Rozhovory
po 9.11.2015 | Nikola Matějčková

Ondřej Kacetl vládne statisticky gólmanům. Doufám, že to vydrží co nejdéle, říká

„Ohromný nárůst sebevědomí gólmana, který se rozhodl pouštět za sebe puky jen svátečně,“ tak popsal jeden z hradeckých fanoušků poslední výkony Ondřeje Kacetla. Ten získal pro letošní sezónu novou roli v týmu, stal se brankářem č.1. Své kvality potvrdil už v první části letošní sezóny, kdy pomohl vychytat spoustu bodů, navíc je díky svému umění nejlepším gólmanem extraligy, co se individuálních statistik týče.

V Hradci jste v letošní sezóně v bráně jedničkou. Jak vnímáte svou pozici? Vyhovuje vám to?
Samozřejmě, každý gólman chce být tím prvním a odchytat toho co nejvíce. Teď jsem toho odchytal víc, ale jsme tady dva kvalitní gólmani a navzájem si pomáháme. Letos je to super.

Vaši formu dokazují i výborné individuální statistiky. Kouká se na to hezky, že?
Je to hezké být takhle v popředí, ale doufám, že to vydrží déle než jeden zápas, aby to nebylo příště zase jinak. Když jsem byl v Havlíčkově Brodě v první lize, tak se mi povedlo být na špici, ale vydrželo to jen chvíli. Doufám, že tady to bude mít delší trvání.

V Litvínově jste mohl do statistik přidat již třetí čisté konto, ale přišel jste o něj dvě minuty před koncem. Mrzí vás to?
V tu chvíli mě to možná trochu mrzelo, ale ve finále jsem byl spokojený, protože je důležité, že jsme si odvezli cenné tři body. To je stokrát důležitější než čisté konto.

Hradecká mašina se rozjíždí...

Hradecký tým má momentálně výbornou formu. Není škoda, že vám sérii povedených zápasů přerušila reprezentační přestávka?
Trošku asi jo, protože všichni kluci se teď rozjeli. Začalo se hrát dobře dozadu a v důležitých chvílích nám začaly padat góly. Ve Vítkovicích nám už na konci hořela koudel, ale kluci zabrali a dvěma góly zápas otočili. Doufám, že se nám to přes pauzu nestopne, a budeme ve skvělých výsledcích pokračovat i po ní. Jak říkali kluci, hradecká mašina se rozjíždí.

Na tyhle statistiky se nám dívá moc a moc dobře! Ondřej #Kacetl momentálně vládne extraligovým brankářům, důležité ale...

Posted by Mountfield HK on 9. listopad 2015

Jak byste zhodnotil uplynulou první část sezóny?
Měli jsme výsledky jako den a noc. Posledních pár zápasů jsme odehráli velice dobře, kompaktně a táhli za jeden provaz. Útočníci pomáhají bekům, oni mně, a já když můžu, tak se taky snažím pomoci. Bodů máme dost, druhé místo hovoří za všechno. Fanoušci nám strašně pomáhají, jsou neskuteční, protože chodí v hodně velkém počtu doma, ale i venku. To co předvádí venku je skvělé, protože některé zápasy jsme vlastně hráli jakoby doma. Navzájem jsme si pomohli v derby, kdy my vyhráli na ledě a oni v hledišti. Myslím, že první čtvrtinu můžeme hodnotit kladně.

Hradec vypadá na papíře jako silný tým, v poslední době to začal ukazovat i na ledě. Cíle musí být logicky ty nejvyšší, že?
Papír je jedna věc a druhá věc je, jak si to celé sedne. Na začátku byly momenty, kdy jsme hráli výborně a momenty, kdy jsme měli "bordel" v pásmu. Všichni co jsme tady, chceme minimálně semifinále play off, a to je s tímhle týmem podle mě minimum. Pak tady je ještě jeden cíl, a tím je Prezidentský pohár, což není vůbec nereálné.

Mé přání směrem k fanouškům? Vyprodat více zápasů

V letošní sezóně máte nového parťáka Adama Svobodu. Vyhovujete si? Jaký z něj máte dojem?
Je to takový můj mentor, hodně mi pomáhá. Mimo led, na ledě, o komerční přestávce, před vstupem do důležité třetiny, nebo když vedeme o více gólů. Já mu moc přeji, když jde do brány. Když chytal, tak mě výborně zaskočil. Pro mě je to nejlepší možnost, co mohla být, mít k sobě staršího a zkušenějšího gólmana.

Po vychytané nule se to skáče aneb Ondra #Kacetl, letec... :-)

Fotka zveřejněná uživatelem Mountfield HK (@mountfieldhk),

V první čtvrtině sezóny jste měl nucenou pauzu kvůli zranění. Mrzelo to moc?
Štvalo mě, že nemůžu chytat a nemůžu pomoci klukům. To zranění se strašně táhlo. Uzdravilo se to, šel jsem na led, vydržel dva tréninky a záda začala bolet znova. Jel jsem do Prahy na specializovanou kliniku, kde mně docela pomohli. Potom to ještě nebylo ono, některé zápasy jsem chytal pod prášky, ale poslední utkání jsem odchytal už bez nich. Naštěstí to už necítím, tak doufám, že to zůstane dobré.

O víkendu se extraliga nehrála vinou reprezentační přestávky. Jak jste dny volna využil?
V pátek jsme skončili cyklus tří těžkých tréninků, kde jsme si potřebovali něco natrénovat. Jel jsem i s přítelkyní domů do Znojma, odpočinout si, a v pondělí znovu do práce.

Chtěl byste závěrem vzkázat něco fanouškům do další části soutěže?
Ať pokračují v těchto výkonech, protože si toho velice vážíme a moc děkujeme. Akorát bych měl přání, aby se doma vyprodalo víc zápasů než jen derby s Pardubicemi (usmívá se).