Horyna se narodil 10. srpna 1970 v Hradci Králové, kde se poprvé postavil na brusle. V patnácti odešel do Dukly Jihlava, kde získal titul juniorského mistra ČSSR. Prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry, v roce 1988 vybojoval zlato na mistrovství Evropy dorostu a o dva roky později se zúčastnil i mistrovství světa juniorů ve Finsku, ze kterého má doma bronz. Následně byl v devátém kole draftován do NHL týmem Toronto Maple Leafs, nejslavnější soutěž světa ale neokusil, nastupoval pouze za farmářský tým Toronta.

V sezóně 1993/94 se rozhodl pro návrat do rodného města, v dresu hradeckých Lvů naskočil do několika zápasů včetně těch záchranářských. Po pádu Stadionu do první ligy chytal i nadále českou nejvyšší soutěž v barvách Olomouce, Karlových Varů, Slavie Praha nebo Havířova. Vyzkoušel si také zahraniční angažmá ve slovenském Popradu a německém Duisburgu, kariéru zakončil v sezóně 1999/00.

Po jejím skončení se vrátil do Hradce Králové, kde od roku 2003 působil v roli sportovního manažera, tři roky byl navíc asistentem trenéra A-mužstva, spolupracoval s Vladimírem Jeřábkem a Ladislavem Koldou. Od sezóny 2012/13 je trenérem brankářů A-týmu, zároveň vykonává funkci organizačního ředitele klubu. V roce 2016 přišel s nápadem organizovat pravidelně letní turnaj Mountfieldu Cup, jehož je ředitelem.