Tomáš Martinec – hlavní trenér

Tomáš Martinec je rodákem z Hradce Králové ze 4. září 1973. Ve svém rodném městě hokejově vyrostl a vstoupil do velkého hokeje. V sezóně 1993/94 odehrál za Stadion historicky první extraligový ročník pod Bílou věží, po pádu východočeské metropole do nižší soutěže přestoupil do Olomouce. V extralize působil v různých klubech dalších dvanáct sezón, mezi nimiž se ještě jednou vrátil do svého klubu, a to v sezóně 2004/05. Poté co zanechal aktivní kariéry, vrhl se v Hradci Králové na trenérskou dráhu.

Nejprve vedl coby asistent trenéra starší dorost, poté dostal na starost jako hlavní kouč dorost mladší, a hned se mu podařil nečekaný úspěch – své svěřence dovedl v sezóně 2013/14 až na mistrovství republiky, kde Královští lvi slavili republikový titul. Stejný kousek se mu povedl i v ročníku následujícím, Hradec slavil obhajobu titulu.

Už během těchto dvou sezón byl v klubu Mountfield HK při ruce Peteru Draisaitlovi, následně asistoval Vladimíru Kýhosovi, od sezóny 2016/17 stál na střídačce spolu s Václavem Sýkorou a Pavlem Hynkem. Před sezónou 2018/19 se stal hlavním trenérem A-týmu a zažil s ním bodově druhou nejlepší hradeckou extraligovou sezónu, ve čtvrtfinále však cesta týmu skončila nejrychlejším možným způsobem.

Následující rok ho na střídačce doplnil Vladimír Růžička, spolu dovedli tým do finále Champions Hockey League a také do předkola play off. V něm odehrál Hradec proti Karlovým Varům pouhé dva zápasy, následně byl ročník ukončen. V sezóně 2020/21 se opět naplno věnoval královéhradecké mládeži, zejména akademickým celkům, a také reprezentaci do 18 let, kde je asistentem.

Zároveň působí na pozici šéftrenéra sportovního centra mládeže klubu, kromě toho nasbíral zkušenosti jako asistent mládežnických reprezentací.