Michal Tvrdík – kondiční trenér a videotrenér

Michal Tvrdík se narodil 23. července 1979 v Pardubicích, kde hokejově vyrostl a prosadil se do seniorského hokeje. Ve městě perníku působil do sezóny 2002/03, právě v tomto ročníku také oblékl vůbec poprvé královéhradecký dres, a to celkem čtyřikrát v rámci prvoligové výpomoci. Ještě v témže roce se stihl vrátit z Karlových Varů do Pardubic, kterým pomohl k zisku stříbrných medailí. Po dalším angažmá na západě Čech a krátce v Liberci následoval znovu návrat do rodného města, se kterým získal v sezóně 2004/05 mistrovský titul. Od té doby působil ve svém mateřském klubu, s výjimkou krátkého hostování ve Znojmě, do konce sezóny 2008/09.

Následně vedly kroky technicky vybaveného hokejisty přes Plzeň a Mladou Boleslav do Hradce Králové, kde se poprvé nastálo usadil v ročníku 2011/12. Hned patřil k tahounům prvoligového mužstva, což dokládá kromě „áčka“ na dresu hlavně jeho bodová bilance – během dvou sezón nasbíral skvělých 90 bodů ve 102 zápasech! Není tak divu, že se jako jeden z mála Královských lvů prosadil do kádru extraligového Mountfieldu HK.

Za ten odehrál tři nekompletní sezóny, neboť v říjnu 2015 ukončil svou bohatou a úspěšnou kariéru, během které byl věrný českým kluzištím. Krátce na to se dohodl s hradeckým hokejovým klubem na další spolupráci, rozšířil realizační tým A-mužstva i mládeže. U hlavního týmu se od sezóny 2016/17 věnuje individuálním tréninkům s hráči a videorozborům, od ročníku 2018/19 je zároveň kondičním trenérem.