Ohlasy k zápasu
út 16.1.2018 | Radek Staněk, Jan Vavřina

Zápas se vyvíjel lépe pro Spartu. Bod bereme, tvrdí Filip Pavlík

Vyrovnaná bitva se Spartou přinesla rozuzlení až v prodloužení, kde byli úspěšnější domácí. Po dlouhé sérii šesti zápasů tak ve vzájemném utkání nevyhráli hosté. Naposledy se tak stalo téměř před dvěma lety, tehdy stál na na vítězné straně Hradec. Toto se změnilo v zápase, ve kterém se do sestavy Mountfieldu po vynucené pauze, způsobené trestem, vrátil bek Filip Pavlík.


Hradec na Spartě od poloviny utkání prohrával, nakonec díky brance Petra Koukala vyválčil alespoň bod, jehož si Filip Pavlík cení. „Jsme rádi i za bod, protože se zápas lépe vyvíjel pro domácí, šli do vedení a nám se podařilo vyrovnat, což nás těší. Spartě se moc nedaří, v tomto zápase to chtěla spíš zavřít a po ztrátách vyjíždět. To byl asi důvod, proč se nám tam hůř dostávalo,“ hodnotí hradecký bek urputné utkání.

Oba gólmani čelili v pražském zápase dohromady sedmdesáti střelám. V zápasech Mountfieldu obvykle tolik střeleckých pokusů nebývá, což lakonicky okomentoval i tvrdý obránce. „Čím více střel, tím více branek většinou padá, ale ne tentokrát. Samozřejmě je ale vždy znát, když je střel tolik, jako v tomto utkání,“ poznamenal bývalý zadák Litvínova, který ohodnotil i svoji brankovou příležitost. „Mířil jsem, ale nedomířil. Jinak by to tam asi propadlo. Šance byly, góly nebyly,“ komentuje Pavlík nejen svou šanci.

Proti bývalým spoluhráčům nastoupil v dresu Sparty forvard Richard Jarůšek. Proběhlo mezi ním a hráči východočeského klubu nějaké předzápasové hecování? „Nic takového neproběhlo. Sice to byl náš spoluhráč, ale teď stál na druhé straně jako protihráč. Tak to prostě je,“ hlásí k danému tématu hráč, který se do sestavy vrátil po dvouzápasovém trestu. „Samozřejmě jsem se na zápas těšil, protože jsem kvůli trestu celý víkend stál,“ potvrdila hradecká pětačtyřicítka.

Výsledky Mountfieldu jsou aktuálně relativně nevyrovnané. Může být na vině i hradecká účast na Spenler Cupu a z toho plynoucí únava? „Myslím, že ne. Prostě se nám to teď střídá, některé zápasy jsme prohráli, jiné vyhráli. Nemyslím, že by zde hrála únava nějakou roli. Věřím, že jsme dobrý tým a brzy se zase vrátíme na vítěznou vlnu. Když dáme pár slušných, uplácaných gólů, tak se nám zvedne sebevědomí a pak to bude zase hokejovější. Musíme pracovat a tou dřinou se dostaneme tam, kde bychom chtěli být,“ prozrazuje svůj recept.

V pátek čeká hradecký tým další náročný zápas na venkovním kluzišti, kdy vyzve rozjeté Brno. „Určitě to bude těžký zápas. Je to výborný tým, který je ještě silnější na domácím ledě. Takže tam pojedeme s pokorou a budeme chtít utlouct nějaké body,“ vyhlíží směrem k náročnému testu Filip Pavlík.